امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 6: برای من جستجوگر و بی باک چه مفهومی دارد ؟
سوال 6:  برای من جستجوگر و بی باک چه مفهومی دارد ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9
جستجوگر برای من یعنی با دقت و کامل نوشتن و صادقانه نوشتن

بی باکانه یعنی از نوشتن نترسم و با وجود ترس هایی که دارم قدم 4 را ادامه دهم و از خود واقعیم فرار نکنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin.a ، ناظر11 ، ناظر9
جستجو گر : یعنی به صورت ریز بینانه و. سلول به سلول یعنی اینکه با تمام لایه های زیرین شخصیتمک روبه رو شوم چیزی را جا نیندازم و همه چیز را موشکافانه بررسی کنم چراغ قوه ای بردارم و به دیدن تمام لایه های زیرین شخصیتم بروم و ندیده ها را کشف کنم به دنبال عوامل زیربنای باشم : مثلا چرا درگیر می شوم چون می ترسم : چرا می ترسم » معنی جستجو گر یعنی چرا می ترسم و کلیه عوامل ترس خود را بررسی کنم تمام تربیت اولیه خود را بررسی کنم و چیزهای که به مرور زمان کسب کرده ام را از زیر ذره بین بگذرانم و همه نقاط ضعف و قوت خود را در این بررسی پیدا کنم سعی می کنم از هویت واقعی خود سر در بیاورم و خیال بافی را در مورد خودم از واقعیت جدا کنم
بی باک : یعنی اینکه بدون ترس با شجاعت و شهامت کامل عمل کرده علیرغم همه ترسهای که دارم این کار را شروع می کنم با کمک نیروی برتر و راهنما بیماریم را اشکار میکنم و رسوا میکنم و با ان روبه رو می شوم حتی مواقعی که درون و احساس و حتی منطق من موافق ان نیست همه چیز را اینبار به نفع خود بیمارم تمام نمی کنم برای خودم زیر رو نمی کشم حتی در مواقعی که از درون به خود می پیچیم و قسم می خوریم این قسمت را به گور می بریم دروغ های را که به خود و دیگران گفته ام فاش می کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin.a ، داراب م ، mohammad.tourkman ، ناظر9
یعنی پاگذاشتن روی ترس‌ها بدون فیلم‌نامه‌نویسی، با شجاعت، امید و بدون ترس و بدون در نظر گرفتن قضاوت‌ها و هم‌چنین نگاهی با دقت، عمیق و موشکافانه به خود، بی‌باکانه یعنی علی‌رغم میلم آن را به انجام برسانم چرا که او  توانایی و شهامت خواهد داد که با خطاهای گذشته‌ام روبرو شوم.
پاسخ
وقتی که به درون خودم رجوع کردم و با دقت و صداقت آنچه که در زندگی گذشته ام و روابطم با دیگران اتفاق افتاده بود را با عبور از دل ترسها بدون اینکه در مورد نتیجه کار پیش داوری کنم را به روی کاغذ آوردم. مفهومش جستجوگر و بی باکانه است.
پاسخ
جستجوگر برای من یعنی دنبال کردن چیزهایی که نمیدانم و باید برایش تلاش کنم . بی باک یعنی نترس و شجاع .

برای کارکرد قدم ها ، بخصوص قدم چهارم باید مسرانه در تلاش باشم تا از ناآگاهی به آگاهی برسم که در این میان من با ناشناخته هایی رو برو میشوم که نیاز دارم در مورد آنها 

شجاع و نترس باشم.
پاسخ
یعنی داشتن صداقت وشهامت،
داشتن ایمان به نیروی برتر
یعنی دیدن خودواقعی نیست✌️
پیداکردن هرچیزی که ممکن است به بهبودی لطمه بزند میشود?جستجوگرانه
یعنی ازکنارمسائل ریزودرشت زندگی سرسری نگذشتن✌️
پرداختن به همه رفتارهایم یعنی جستجوگرانه✌️
شهامت روبروشدن با احساسات خوب وبد،انگیزه ها،اعتقادات ورفتارهایعنی? بی باکانه.
بی باکانه یک نوع حمایت روحانی است که کسی نمیتواند به حریم تو تجاوزکند.✌️
بی باکانه یعنی درست کردن یک امنیت برای خودت
پاسخ
که از تسلیم قدم اول  در برابر بیماریم و ایمان قدم دوم به نیروی برترم و اعتماد به خداوند مهربان 
کمک بگیرم و با وجود ترسهایی که در روح روانم هستند به جلو حرکت کنم و شروع به جستجوی درونم .و چگونگی فرایند بیماری  و در نتیجه دریافت  هدیه های بهبودی کنم .
پاسخ
جستجوگرانه یعنی کاوش دقیق وسلولی درون خودوکشف ترسها وعجزهاورنجش ها ی که ازدرون مراآزار می دهد وبیباکانه یعنی همه اینهارا پس ازکشف برروی کاغذآورده ودرصدد درست کردن آنها باشم اگرچه برخلاف میل واراده وبه ضررمن باشد وخوش آیندمن نباشدبایدباآنهاروبرو شوم
پاسخ
با سلام....
در واقع این دو کلمه ترکیبی جستجوگر و بی باک میخواهد روش و مسیر عملکرد من را برای ترازنامه نویسی مشخص کند.
جستجوگر یعنی موشکافانه و از زوایای مختلف حتی کوچکترین موردی که شاید فکر میکنم اهمیتی ندارد در واقع دارای اهمیت است یعنی عمیق شدن و سطحی نگاه نکردن به خودم و تمرکز کردن و وقت گذاشتن و چیزی یا کَسی رو از قلم نداختن و نوشتن ریز ترین تا درشت ترینها و جدا نکردن مسائل از هم یعنی هر چیزی که به ذهنم میرسد قابل نوشتن است جستجو گر کسی است که اهل توجه و کنکاش است و دنبال چیزی در زندگیش میگردد.

بی باک یعنی ترسیدن ولی حرکت کردن یعنی بدون انکار نوشتن یعنی به نتیجه فکر نکردن مثل لیست قدم هشتم که بدون توجه به قدم نهم آنرا مینویسیم بی باک یعنی انجام دادن به هر قیمتی یعنی استمرار و به تعویق نیانداختن.
اگر میخواهم جستجوگر و بی باکانه بنویسم باید بروم به گذشته و در آن شرایطی که قرار داشتم  قرار بگیرم و ریز آنرا بنویسم.
در قدم چهارم میخواهیم فیلم زندگی خود را با تمام جزئیاتش ببینیم تا بتوانیم آگاهی خود را نسبت به بیماری بالا ببریم.
پاسخ
جستجوگر بودن یعنی کاوش دقیق وسلولی درون خودبرای کشف نقص های درونی مانند: ترس ها، عجزها ورنجش هایی که از درون مرا آزار می دهد و نمی توانم کاری بکنم یاجایی بازگوکنم . بی باکانه یعنی همه اینها را پس از کشف کردن بر روی کاغذ آورده ودرصددرفع آنهاباشم اگرچه برخلاف میل واراده ممن باشد وانجام دادن آن خوش آیند من نباشد.
پاسخ
سلام
 جستجو کردن در زندگی گذشته با تمام افکار واحساساتی که تجربه کرده ام چه تلخ و چه شیرین وبی باک بدون ترس از یاداوری ویا اینکه گاها نگران جبران کردن انها ونیز ترس از اینکه مورد بازخواست قرار بگیریم.فقط باید در زندگی خود کاووش کنم وتمام چیزهایی کهدر این چند ساله من را آزار می داد را بنویسم.بدون هیچ نگرانی از خواندن آنها.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد
مفهوم جستجوگربرای من یعنی کاوش کردن یعنی به درونم واردشوم وعلیرغم تمام احساساتم ازهیچ موضوعی ردنشم چه کوچک وچه بزرگ شفاف باشم وحقیقت رابنویسم در درونم جستجوکنم موشکاف باشم تابه قلبم برسم شهامت دیدن هرچیزی روکه هست داشته باشم ووهرچیزی روکه یادم میادببینم وبنویسم وبی باکانه یعنی بپذیرم که میترسم ولی علیرغم تمام ترسهام بایدکارصحیح ودرست رو انجام بدم وبارازهاواسراروبیماریم رودرروبشم پاروی ترسهام بذارم وازقضاوت دیگران نترسم نگاهی عمیق وموشکافانه نسبت به خودم داشته باشم نه دیگران یعنی بگردم ونترسم وپیداکنم.جستجوگروبی باک محکوم کردن وگناهکارشمردن خودم یادیگران نیست بلکه صادقانه بررسی کردن زیربنای رفتارهای اجباری وعادتهایی است که سالها مارادرچنگال بیماری اعتیاد والگوهای رفتاری غلط ونادرست اسیرکرده است.دیگر ترسها برایم بازدارنده ومانع نیستند من باید این قدم را کارکرده وبا آن زندگی کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12 ، حـمـیـد
سوال 6:  برای من جستجوگر و بی باک چه مفهومی دارد ؟
در این قدم برای من فرایندتخریب و انهدام سازی گذشته شروع میشود.
من بایست لایه لایه ، موشکافانه ، دقیق ، منظم و جسورانه ، باشهامت و همزمان با درخاست کمک از خداوند این فرایند را شروع کنم .
من نمیخاهم بدون یادگیری از،گذشته بگذرم ، برای همین شروع به شخم زدن گذشته خود میکنم ، من تراز خودم رامیگیرم ،من فیلمنامه یا رمان نمینویسم ، من داستان زندگی خودم را مرور میکنم ، من میخاهم از،شر گذشته خلاص شوم 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
برای من مفهوم جستجوگروبی باک یعنی بدون ترس
ونگرانی کل مطلب رابصورتی که هست ببینم نه بشکلی
که خودم میخواهم ودنبال ذات خطای خودمدباشم
بقولی ترازخودموپیداکنم نه اشتباهات دیگرانو
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، یاسی ، یثنا
سلام
 بدون قضاوت در مورد مسائل و یا اتفاقات و نگرش منفی داشتن و ترس از احتمالات باید بدون بهانه ای مشکلاتی که در اثر اتفاقات ناخوشایند زندگی مانند از دست دادن شغل برایم بوجود آمده را بنویسم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
یعنی باخودصادق بودن یعنی نپیچوندن
یعنی تواین قدم برااولین بارم که شده
بگم من چیکارکردم چی میخواستم چی بودوبعدچی شد
یعنی ازاول تااخرهرچیزیوبگم ن فقط
تااونجاکه بنفعمه یعنی دنبال مقصرنباشم که محق جلوه کنم
روراست ببینم مطلبو
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، یاسی ، یثنا ، ناظر9

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان