امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 16 :رفتارهای من چگونه به افزایش رنجش هایم کمک کرد ؟
سوال 16 :رفتارهای من چگونه به افزایش رنجش هایم کمک کرد ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، مهدی1
رفتارهای من به اشکال گوناگونی به شدت وطولانی شدن برخی از رنجشهایم شد رفتارهایی از قبیل خودخوری وانکار واقیعت ها وعدم داشتن صبر وتحمل کافی برای مواجهه با برخی از مسایل وواقعیت گریز بودنم همه وهمه مرا ازدرون بسیار ضعیف وازنظر روحانی بسیار منزوی وخود محور کرده وسبب حفظ وشدت رنچشهایم شده بود وگاها هم هست ولی سعی میکنم انهارا بادقت یعنی جستجو گرانه وبا شهامت یعنی بی باکانه مورد بررسی قرار بدهم ونقش خودم رابرای رهایی ازانها بدست بیاورم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin.a ، ناظر11 ، مهدی1
پس از اتفاق افتادن رنجش و وقتی نمی توانم احساسی را تحمل کنم دست به رفتارهای می زنم که برای فرار و تسکین دادن خودم در ان لحظه می باشد اما غافل از اینکه این رفتارها بیمارگونه می باشد و باعث شدت و ادامه دارشدن رنجش در من می شود
پیام سوال این است : که من باید این رفتارهای رنجش را شناسایی کنم و انها را لغو کنم تا مانع از ادامه دارشدن رنجش من شود 

بعضی از رفتارها : توضیح دادن و موجه نشان دادن رفتار خودم دنبال کسی میگشتم که رفتار من را تائید کند تصورات باطل و نقشه انتقام غیبت کردن پشت سر انها قهر کردن و دوری کردن از انها ربط دادن رنجش های گذشته به اتفاق جدید نگفتن احساس و یاس و انزوا و تنهایی بی ملاحظگی و رها کردن به شکل نادرست حق به جانبی و قضاوت ندیدن نقش خودم و غلو کردن در نقش طرف مقابل 
پاسخ
 سپاس شده توسط داراب م ، حـمـیـد ، admin.a
چون مااحساسات خودرانمی شناسیم
ویاطریق بروزآنهارابلدنیستیم وبعضی
مواقع تمایل نداریم باآنهاروبه روشویم باید آنها را لیست کنیم .

یکی ازابزارهایی که بیماری ما توسط
آن احساساتمان راسرکوب می کندرنجش
برداشتن ازدیگران است.مثل ترس، بی ارزشی، خودکم بینی، درماندگی، وابستگی، قربانی شدن، حق به جانبی وغرور
پاسخ
خودخواهی و خودپسندی من باعث میشد دیگران از من فاصله بگیرند و این موضوع در ذهن من اینگونه پردازش میشد که چقدر کبر می ورزند از این رو بیشتر می رنجیدم.
پاسخ
زمانیکه تولید رنجش میشود باید ببینم به کجای من برخورده مثال غرور یا عزت نفس وووو و دنبال چگونگی دقیق خطاهای خودم باشم اما وقتی دنبال بررسی خودم نباشم مسلما احساسات ناخوشایند را تجربه خواهم کرد به جنگ با خودم خواهم رفت ارتباطم با خودم و محیط پیرامونم قطع میشود منزوی میشوم و دایما خسارت وارد میکنم ببرسی نکردن خودم میتواند اشتباهات دیگران را بزرگ نمایی کنم و این مسله موجب میشود از ما افراد بهتری نسازد ..
پاسخ
با خودخواهی و خودمحوری ها همیشه برای رهایی از رنجش ها دنبال انتقام جویی بودم.?
خیلی جاها مستقیم یا غیر مستقیم دشمنی وخسارت میزدم که همین رفتارها موجب افزایش رنجشهایم میشد.✌️
من به دلیل اینکه دارای بیماری اعتیاد هستم و معمولا رفتارهای من بر اساس بیماری اعتیاد بودو سعی در کنترل دیگران داشتم همین امر(کنترل دیگران)موجب افزایش رنجش ها در من میشد.✌️

عواملی که موجب افزایش رنجش ها در من می شد عبارتند از??
صبر نکردن و نداشتن--عمل از روی ناصادقی--کنترل کردن--قهرکردن--زیاده خواهی--مقایسه کردن--توقع داشتن--احساس تفاوت کردن--عدم تنظیم رابطه --آدرس غلط از خود دادن --دامن زدن به یک موضوع و داستان و بازی کردن در مرحله ذهن با آن داستان--سرکوب کردن احساساتم--رودربایستی کردن (که موجب میشود حرف دلم را بزنم )--تهمت و بدگویی کردن  و خیلی چیزهای دیگر✌️

ما وقتی داخل یک داستان هستیم ولی رفتارهایمان نسبت به آن داستان نا آگاهانه است موجب رنجش و افزایش رنجش در ما میشود.✌️
زمانی میخواهم از کسی انتقام بگیرم اما وجدانم به من این اجازه را نمیدهد(وجدان درد میگیرم که ریشه در بیداری من دارد)موجب شدت رنجش در من میشود.
پاسخ
ناصادقی من باعث شده که من نقش خودم رادررنجش بررسی نکنم وبه آن نگاه نکنم وتقصیرخودم رانپذیرم
درواقع این عمل من باعث تشدیدرنجشم
شده است
هیچ وقت اجازه نداده که من انگیزه واعتقاداتم رادرآن رنجش بررسی کنم
وکم کنم که چه اعتقادپوچی وانگیزه بی ارزشی باعث این رنجش شده است 
صداقت باعث میشودکه من نقش خودم رادقیقا بررسی کنم
پاسخ
با سلام....
سوال هرگونه عکس العملی که از من سر زده که باعث طولانی تر شدن عمر رنجش من از آن اتفاق یا ماجرا شده را میخواهد.

یعنی: دوری زیاد ، انتقاد های بیرحمانه ، سردی و بی تفاوتی ، قضاوت مستقیم و غیر مستقیم ، فحاشی و ناسزا گویی ، نقشه کشی و برنامه ریزی برای ترور شخصیتی طرف مقابل ، مارک ها و اَنگهای متفاوت چسباندن به طرف ، مظلوم نمایی کردن و نقش قربانی را بازی کردن که ما خیلی جاها از این ابزار استفاده میکنیم ، شکستن گمنامی طرف ، تجاوز و ورود به حریم شخصی طرف و غیره...‌‌‌... که در کل این رفتارها باعث میشوند تا فضا را برای خودم حفظ کنم و به خودم این اجازه را بدهم که هر طور شده رنجش را به نفع خودم تمام کنم.
پاسخ
با ناصادقی من و مهمترین چیز اینکه من می خواستم همه مثل من فکر کنند ویا اینکه حرف های مرا بدون چون وچرا قبول واجرا کنند و اگر کسی کوچکترین ایرادی از کارها یا پیشنهادات من می گرفت با هردوز وکلک حرف خودم را به کریب می نشاندم واین کارهایم باعث می شد که از من نطر خواهی نکنند وفراری باشند
پاسخ
پیام سئوال این هست:
رفتارهای بیمارگونه باعث ادامه دارشدن و افزایش رنجش می شود، پس
حالا باید رفتارهای خودمون رو شناسایی کنیم
رفتارهایی که باعث افزایش رنجش میشه مثه 
عمل کردن از روی ناصادقی ، کنترل کردن ، قهرکردن ، مقایسه کردن 
توقع داشتن ، احساس تفاوت کردن، تهمت و بدگویی
 [b]نقش قربانی را بازی کردن
[/b]
نکته مهم اینه که این سئوالها برای اینه که ما به طور سیستماتیک و طی یک پروسه الگویی در خودمون شناسایی کنیم که اون اگو و رفتارها در هر یک از ما باعث بروز رنجش و ادامه دار شدن رنجش میشه
و 2 هدف مهم داره
1- بخشش رنجش های گذشته
2- عدم دریافت و پذیرش رنجش های جدید
یعنی با بررسی اگوی رفتاری خودمون از پذیرش و ایجاد رنجش جدید جلوگیری کنیم

پاسخ
بیش ازحدکش دادن رنجش دعوافحاشی
شکستن غروردیگران بدگویی وخراب کردن
طرف مقابل دروغ وبهتان بستن به طرف
مقابل .....
پاسخ
 سپاس شده توسط یثنا
رفتارهای هیجانی وانی بسیاربشدت مثل کتک زدن دادزدن فحش دادن قهرکردن کارهاییوکه براطرف کردم بروش اوردن ایرادات ورازهای طرفوجارزدن پشت سرخودش وخانوادش دروغ وراست کردن خوردکردن شخصیت طرف کینه انتقام وبگیروبرو
پاسخ
 سپاس شده توسط یثنا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان