امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 24 : چه کسی یا چه چیزی احساسی را در من برمی انگیخت ؟ آن احساسات چه بودند ؟
این سوال شامل سه چیز میشود1-اشياء...2--حیوانات..3--انسان..?

اشیاء مانند? مثلا من میخوام تلویزیون برای مغازه ام خرید کنم اما وقتی خرید میکنم احساس ترس به سراغم میاید?(میترسم نکند مارکش خوب نباشد--نکند فروش نرود و ....)بنابراین این اشیاء که تلویزیون است? احساساتی همچون? ترس از دست دادن --ترس از آینده --احساس قربانی شدن و خیلی احساست دیگر را در من برمی انگیزد.✌️
حیوان?مثلا نگاه کردن به حیوانات هر کدام از آنها (بسته به نوع دید من به آنها از لحاظ قدرت ،ضعف ، زیبایی دارند)? احساسی را در من برمی انگیزند?مثلا شیر احساس قدرت ، شهامت ، فرمانروایی ، غرور و احساس سلطه گری را در من برانگیخته میکند یا سگ احساس وفاداری را در من بر می انگیزد.✌️
انسان?دیدن و فکر کردن در مورد انسانها هم هر کدام احساسی را در من بر می انگیزند ?مثلا از کسی که رنجش دارم با دیدن ، فکر کردن یا شنیدن اسمش احساساتی همچون? نفرت ،تنفر ،کینه و غیره را در من بر می انگیزد ...یا دیدن جنس مخالف و کنترل او موجب میشود که احساساتی همچون?شهوت ، نا امیدی ، حقارت ، خلاء نارضایتی ، پرخاشگری ، عصبانیت ، خشم ، بی تفاوتی نسبت به خانواده و خیلی احساسات دیگر را در من بر می انگیزد.✌️
مثلا آدم های مذهبی احساس تنفر و حسادت را در من برمی انگیزند?
و اینکه چیزهای مثل اشخاص ثروتمند- موادمخدر-کارمندان-پلیس-قاضی-روحانی-خانه خلوت-عروسی ها-شهرهای غریب-فصول سال-شب ها-جمعه ها-قبرستان و غیره.....هرکدام احساساتی را در من بر می انگیزند.✌️
توضیح اینکه احساس شادی موجب امیدواری ، خوشبختی ، انسان بودن ، باجمع بودن ، جوانب و ......میشود .✌️
احساس بدبختی موجب بدبینی ، توهم ، انزوا ، نا امیدی و .میشود.✌️
سوال میگوید هر چیزی میتواند احساسات تو را تحت تاثیر خود قرار دهد?
در چه موقعیتی بودم ؟?
زمانیکه در شرایط قرار میگیرم و کنترل میکنم?(توضیح اینکه من قرار نیست هر زمان خواسته یا ناخواسته در شرایطی قرار میگیرم تحت تاثیرآن قرار گرفته و کنترل کنم بلکه باید ترک موقعیت و احساسم را بیان کنم).✌️
نقش من خودآگاه یا ناخودآگاه بوده است که بستگی به صداقتی دارد که من با خودم دارم?
 مثلا:?من زمانی میدانم به فلان مکان بروم تحت تاثیر آن مکان قرار میگیرم و احساساتم را جرعه دار میکند و میروم اینجا نقش من ناصادقی با خودم هست چون آگاهانه به آن مکان رفته ام.✌️
ناخودآگاه مثلا من ناخواسته در یک شرایط قرار میگیرم که باید سری ترک موقعیت کنم? (که این  قویترین ابزاری است که من در انجمن بدست آورده ام)✌️
.اگر ترک موقعیت نکنم طبق شرایطی که در آن قرار گرفته ام شکل میگیرم در اینجا نقش من کنترل ،بی تفاوتی و خودفریبی است.?
و در نهایت در بیشتر جاها نقش من توقع ، افراط و تفریط ، کنترل ، بی حوصلگی ، بی تفاوتی و .......بوده است.?
و نقش من بستگی به شرایط آن احساس و موقعیت دارد✌️
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 24 : چه کسی یا چه چیزی احساسی را در من برمی انگیخت ؟ آن احساسات چه بودند ؟ - توسط Essi.toobchi - ۱۳۹۹/۵/۴، ۰۹:۲۷ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان