امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 30: رفتار من چگونه به افزوده شدن احساس گناه و خجالت در من کمک میکند ؟
سوال 30: رفتار من چگونه به افزوده شدن احساس گناه و خجالت در من کمک میکند ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، admin1
درک امروز من اینه که هوای نفس من کیف می کنه و شاد می شه که من رو تو این حالت ببینه.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، admin1
تصورات باطل و خود ازاری و سرزنش خودم ادامه دار کردن موضوع انرژی زیادی را صرف نگه داری ان کردن و ان را برای خود به صورت راز در اوردن نا امیدی و احساس بدبخت بودت تکرار ان موضوع و رفتار باز گو نکردن ان موضوع با راهنما ندیدن نقش خودم و یا بر عکی بزرگ جلوه دادن نقش خودم گناه دیگران را حمل کردن یا قبول مسئولیت دیگران ندیدن بیماری و نپذیرفتن خودم به عنوان یک بیمار هیولا ساختن از خودم نبخشیدن خودم
پیام سوال : من به عنوان یک معتاد دارای شخصیت خود ازاری هستم که پس از مرتکب شدن به اشتباهی یا دیدن اشتباه اطرافیان مسائل را به صورت غلو برای خود جا می اندازم و به جای تغییر و پذیرش ان احساس دست به اعمالی می زنم که شدت ان احساس را برایم چند برابر می کند 
پاسخ
 سپاس شده توسط داراب م ، admin.a ، حـمـیـد ، admin ، admin1
به جای طلب بخشش ناصادقی می‌کردم، اشتباهات خود را نمی‌پذیرفتم و با استفاده از باورهای قدیمی زندگی می‌کردم. تمام این‌ها بيشتر موجب افزوده شدن گناه و خجالت در من می‌شد. بها دادن به احساس گناه و خجالت، عملکرد خودمحورانه، ترس خودمحورانه و استفاده از ضعف‌های اخلاقی.
در یک اتفاق احساس گناه می‌کنیم بعد چون هیچ کاری انجام نمی‌دهیم شروع می‌کنیم به انجام بعضی از کارها مثل: سرزنش خود و خودآزاری.
پاسخ
این شکل بیماری منه که وقتی خطایی ازم سر می زنه و احساس گناه و خجالت می کنم فکرم دست به کار میشه تا راهی برای تخریب بیشتر پیدا کنه.
از این رو یا با ترس مانع از روبرو شدن با احساساتم میشه و مدام سرزنشم می کنه. و یا اینکه با خودمحوری جسارت تکرار رو بهم میده با این تصور که اگه این سری متفاوت تر عمل کنی دچار احساس گناه و خجالت نمیشی.
پاسخ
آشکارترین شاخصه ی بیماری اعتیاد خودمحوری است و مهمترین زیربنایی، رفتارهای است که در من موجب افزوده شدن احساس گناه و خجالت میشوند.?
اما رفتارهای که موجب افزایش احساس گناه و خجالت در من میشود?
سرپوش گذاشتن بر روی اعمال و رفتارهای گذشته ام(به جای طلب بخشش)?
دلیل و توجیه آوردن برای کارهای اشتباه گذشته ام?
ترس از رویارویی با آن واقعیات و تکرار آنها با همان توجیه های گذشته?
ناصادقی و اقرار نکردن--غبطه خوردن--سرزنش خودم--نپذیرفتن اشتباهاتم--بهاء دادن به احساس گناه و خجالت?
عمل از روی ترس--عمل کردن از روی نواقص--خودآزاری?
بی تفاوتی نسبت به احساس--حمل کردن احساس--لیست نکردن احساس گناه و خجالت?
قضاوت کردن در مورد آن احساس
عدم آگاهی از افکارم--عمل از روی باورهای غلط?
انکار یا طبیعی نشان دادن آن احساس--ترس از قبول مسئولیت ها
پاسخ
با سلام....
یکی از رفتارهای من که به احساسات گناه و خجالت من دامن میزند اینستکه آنروزِ خودم را با نگاه آگاه و جدان بیدار امروزم مقایسه میکنم یعنی آنروز نه آگاهی داشتم نه وجدان بیدار تقریبا طبیعی بود که آنروز آن اشتباهات را بکنم پس خودم رو مورد سرزنش و قضاوت قرار نمیدهم اما امروز با آن روز خیلی فرق میکند امروز ارزشهای سالم دارم وجدان آگاه دارم تعهد به بهبودی دارم اگر عملی مرتکب شوم که پس از آن احساس گناه و خجالت کنم کاملا واقعی همراه با درد شدید خواهد بود.
گاهی در یک اتفاق احساس گناه میکنم بعد چون هیچ کاری برایش نمیکنم شروع میکنم به انجام بعضی رفتارها مثل: قضاوت و سرزنش کردن خودم ، قطع رابطه با خودم ، نپذیرفتن شرایط خودم ، حرکت نکردن و ناسپاسی و ناشکری ، بیان نکردن احساساتم به خاطر ترس از افشا شدن شخصیتم ، اینجاست که به تاریکخانه احساسات بد فرو میروم و دیگر نمیتوانم خودم را به عنوان یک بیمار بپذیرم.
پاسخ
باخودمحوری ومنیت هایم ،بافکراینکه اگرازکسی بخاطر کارهای اشتباهم عذرخواهی کنم کوچک میشوم،اون لیاقت نداره من ازش معذرت خواهی کنم ، من از اون سرترم پس مال من درسته یا درخانواده چون من پدر خانواده هستم همیشه باید حرف من باشه
غرور، خودمحوری ،خودکم بینی ،خودبزرگ بینی و.... دلایل این رفتارهایم بودند Heart
پاسخ
ترس واحساسدحقارت وغرورکاذب باعث
میشه من شرایطودرست درک نکنم
بجای جبران خطا سعی میکنم خیال پردازی
کنم دشمن فرضی براخودم بتراشم
وکلاازموصوع فرارکنم واحساس حقارت
پوچی وخجالت کاذب بهم دست بده
پاسخ
 سپاس شده توسط یثنا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان