امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال54: آیا مسائلی را در مورد خود کشف کرده ام ( شاید در ترازنامه قبلی ) که از آن راض
منظور کلمه بیش از حد در این سوال افراط است.?
بله?بیشتر روابط من بدلیل این که در آنها قانونمندی نبوده است باید امروز اصلاح شوند و اینکه به دلیل توقعات بیش از حد و ندیدن توانایی های خودم در بیشتر روابط همیشه وابسته بوده و احساس می‌کردم که نمی‌توانم خودکفا باشم?
مثلاً?در مورد استقلال در خانواده ، در رابطه با شراکت با همکاران و..... احساس می‌کردم بدون آنها نمی توانم کار کنم و یا وابستگی نسبت به زن و بچه های که همین وابستگی موجب استرس و نگرانی همیشگی من بود.?
سوال می گوید?آیا متوجه یک ضعف از خود بوده اید و یا ایرادی از خود پیدا کرده اید که نیاز به اصلاح داشته باشد؟??
مثل?توقع بیش از حد از خانواده ، اجتماع و.....که به واسطه توقع رابطه تو ایراد پیدا کرده باشد.?
یا اینکه نسبت به یک رفتار بی تفاوت ، بی اهمیت و در کل بیخیال هستید یا بوده اید ?( مثل رفتار نسبت به خانواده ) که این دفعه ایراد پیدا کرده که نیاز به اصلاح کردن دارد مثلا?وابسته بودن به نقصی مثل پرخوری ، غیبت ، کلوپ بازی و....?

زمانی خودکفا شویم اعتماد به نفس به دست می‌آوریم..?
نسبت به دیگران نه وابسته شویم نه بی تفاوت و بی خیال.?

ما هرچه خودکفا شویم درد از دست دادن برایمان کمتر می شود چرا که هرچه به دیگران و خانواده وابسته باشیم همیشه استرس و ترس از دست دادن آنها را داریم ? ترس از اینکه نکند فرزندم بمیرد یا اتفاقی برایش بیفتد که این فقط یک ترس و وابستگی است در صورتی که هیچ اتفاقی نمی‌افتد.?
در آخر?
نداشتن تعادل ، افراط در اعمال و کردار ، نداشتن چارچوب و خطوط قرمز در روابط به طوری که با رفتار یکسان با افرادی متعدد ممکن است باعث رنجش آنها یا رنجش خودم شوم?
 یا مثلا? در جبران خسارت آن چنان افراطی عمل کنم که باعث سوءاستفاده از من شود ( به قول معروف برای اصلاح ابرو چشم را کور کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، حـمـیـد

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال54: آیا مسائلی را در مورد خود کشف کرده ام ( شاید در ترازنامه قبلی ) که از آن راض - توسط Essi.toobchi - ۱۳۹۹/۵/۴، ۱۰:۲۱ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان