امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال55: کدام نقص اخلاقی بیشترین نقش را در روابط من دارد ( عدم صداقت ، خودخواهی ، کنتر
سوال55: کدام نقص اخلاقی بیشترین نقش را در روابط من دارد ( عدم صداقت ، خودخواهی ، کنترل سوءاستفاده ، غیره ..... ) ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، حوریا ___Bu
برای من خودخواهی است و خودم را بر همه اولویت میدهم و به دید نقص ان را نمی بینم من خودم را دوست دارم و احساس خودم در رابطه مهم تر از دیگران است و با این باور با دیگران بهتر می توانم رابطه داشته باشم چون هر چه هستم همان است و به خاطر آنها ماسک نمیزنم و یک تکه کلامی دارم که می گویم ...من همین هستم .وطرف مقابل بهتر میتواند تصمیم بگیرد که با همین من میتواند باشد یا نه
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، حوریا ___Bu ، ناظر10
در هر رابطه من یک نقص و یا چند نقص مشهود است
مثلا در خانواده : توقع
حق به جانبی کنترل خود خواهی سواستفاده
دوستان : توقع -کنترل
زود رنجی عدم صداقت وابستگی
صاحب کار و همکاران :کنترل
توقع خود خواهی و خودمحوری سواستفاده 
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، ssaeedg ، حـمـیـد ، حوریا ___Bu ، ناظر10 ، میلاد.ر
به همان اندازه که شدت بیماری وسرعت بهبودی باهم متفاوت است ،پررنگ بودن بعضی ازنواقص اخلاقی درفرد،فرد ما نیزدرروابطمان بادیگران متفاوت می باشد.

بعضی ازما درروابطمان مغروروخودخواهیم وبعضی وابستگی شدید داریم وبعضی سوءاستفاده چی وطمع کاریم.بهرحال ما نیازداریم باشناسایی نواقص اخلاقی که درروابطمان بیشترین نقش رادارند بامشورت ومشارکت دراین مورد وسپردن
آن به خداوند در سدد یک رفتارسالم برای
برطرف کردن آنها باشیم
پاسخ
هر یک از نقصهای شخصیتی من در شرایط و روابط مختص به آن رابطه از روی ترس و وابستگی ایفای نقش می کنند.

در روابط عمومی غرور و خودپسندی
در روابط خصوصی خودخواهی و کنترل
در روابط مالی طمع و زیاده خواهی
در روابط جنسی خودخواهی و شهوترانی
در روابط کاری کم کاری و تنبلی
و خشم و حسادت و پرخوری در شرایط ناامنی و نارضایتی در روابط نقش بیشتری دارند.
پاسخ
استفاده از نقص خودخواهی بدترین کار توی رابطه برای خراب کردن هر رابطه ایه
احساس واقعیمو هم دارم میگم

همیشه بعد از خرابی رابطه متوجه میشدم که چقدر خودخواه بودم وتوی رابطه فکر میکردم که حق بامنه ولی بعد خرابی رابطه هام متوجه خودخواهیم میشدم البته گردن نمیگرفتم چون منطق من معتاد اینه گردن فوله
احساس واقعیم اینه خدایا کمکم کن دیگه مثل قبل من معتاد از۱۰دقیقه تا ۱۰سال تاخیر در فهم موضوع واقعی دنیای رابطه هام نداشته باشم
پاسخ
کنترل خود ودیگران در مواقعی که اعتمادم کم باشد ویا خودخواهی در مواقعی که غرور مرا فرابگیرد در ارتباطم با عدم صداقت مواجه می شوم که باعث از بین رفتن رابطه ها می شود تصوراتباطل موجب میشود به خودم بگویم که توراست می گوی ودیگران دروغ
ترس در ارتباط هایم وترس در سو استفاده دیگران موجب میشد نتوانم هیج رابطه ای را به صورت افلاطونی پیگیری کنم
ومی خواستم همه را زیز سلطه خودم در بیاورم وهمیشه همه از من فراری بورند وبرای این همه دلیل نمیتوانستم هیچ رابطه را
حفظ کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg ، حـمـیـد ، حوریا ___Bu
با سلام....
در مورد این سوال از هر کدام از نقصها کمی تا قسمتی را دارم.
در رابطه هایم بیشترین نقص من اینستکه خود واقعیم نیستم و ترس از اینکه از دیگران پایین تر به نظر برسم باعث میشود ار نواقص اخلاقی مثل دروغ، ماسک، ناصادقی، غیبت، مظلوم نمایی، تایید، منفعت طلبی، لودگی، تکامل پرستی، در آب نمک خواباندن، گُنده پاره کردن و غیره استفاده میکنم تا مالکیت آن رابطه را بدست آورم.

در بحث خانواده سرویس بیش از حد دادن برای اینکه زیر سوال نروم و از محوریت خارج نشوم و یا چون همسرم قانع است برایش گل نمیخرم یا به مسافرت نمیبرم.
در بحث کار باید از کار صحبت کنم ولی از حاشیه ها صحبت میکنم.
در بحث رفاقت طرف رفیق میخواهد بابا بزرگ نمیخواهد. و یا طرف مقابل را جوری در تنگنا قرار میدهم که مجبور شود با من رفاقت کند.
من یک نگاه و جهان بینی خاص خودم را دارم و فکر میکنم همه باید مثل من به جهان نگاه کنند یا درکی که من از NA دارم فکر میکنم همین یک درک درست است.

کدام رابطه را وقتی با نقص بدست آوردم ماندگار شد؟ در راتباطات نقصهای اخلاقی دنیای ما را آلوده میکند.
پاسخ
شخصی؛ بطور کلی بخاطر عدم آگاهی از چارچوب، اخلاقیات و منش­های پسندیده در روابط، نقص­هایم فعال است. ناگفته نماند ما با یکسری داشته­ها وارد برنامه می شویم که همان اخلاقیاتی است که زمان مصرف هم از خط قرمز آنها عبور نکردیم.
معمولا بطور کل این نقص­ها هستند : ترس، غرور، خودخواهی، خود محوری، بی ملاحظگی، کنترل، قضاوت، انتظار و توقع، رنجش، کینه، نفرت، انتقام و...
پاسخ
یادم نرودزمانی که بابیماری ومرضم زندگی میکنم تمامی این نواقص اخلاقی در روابطم وجود دارد وبا استفاده از یکی ازآنها مابقی هم بکارمی افتند،اما عمده ترین نقش من خودخواهی وخودمحوری من است وبهترین همه چیز وهمه کس رو برای خودم میخواهم واین باعث میشود آدمها وروابطم رابراساس خودخواهی ولذت طلبی وتاییدانتخاب کرده وسوا کنم.وبعدعدم صداقتم، باخودم ودیگران،خودم را آدم دیگری نشان داده وشروع به سوءاستفاده میکنم،خودم را مورداعتمادنشان میدم تاطرف ازدستم نره،ریشه استفاده از نواقص اخلاقی ترس است ونتیجه آن تنهایی وانزوا. درروابطی که میخواهیم درآن نقص نباشدبایدزیربنای آن رابطه عشق باشد تابه جای استفاده ازنواقصمان درآن رابطه ازاصول روحانی استفاده کنیم زمانی که رابطه مان ازخدامحوری به خودمحوری تغییرمیکندتمام نواقصمان فعال میشود.باعشق ارتباط گذاشتن صحیح ترین روش ارتباط است به شرط اینکه درزیربنایش شرط وخودخواهی وجودنداشته باشد.درپناه خداوند واصول روحانی برنامه است که میشوداز بیماری اعتیاد ونواقص اخلاقی واثرات آن در امان بود
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سوال55: کدام نقص اخلاقی بیشترین نقش را در روابط من دارد ( عدم صداقت ، خودخواهی ، کنترل سوءاستفاده ، 
غیره ... ) ؟ (قدم۵)
نواقص مثل دانه های زنجیر بهم وصل هستند، و تأثیر مخرب هرکدام ازآنهاازدیگری کمترنیست.
در این قسمت متوجه شدم که روابط من با زیر بنای نواقص بوده و هرزمان من از روی بیماریم عمل کنم بازم روابطم تحت تأثیرنواقص قرار میگیرد.
برای ؛ برقـراری، حفـظ و تـداوم در روابط ما بایست انگیزه و زیربنای روابط مان رادرنظربگیریم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام

خود خواهی- کنترل وقضاوت بیشتر تاثیر دارد اما نه این که همیشه درگیر باشم .این مساله در زمان هایی که رنجش می گیرم بیشتر می شود ومن توانایی کنترل این نواقص را از دست می دهم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
توقع وغرورکاذب وبیش ازحدباعث
اشکالات زیادی درمن وروابط وزندگیم
ایجادکرده ازهمه بنوعی توقع دارم واین
توقع بامهربانی وخواهش نیست
عموماسلطه گرانه وباغروروبایدهمراه
است که خیلی روابطموخراب کرده
نوع برخوردمن بادیگران اکثراازبالا
به پایینه واین هم خودموهم روابطموتحت الشعاع
قرارمیده وروابطموبخاطرشرطی
بودن سست میکنه
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
امروزدردرچندوقت اخیرتونه گفتن خیلی سست رفتارمیکنم وتوکارم وروابط کاریم خیلی اثرگذاشته نه روبجابکارنمیبرم بعددلخورمیشم ورنجش پیگیرم شایداین نقص عدم خویشتن پدیری ترس یاحتی رودروایسی وخجالت باشه ولی باعث اسیب به پیکره روابطم شده
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان