امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال57: آیا با نیروی برتر رابطه داشته ام ؟ در طول زندگی این رابطه چگونه تغییر کرده ؟
سوال57:  آیا با نیروی برتر رابطه داشته ام ؟ در طول زندگی این رابطه چگونه تغییر کرده ؟ امروز چگونه رابطه ای با نیروی برتر دارم ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ssaeedg
در گذشته نیروی برتر من مواد مخدر بود که مخرب و ویرانگر بود ( البته من با مواد مخدر هم نتوانستم رابطه منطقی داشته باشم )
با اشنایی با انجمن به جای آن راهنما ، جلسه ، ... شد که نیروها یی عاشق و سازنده بودند
اگر منظور خداوند باشد در گذشته این یک رابطه یک سویه و یک طرفه بود و تنها در مواقع مشکلات بود که من یاد خدا می افتادم و به همین خاطر رابطه عذاب اور و همراه با رنجش بود .
امروز من خودم را روزانه در دسترس نیروی برتر قرار می دهم و رابطه ام بر اساس عملکرد و توقع به جا و رابطه دوسویه ( من سعی می کنم وسیله خداوند برای کمک به مخلوقات و بندگانشم شوم )بنا نهاده شده و با سپاسگذاری روزانه سعی در بهبود این رابطه دارم .
نیروی برتر همیشه بوده و این من هستم که انتخاب می کنم که با رابطه بگذارم و از او بهره ببرم .
این یعنی ما بندگان خاص خدا نیستیم و منتخبین خدا نیز نمی باشیم بلکه فرق من با یک مصرف کننده این است که او هنوز تمایل برای استفاده از خداوند و ارتباط با پیدا نکرده وگرنه خداوند همیشه حاضر است به ما کمک کند .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، moosavi307
بله : اما در گذشته فقط یک احساس کورکورانه بود و این احساس در طول دوران بهبودی تبدیل به امید شد و به مرور قوت گرفت
در اوایل پاکی رابطه ام به اندازه درک من از گروه و راهنما و کارکرد قدم ها بود و در تنش با این رابطه بودم و با کوچکترین نقصی اتصال می کرد و حتی مدتی کور می شد
اما امروز : رابطه ای کار امد و دائمی دارم و احساس و اعماق قلبم با این نیرو پیوند خورده است  و ان را در خود احساس می کنم
دوستش دارم و با او مشورت می کنم و ان را دائما در کنار خود احساس می کنم گاهی وابستگی و متعلقات دنیوی الان هم برایم چالش ایجاد می کند اما این رابطه دیگر موثر است و در هر لحظه در حال رشد و می دانم مستلزم کار کردن بیشتری نیز هست و باید موانع زیادی مثل نواقص را برداشت 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ssaeedg ، moosavi307
سلام رابطه ای در دوران مصرف عمیق نداشتم قطع وصل بود وبیشتر مواقع متوجه نبودم چون درکی نداشتم وارد معتادان گمنام که شدم وبا کارکرد قدمها وشرکت در جلسات وگرفتن راهنما ومشورت کردن متوجه شدم اینها بهم کمک می کنند که بتوانم ارتباطم رو بانیروی برترم وصل کنم واز او درخواست کنم یاریم کنم ومن هر روز این کار را با جلسه مشورت دعا تمرین می کنم تا اگاه باشم نسبت به خودم وبیماریم وخسارت نزنم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، shapor z ، ناظر11 ، moosavi307
(۱۳۹۸/۱۰/۲۵، ۰۸:۰۶ عصر)admin.a نوشته است: سوال57:  آیا با نیروی برتر رابطه داشته ام ؟ در طول زندگی این رابطه چگونه تغییر کرده ؟ امروز چگونه رابطه ای با نیروی برتر دارم ؟ 
در زمان مصرف خیر ولی امروز نگاه که میکنم میبینم در زمان مصرف هم او هوای من را خیلی جاها داشت در طول مدت پاکی اورا به طور واضح با دیدن پاکیه امروز ومعجزات واتفاقات زیبایی که با کارکرد قدمها برایم افتاده است وبا رفتن به جلسات و تماس با دوستان بهبودی و خدمت و وصل بودن با خدا رابطه داشته ام،رفته رفته اعتماد با کارکرد قدمها نسبت به او بیشتر شده و امروز میدانم که او حامی و پشتیبان من است اگر در پی اش باشم،به او عشق میورزم سعی میکنم در روند بهبودی طوری رفتار کنم که از من راضی باشد و در تمام زمینه ها بدنبالش باشم و به او ایمان دارم که دستم را رها نمیکند اگر در پی اش باشم
پاسخ
میل و اراده‌ي شخصی ما همیشه بزرگترین مانع بر سر ارتباط با خداوند است. امروز با اصل تسلیم، تواضع و تمایل سعی در تمرین برای بهبودی روابطم دارم. هر روز صبح که از خانه بیرون می‌روم از خداوند درخواست می‌کنم که در اراده و زندگی و فکر و قلب من قرار گیرد و مرا هدایت کند. هر اتفاقی که برای من بیفتد هدیه‌ای از طرف خداوند است و باید آن را بپذیرم، اگر خوب بود رحمت است اگر بد بود حکمت است. حضور خداوند نوعی اراده است که اگر در مسیر آن باشم احساس رضایت خواهم داشت. در طول زندگی همان‌طور كه باورهایم تغییر کرد روابطم نيز تغییر کرد. امروز رابطه‌ام را با خداوند تغییر می‌دهم و از طلب‌کار بودن و حق به جانبی دست برمی‌دارم تا بتوانم با او ارتباط برقرار کنم تا به آرامش برسم.
پاسخ
 سپاس شده توسط moosavi307 ، حـمـیـد
بله.
رابطه ای یک طرفه بود.
رابطه ی خودخواهانه و از روی عدم آگاهی بود.
رابطه ای تحمیلی و تقلیدی بود.
رابطه ای بر مبنای ترس بود.
رابطه ای مشروط و با توقعات غیرواقع گرایانه بود.

طی کارکرد قدمها دیدگاه من نسبت به خودم و نیروی برتر تغییر میکنه و من با وظایف و مسئولیتهام آشنا میشم و با تمرین اصول در تمام زمینه های زندگیم نیروی قدرتمند، عاشق و مهربان پروردگار رو درک میکنم و متوجه میشم نیروی برتر نیازهای روحانی و معنوی مرا برآورده می کند و من برای نیازهای مادی باید تلاش کنم و اصول برنامه مقدم بر غرایض شخصیم باشه.

با این روش زیستن رابطه ای دوطرفه و از روی عشق و آگاهی رو با نیروی برترم فقط برای امروز تجربه می کنم.
برای برقراری رابطه عاشقانه با نیروی برتر پذیرش خودم و اعتیاد و تسلیم در برابر نیروی برتر و بهبودی الزامی است.
پاسخ
 سپاس شده توسط moosavi307 ، حـمـیـد
هر کس و یا هر چیزی که بتواند توانایی ما را در یک بخش بالا ببرد نیروی برتر ماست.?
?بنابراین در این سوال اگر منظور راهنما باشد?
سوال می گوید? ویژگی های نیروی برتر خود را شناسایی و خود را با او ( راهنما ) تنظیم کن? ، با نیروی برتر ناصادقی نکن? ، سعی کن ارتباطت را با نیروی برتر برپایه و اساس صداقت باشد ?، باید به نیروی برتر ( راهنما ) آدرس دقیق بدهی تا بتواند راهنمایت کند? ، باید از نیروی برتر شناخت داشته باشیم چون به وسیله نیروی برتر است که می توانیم رابطه هایمان را اصلاح کنیم.?

ما باید تمام نواقص خود را به نیروی برتر بگویم ، ما برای اصلاح روش‌های غلط نیازمند به الگو? (راهنما ) هستیم?

بله?من با نیروی برترم ( راهنما ) در ارتباط می باشم و اگر نیاز به اصلاح داشته باشم از او کمک می گیرم -? من هر چقدر با راهنما در ارتباط باشم به همان نسبت به او اعتماد و از او کمک می‌گیرم?
امروز رابطه ام با راهنما از طریق  کلاس کارکرد قدم ، دیدار حضوری و تماس تلفنی می باشد.?
?اگر در این سوال منظور خدا باشد??
قسمت اول سوال?بله
 به صورت دعا و درخواست و کمک خواستن.?
قسمت دوم سوال? در طول زندگی این رابطه دستخوش تغییراتی در زندگیم شده است شاید اکثر مواقع از او بیزار یا از او راضی بوده ام.?

قسمت آخر سوال? امروز با شرکت در جلسات ، کمک کردن به یک همدرد ، دعا و مراقبه وغیره...با او رابطه دارم?
 (اما به خاطر باورهای غلط رابطه ما با نیروی برتر شکننده بوده است)

در نتیجه?
هرچه بهبودی ما بیشتر شود به همان نسبت نیروی برتر دانش و بینش بیشتری به ما می‌دهد? رابطه ما با نیروی برتر رابطه اجباری و مملو از ترس بود و به این خاطر رابطه لرزان و شکننده بود.?
امروز با شناخت اندکی از نقش خود و نیروی برتر با او رابطه برقرار می کنیم? - امروز نیروی برتری داریم که متعلق به ماست که هر لحظه می توانیم به او دسترسی پیدا کنیم و از او کمک بخواهیم.?
در نهایت اعتقادات و رفتار ما رابطه ما را با نیروی برتر رقم می‌زند.?
خلاصه??
داشتن نیروی برتر آنچنان برای ما حیاتی است که باید هر یک از ما نیرویی برتری داشته باشد که آن نیرو فقط مختص به او باشد? باید نیروی برتر از خود داشته باشیم ولی تظاهر به داشتن نیروی برتر نکنید.?

اصلی ترین رابطه ما باید رابطه با نیروی برتر ( خداوند ) باشد
پاسخ
 سپاس شده توسط محمدمهدی ۱۲ ، moosavi307 ، حـمـیـد ، ناظر10
ما همیشه از همان ابتدای زندگی بطور ذاتی ، وجود نیروی برتر را در درون خود احساس میکردیم ، حس میکردم که در ما نیروی وجود دارد که از ما مراقبت و حمایت میکند ، رابطه ما در آنزمان با این نیرو بسیار ساده و شفاف بود اما نمیتوانستیم چگونگی این نیرو را بیان کنیم، یعنی قادر نبودیم ماهیت این قوه درونی را کشف کنیم و لذا زبانمان قدرت ترجمان این حس و شهود درونی را نداشت ، بنابراین ، دیگران این قوه را برای ما تعریف میکردند و سعی میکردند تعاریف خود را از این نیرو بر اساس اعتقاداتی که دارند به ما یا القا کنند و یا دیکته کنند ، هر چند این خدای که آنها به ما دیکته میکردند شاید برای آنها کارایی داشت ، اما برای ما به علت یکسری از شاخصه های که با آنها مشکل داشتیم ، یا برایمان مبهم بود کارایی مثبت نداشت، لذا در غایت برایمان قابل هضم نبود ، و نهایتا ما بر اساس تعاریف و درک دیگران از این قوه که به ما تحمیل میشد یک نقش غیر واقعی از این نیرو در خود تصورکردیم ، لاجرم در همان اوان جوانی یک برداشت غلط از نیروی برتر در ذهن و قلب ما نقش بست و همین برداشت منفی باعث شد تا نهایتا به نقطه خداگریزی برسیم و سرانجام در این مرحله بود که شکاف عمیقی در روابط ما با نیروی برتر بوجود آمد .
پاسخ
 سپاس شده توسط محمدمهدی ۱۲ ، moosavi307 ، حـمـیـد ، ناظر10 ، Mohsen1365g
با سلام....
هر چقدر که ما تغییر میکنیم درک ما از نیروی برتر رشد کرده و دیدگاه ما نسبت به نیروی برتر تغییر میکند و تمایل ما برای ارتباط بیشتر میشود.
من وقتی به NA وصل هستم یعنی با نیروی برتر ارتباط دارم.همین الان که در تالار دارم تجربه شخصی ام را مینویسم با نیروی برتر در ارتباطم.
یکی از چگونگی تغییرات رابطه ام با نیروی اینطوری بود که هر وقت با اراده شخصی خواستم کاری انجام بدهم به مشکل خوردم و وقتی با مشورت همان کار را انجام دادم نتیجه بهتری گرفتم اما شرطش این بود که با نیروی برتر صداقت داشتم و کمتر از اراده خودم استفاده کردم.
بله خیلی وقتها هم این ارتباط یک سویه و فقط هنگام نیاز من بوده امروزه به این نتیجه رسیدم وصل شدن شاید راحت باشد اما وصل ماندن سخت تر است.

امروز فهمیده ام رابطه ام با نیروی برتر صادقانه و از روی عشق و تمایل و ایمان من است به عنوان مثال سعی میکنم برای هر روز یک برنامه بهبودی داشته باشم مثلا امروز سعی کنم عصبانی نشوم فردا سعی کنم دروغ نگم روز بعد سعی کنم با همه مهربان باشم و برای هر روز یک برنامه بهبودی داشته باشم.
پاسخ
 سپاس شده توسط محمدمهدی ۱۲ ، moosavi307 ، Darush sistan ، حـمـیـد ، ناظر10
سلام
 بله
من ارتباط دارم وداشتم اما بر اساس شرایط همیشه درگیر تغییراتی بود در شکل وماهیت آن که سعی می کردم با تجربه گرفتن وکنکاش روحانی در این رابطه ارتقاء بخشم...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
بله رابطه داشته ام امارابطه براساس ترس
امروزرابطه دارم ولی ثابت نیست
رابطه امروزمن باخداوندبراساس فهم ودرک
من است نسبت به فهم اصول روحانی
رابطه ای که تمام احساسات انسانی
دران وجودداردگاهی عاشقشم گاهی
فارغم ودرگیرگاهی....ولی ارتباط دارم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
رابطه امروزمن بانیروی برترازطریق اصول روحانی حضوردرجلسات مشورت وگوش دادن صورت میگیره امروزبرای این ارتباط مشارکت ومشورت دارم ومطالعه کردن وکسب اگاهی ارجعه برام این رابطه بصورت ارام باافت وخیزصورت گرفته ودعاهم امروزبرای من ارتباط بانیروی برتره
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان