امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 68:آیا هرگز مورد سوئاستفاده قرار گرفته ایم ؟ توسط چه کسی ؟ چه احساسی در این را
 سوء استفاده "

سوال 68:آیا هرگز مورد سوئاستفاده قرار گرفته ایم ؟ توسط چه کسی ؟ چه احساسی در این رابطه داشتم یا دارم ؟

پاسخ
بله،من بواسطه داشتن بیماری اعتیاد تقریبا درتمام مراحل زندگی موردسوءاستفاده واقع شده ام خصوصادرزمان کودکی ودرزمان مصرف که به هیچ عنوان قادر به دفاع ازخودنبودم وبخاطراجباربه مصرف به هرظلمی تن میدادم.
که البته بیشترازطرف خانواده،فامیل وکسانی که به آنهااعتمادداشتیم مورد سوءاستفاده قرارمیگرفتیم.که درتمام این سوءاستفاده ها سن وسال کم وترس باعث افتادن این اتفاقات برایمان شده بود.
که مرادچار احساس ترس،گناه وخجالت وخودآزاری کرده که گاها باعث تخریب خودم وگاهی دیگران هم میشدم.وبواسطه این سوءاستفاده ها دچار بی اعتمادی ،حال بدی،دوری وجدایی وسردی وتیرگی در روابطم شده بودم.
ما3نوع سوءاستفاده داریم:جسمی،مالی، وروانی،
سوءاستفاده یعنی استفاده نادرست،نابجا وناحق،مازمانی که مورد سوءاستفاده واقع میشویم ومیفهمیم ،حال واحساسمان بد میشود وحتی پس از سالها زمانیکه موردی برایمان تداعی شده ویادمان میفتد باز هم حال واحساسمان بد شده ودچار خودآزاری میشویم.:
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر9 ، AMAN56
بله بارها مورد سواستفاده قرار گرفته ایم
توسط چه کسی : جواب در تراز نامه نوشته شود
 احساسات : احساس گناه و خجالت
رنجش خود کم بینی حقارت و بی ارزشی قربانی شدن و پستی و فرو مایگی احساس ننگ احساس ضعیف بودن احساس کم اوردن شکست و انتقام
پاسخ
(۱۳۹۸/۱۰/۲۶، ۰۳:۰۲ عصر)admin.a نوشته است:  سوء استفاده "

سوال 68:آیا هرگز مورد سوئاستفاده قرار گرفته ایم ؟ توسط چه کسی ؟ چه احساسی در این رابطه داشتم یا دارم ؟

بله چندین و چند بار 
توسط دوستی که سن وسالش از من بیشتر بوده و نمیتوانستم با ان نه بگویم چرا که میترسیدم دگر حمایت نشوم و طرف مقابل از دستم ناراحت و یا ناراضی شود
از خودم بدم می آمد احساس خودکم بینی حقارت شهوت پرست بودن کثیف بودن و اینکه دگر حتی خدا هم از من بدش می آید احساس مورد سو استفاده قرار گرفتن از دست دادن ارزش و اینکه من پست ترینم و دگر ان ارزش گذشته را ندارم و دگر ارزشهایم را از دست داده ام
پاسخ
معمولا اگرمورد سوء استفاده قرار می گرفتیم خودمان از قبل با رفتار غیرمنطقی و مملو از احساس  این مجوز را برای دیگران صادر می کردیم و از ابتدای مسیر نابودی اعتیاد تا پایان خط ، همواره مورد سوءاستفاده  مالی , عاطفی و...دیگران قرار می گرفتیم و معمولا احساس تنفر ، رنجش ، حق به جانبی ، بی اعتمادی و بی اعتباری سراغمان می آمد.
پاسخ
در اکثر روابطم مورد سوءاستفاده مالی از طرف جنس مخالف قرار گرفته ام.
احساس حقارت و حماقت داشتم و دارم.
پاسخ
همه مابخاطرداشتن بیماری اعتیاد

خودمان رادرمعرض خطر قرارداده ایم

وبه دلیل اعتمادبیجا، طمع ،بی احتیاطی

ویاصمیمیت بیش ازحد وساده لوحی

موردسوءاستفاده قرارگرفتیم.بعضی

مواقع تحت اجبار موردسوءاستفاده های

مالی ، جنسی ، روحی ،

کلامی ، عاطفی ، احساسی ، فیزیکی

وغیره قرارگرفتیم که دراکثرمواقع نقش

ما پر رنگ بود ودرخیلی مواردهم نقشی

نداشتیم.

بهرحال برای مادرد آوراست.کاری که

ما دراین قسمت انجام می دهیم ترمیم

یک زخم کهنه است ویک قسمت

ازبهبودی ما دوست داشتن خود می

باشد.

همچنین ایجادارتباط بهتر وپذیرش

خودمان به همین صورتی که هستیم می

باشد.

مابایدتصویرحقیقی ودرستی

ازخودمان داشته باشیم.نگه داشتن

رازهای درد آور باعث خراب شدن

تصویرواقعی وایجاد باورهای مخرب

می شود.

خلاصی ازاین دردها وقتی اتفاق می

افتد که مارازهایمان رافاش کرده

وحقیقت وجودی خود رابپدیریم.(مامستحق سرزنش وتحقیر نبودیم ).

باکارکردن این قدم وقدمهای بعدی

متواضع می شویم وباخودمان ودنیای

اطرافمان درصلح خواهیم بود.
پاسخ
]با سلام....
[]در ۲ صورت مورد سوءاستفاده قرار گرفتم ۱-جایکه دیگران از من سوءاستفاده کردند.[
۲-جایکه خودم از خودم سوءاستفاده کردم.[
۱-جایکه کودک بودم و فهم و درکم کامل نبود و مورد سوءاستفاده  قرار گرفتم.[
[b]من بخاطر داشتن بیماری اعتیاد و خلاء درونی و نداشتن اعتماد بنفس و همچنین درک غلط از اعتماد خودم را مورد سوءاستفاده مالی ، احساسی ، روانی قرار دادم.[

[b]۲-جاهایکه خودم از خودم سوءاستفاده کردم مثل مصرف سیگار یا کار بیش از اندازه یا تنبلی بیش اندازه ، مراقبت نکردن از سلامتی ام با پرخوری یا برای داشتن یک رابطه خودم به طرف مقابل اجازه دادم از من سوءاستفاده کند و غیره....[
[b]و در اکثر موارد بعد از سوءاستفاده احساسات ناراحت کننده ایی مثل حقارت ، حماقت ، یاس ، نامیدی ، خیانت ، بی لیاقتی و غیره به سراغمان میاد و کنترل رفتار و افکار ما را بعهده میگیرد بعد برای خاموش کردن احساسات ناراحت کننده می خواهیم همان سوءاستفاده ها را با دیگران بکنیم.[
[b]سوال می خواهد مارا از شَر احسات بَد خلاص کند تا ما به خودمان و دیگران خسارت وارد نکنیم.[
پاسخ
(۱۳۹۸/۱۰/۲۶، ۰۳:۰۲ عصر)admin.a نوشته است:  سوء استفاده "

من بخاطر اینکه اوضاع مالی خوبی داشته ام مورد سو استفاده مالی قرار گرفته ام ودرکنار خود باکسانی دوست شده ام که از مال من استفاده میکرده اند وتا فهمیده ام بیماری اعتیاد دچار شده ام.
پاسخ
زمانیکه موادمخدرمصرف میکردم دیگران از مصرف من سواستفاده میکردند وقتی مآبانه گفتن مشکل داریم موردسواستفاده قرارمیگیریم وقتی طمع میکنم کسانیکه نقطه ضعفم را شناسایی میکنند ازمن سواستفاده میکنند شک زمینه عقلانیت است وقتی زمینه رابرای دیگران مهیامیکنیم باعث میشود فردی ترسو انتقامجو بی اعتماد ناآرام باشم
پاسخ
بله سواستفاده کردن یاموردسواستفادهدقرارگرفتن
جزوسیستم اعتیادفعال است من بخاطراعتیادوترسهای
اعتیادی معیارهاوباورهای غلط
اعتقادات نادرست وعدم سلامت عقل میشه گفت
درتمام طول عمرم موردسواستفاده شدن یاسواستفاده
کردن بوده ام بخاطراعتیادوعدم ثباط عاطفی 
من ازاین مواردزیادداشته ام سواستفاده جسمی عاطفی
وروانی ویامالی توسط خانواده
اطرافیان دوستان تومدرسه محل کارویا....
پاسخ

پرش به انجمن: