امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال69: ایا مورد سوئ استفاده قرار گرفتن بر روی روابط من با دیگران تأثیر گذاشته ؟ چگون
سوال69: ایا مورد سوئ استفاده قرار گرفتن بر روی روابط من با دیگران تأثیر گذاشته ؟ چگونه ؟ 
پاسخ
_زمانیکه موردسوءاستفاده واقع میشویم چه مالی چه جسمی وچه روحی وروانی ، نسبت به همه بی اعتمادمیشویم وناخواسته بدبین ومحتاط میشویم وبه سختی میتوانیم این موضوع رابپذیریم وزمانی هم که اعتمادنکنیم خودبخودرابطه هایمان خراب میشود وازهمدیگر دورتروسردترمیشویم ورابطه هایمان ظاهری وخالی ازهرگونه محبتی میشود وحتی اجازه نمیدهیم بچه هایمان باکسی که ازخودش بزرگتر است برای مدت کوتاهی هم که شده تنهابماند کنترل گرمیشویم وناخواسته همه راکنترل وموردقضاوت قرارمیدهیم وازخودشخص سوءاستفاده کننده وحتی از خانواده ودوستانش هم متنفرشده ودوری میکنیم حتی ممکن است حالت انتقامجویی هم برایمان پیش بیاید. وحتی سالها بعد هم شنیدن نام سوءاستفاده کننده حال واحساسمان راخراب میکند.دیگراعتمادکردن برایمان سخت میشود وتاجایی که ممکن است به سختی رابطه برقرار میکنیم ومعمولا سعی میکنیم همان سوءاستفاده را نسبت به نزدیکانش داشته باشیم البته باشدت بیشتری وشاید در حد انتقام.ودیگراینکه سعی میکنیم درتمامی روابطمان آلفا باشیم واجازه سوءاستفاده کردن رابه کسی ندهیم واین خودباعث میشود به مرور وسواس رابطه پیداکنیم وناخواسته به خانواده هم انتقال دهیم.:
پاسخ
بله بر روی روابط من با دیگران و خداوند تاثیر گذاشته است
چگونه : باعث فرار من شد
دیگر به کسی اعتماد نکردم باعث دور شدن من از مردم و اجتماع شد به انزوا و تنهای رفتم نا امیدی و احساس تفاوت کردم همیشه به چشم بی اعتمادی به دیگران نگاه میکردم روابطم همیشه کوتاه مدت بود و بدترین تاثیر ان اینکه من همیشه دنبال قربانی میگشتم
جمله از کتاب : ما مستحق سرزنش نبودیم اما خودمان با رفتارمان باعث می شدیم دیگران ما را سرزنش کنند 
پاسخ
(۱۳۹۸/۱۰/۲۶، ۰۳:۰۳ عصر)admin.a نوشته است: سوال69: ایا مورد سوئ استفاده قرار گرفتن بر روی روابط من با دیگران تأثیر گذاشته ؟ چگونه ؟ 
بله_چرا که در گذشته من بر اساس افکاری مخرب و منفی زندگی میکردم و خیلی از مسایل رادر جمع های ارازل ارزش میدانستم ومورد سواستفاده قرار دادن را زرنگی و مورد سو استفاده قرار گرفتن را اخر خط نابودی و به درد نخوری میدانستم این میشد که اگر کسی از این موضوع مطلع میشد من دگر روی نگاه کردن به ان رانداشتم و خودم راپست و فرو مایه و بی ارزش میپنداشتم که دگر حق زندگی کردن را ندارد و دگر خاک بر سر شده ام و هیچ ارزشی در جمع ندارم وباید بروم بمیرم
پاسخ
بله هرگاه به نحوی مورد سوء استفاده قرار می گرفتیم ، خشم ،عصبانیت همراه با بی اعتمادی  در درونمان  شکل می گرفت و موجب می شد تا روابطمان را با دیگران محدود کنیم.
پاسخ
بله. بدینگونه که در روابط جدید هم با احتمال به اینکه نکنه این بار هم مورد سوءاستفاده قرار بگیرم از برقراری رابطه خودداری میکنم.
ترس و عدم اعتماد به نفس مانع برقراری روابط با دیگران میشه.
پاسخ
درد آورترین سوءاستفاده هاازطرف

دوستان ونزدیکان خودمان بود ودر

مواردی که من قربانی بودم وخودم درآن

شرایط نقشی نداشتم واحساس قربانی

شدن ، له شدن ، حقارت وپوچی وضعف

ودرماندگی داشتم ، اعتمادمن ازدیگران

سلب شد.

دراثربوجودآمدن باورهای غلط

ونادرست مثل اینکه همه خیانت کار

ونامردهستند ، کسی به کسی خوبی نمی

کند ، هرکسی به فکرخودش می باشد

ودراین دنیا به کسی نمی شود اعتماد

کرد ، ترس بر روی روابط  من حاکم شد

و باعث سرخوردگی ، ناامیدی ، تنهایی

و انزوای  من شد.

هرچه رازهایمان راحفظ کردیم

باورهای مخرب دروجودمان تقویت

شد ، روابط قلبی ومعنوی ما با دیگران

قطع شد و نسبت به اطرافیان بدبین و

دچارافکارمنفی و انحرافات  ذهنی شدم

و بسته زندگی کرده و اصول اخلاقی  و

معنویات و ایمانم بیرنگ شد. رابطه ام

بادنیاتیره وتار شد وبه فکر انتقام افتادم

واحساس خود کم بینی درمن شدت

گرفت وروابطم با کمبود اعتماد به نفس
پاسخ
با سلام....
بله قطعا
چون به زمین و زمان بی اعتماد شده بودم. هر موقع مورد سوءاستفاده قرار میگیرم رنجشهایم از تجربه های تلخ گذشته دوباره تازه میشوند.
به اصول و ارزشهایم بی تفاوت میشوم و احساس میکنم قربانی اعتماد شدم و این احساسات کنترل مرا بدست گرفته و اعتیادم فعال میشود و دلم میخواهد آنرا تلافی کنم بعد هر کسی سر راهم قرار میگیرد میخواهم تلافی کنم.
اعتیاد به گونه ایی ست که یکنفر از من سوءاستفاده میکند من از صد نفر سوءاستفاده میکنم اگر یکنفر از من سوءاستفاده کرد نباید از دنیا انتقام بگیرم من هر زمان مورد سوءاستفاده قرار گرفتم وقتی آنرا برسی کردم دیدم تا حد خیلی زیادی خودم بستر سوءاستفاده را برای طرف مقابل محیا کردم‌.

مسئله سوءاستفاده تقریبا مسئله رایجی میباشد و ممکن است گاهی اوقات مورد سوءاستفاده قرار بگیرم و خودم هیچ نقشی نداشته باشم اما نباید اجازه بدهم اعتیادم از این مسئله سوءاستفاده کند و مجوز هر کاری را به من بدهد و باعث شود عشق و صمیمیت در رابطه هایم کشته شود.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
بله خب مسلمابرای من امروزهم همینطوره
واکثررنجشهابی اعتمادیهاگناههاخجالتهاو....بخاطرهمین
مطلبه ترس ازموردسواستفاده شدن
امروزباعث شده ازصمیمیت فاصله بگیرم
وقتی من بانه گفتن مشکل دارم وسریعا
دچارترس یاخجالت میشم اجازه سواستفاده
رومیدم خودم توشرایط کاری مالی ضمانت...
واین مطلب رابطهاموسست کرده
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
احساس قربانی شدن یاموردسواستفاده قرارگرفتن یکی ازدلایل مهم فرارازرابطه بهم زدن رابطه ترس ورنجش است هرگاه واقعی یاغیرواقعی دچاراین احساس شوم اعتمادسخت یانصفه ونیمه میشود
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان