امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 5 : کارکرد قدمهای قبلی ، چگونه به من کمک کرد تا برای انجام قدم هفت آماده شوم ؟
سوال 5 :  کارکرد قدمهای قبلی ، چگونه به من کمک کرد تا برای انجام قدم هفت آماده شوم ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر11
کارکردقدمهای قبلی دقیقامراوادارکرد تانقش خودم را درمسائل ببینم اشتباهاتم رابپذیرم وبه آنهااقرارکنم وبه این باوربرسم که هرموقع برای کنترل کردن چیزی اقدام میکنم عاجزمیشوم همانطوری که دربرابرکنترل موادمخدر ولذت طلبی ها وخودمحوری هایم عاجز بودم ودرآخرمجبورشدم خودم رابه نیروی برترم بسپارم درقدم هفتم هم متوجه شدم که درموردنواقصم کاری ازدستم برنمی آیدوبایدازنیروی برترم کمک بخواهم وعاجزانه بخواهم تاکمبودهایم رابرطرف کندتابه یک تعادل نسبی درزندگی برسم.درشش قدم قبلی ما توانایی هایمان راهم میبینیم ودرقدم هفتم آنهارا ازصافی رد کرده ورشد میدهیم. قدمهای قبلی نقش زیربنایی دارند وباعث میشوندتا یک بسترمناسب درقدم هفتم برای درخواست برطرف شدن کمبودهای اخلاقیمان فراهم شود.طریقه کارکردن قدمهامنعکس کننده مسیر روحانی وفرآیندبهبودیست که مادرحال طی کردن آن هستیم.قدمهای قبلی همچنین آگاهی بیشتری نسبت به داشتن خلاءها وکمبودهایمان بماداد.پذیرش واجرای اصول روحانی صداقت روشن بینی وتمایل باعث میشود تادریچه افکارمان بازبماند ومابه فروتنی برسیم وزمانیکه فروتن شدیم میپذیریم که بیماریم ووقتی که این راپذیرفتیم اشتیاق وانگیزه بیشتری برای کارکردن قدم هفتم پیدامیکنیم وبه این باورقلبی میرسیم که ماهم بهبودپیدامیکنیم.
کارکردن قدمهای قبلی مراباخودم وخداوندآشتی دادوحال آماده ام تاخداوند تمامی کمبودهای اخلاقی مرا برطرف کند.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، shapor z ، ناظر9 ، ناظر11 ، ssaeedg ، AMAN56
من با کارکرد قدم های قبلیخودم را شناختم و به توانایی ها و کاستی های خودم اگاهی پیدا کردم و امروز با این درک و اگاهی به سراغ نواقصی می روم که بیشترین اصیب را به من رسانده اند و من توان انرژی و آگاهی برطرف کردن آن را داشته باشم .
پاسخ
با کارکرد شش قدم قبلی یک اگاهی نسبی در خودم و بیماریم پیدا کردم و متوجه شدم که دیگران مقصر نیستند که زندگی من اینگونه شده است و تمام اتفاقات امروز تحت تاثیر انتخابات گذشته است و متو جه شدم که من هم ادم خوبی هستم و هم نقاط ضعفی دارم و کمکم کرد تا در قدم هفتم متوجه شوم لازم نیست تا از روی بدیها عمل کنم و با جیگزین کردن یک سری از ارزشهای انسانی می توانم از اعتقادات پوچ خود بگذرم و باید اموخته های جدید ( اصول روحانی )را جایگزین افکارو بیماری خود کنم تا بتوانم با بهبودی به زندگی خود ادامه دهم و لازم است تا در قدم هفتم با ایمان و اعتماد و امادگی کامل به او بسپارم و اصول روحانی شش قدم قبلی را لازم دارم تا همیشه در این فرایند باقی بمانم و این کار از طریق قدم هفتم یعنی شناخت ضعف ها و کمبود ها دعا و دریافت کمک از نیروی برترم انجام دهم  - من در شش قدم قبلی درد سرهای زندگیم را شناختم و یاد گرفتم امروز می توانم بدون این درد سر ها به زندگیم ادامه دهم
پاسخ
کارکردقدمهای قبلی دقیقا مرا وادار
کرد تانقش خودم را درمسائل ببینم،
اشتباهاتم را بپذیرم وبه آنها اقرارکنم
و به این باور برسم که هر موقع برای
کنترل کردن چیزی اقدام میکنم
عاجزمیشوم ..

همانطوری که دربرابرکنترل موادمخدر
ولذت طلبی ها وخودمحوری هایم عاجز
بودم و در آخرمجبورشدم خودم را به
نیروی برترم بسپارم ، در قدم هفتم هم
متوجه شدم که در مورد نقایصم کاری
ازدستم برنمی آید و باید ازنیروی برترم
کمک بخواهم و عاجزانه بخواهم تا
کمبودهایم رابرطرف کندتابه یک تعادل
نسبی درزندگی برسم...

درشش قدم قبلی ما توانایی هایمان
را هم میبینیم و در قدم هفتم آنها را
ازصافی رد کرده و رشد میدهیم...

قدمهای قبلی نقش زیربنایی دارند وباعث
میشوند تا یک بستر مناسب درقدم هفتم
برای درخواست برطرف شدن کمبودهای
اخلاقیمان فراهم شود...

طریقه کارکردن قدمهامنعکس کننده
مسیر روحانی وفرآیندبهبودیست که
مادرحال طی کردن آن هستیم...

قدمهای قبلی همچنین آگاهی بیشتری
نسبت به داشتن خلاءها وکمبودهایمان
بماداد...

پذیرش و اجرای اصول روحانی 
صداقت روشن بینی وتمایل باعث
میشود تادریچه افکارمان بازبماند و
مابه فروتنی برسیم وزمانیکه فروتن
شدیم میپذیریم که بیماریم.. ووقتی که
این راپذیرفتیم اشتیاق وانگیزه بیشتری
برای کارکردن قدم هفتم پیدامیکنیم وبه
این باور قلبی میرسیم که ماهم بهبود
پیدامیکنیم...

کارکردن قدمهای قبلی مراباخودم
وخداوندآشتی دادوحال آماده ام
تاخداوند تمامی کمبودهای اخلاقی 
مرا برطرف کند..!!
پاسخ
در شش قدم اول متوجه شدم چه کسی بودم و چرا این همه خرابی به بار اوردم و متوجه شدم به واسطه دلایل موجه ولی غیر واقعی چه خرایهایی به بار امده و اینکه من خلا روحانی دارم کمبود قدرت دارم و فقط میتوانم انرا با خداوند پر کنم با کرکرد باقی قدمها که چه کسی دوست دارم باشم ..
پاسخ
سلام
در قدم یک اقراروتسلیم.در قدم ۲ مشورت کردن در این مساله.در قدم سوم تصمیم به انجام یا اقرار.در قدم ۴ پیدا کردن نامهای نواقص در قدم ۵ راه های استفاده...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Mehran270
ازاقراربه اعتیادوعجزباکمک اصول روحانی قدمهاجلسات دعا
وکمک نیروی برتروسوسه ام رفت وبااقراربه نداشتن سلامت عقل واراده
مخرب شخصی وبااصل روحانی شهامت ودیدن خودم
گذشته وباورهاواعتقادات اعتیادی ارام ارام
درجهت شناخت خودم ارتباط باخودخداوندوجهان اطراف
اقدام کردم بکمک برنامه ارام تررهاتر
ازادتروشادترشدم وبمروربه قدرت وتوانایی نیروی
برترپی بردم حال اماده شده ام 
کمبودهای اخلاقیم راکه جزئ از
زندگی غیرقابل اداره درونیم بودهم درقدم