امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رابطه ی راهنما و رهجو
رابطه ی راهنما و رهجو

سنگ زیربنای برنامه ی معتادان گمنام:
هیچ فلسفه یا اعتقادی به تنهائی نمیتواند توضیح بدهد یا تعریف کند که راهنما چیست یا چه کار میکند.در طی سالها، راهنما گرفتن و رهجو شدن به صورت ابزار اساسی و مهمِ برنامه ی NA درآمده است و به طرق مختلفی به کار گرفته می شود. رابطه ی بین راهنما و رهجو برای بعضی از اعضا خصوصی و شخصی است. یک راهنما در NA عضوی باتجربه است که ما به اوجهت دریافت کمک در برنامه ی بهبودی خود مراجعه میکنیم. (کتاب راهنما و رهجو)

در مراسم اهدای چیپ و سکه گاها اتفاقات عجیب و غریبی رخ میدهد مثلا رهجو جهت ادای احترام دست راهنمای خود را می بوسد یا راهنما پیش از اهدا چیپ و سکه آن را به همه نشان میدهد ، میبوسد و بر پیشانی مینهد.... شما چه فکر میکنید و نظرتان چیست؟
پاسخ
سلام داریوش معتاد
من همیشه عادت به خودمحوری دارم.راهنما دوست بهبودی من است که همیشه در کنار من و بهبودی است.زمانی که فکر و زندگی من اشفته است و من با مشکلات احساس ناخوشایندی دارم با کمک راهنما این اشفتگی را کنترل میکنم و راه حل پیدا می کنم.زمانی که با راهنما تماس میگیرم کوهی از مشکلات از روی دوشم برداشته می شود.انگیزه پیدا می کنم.من سپاسگذارم بابت حضور نیرویی برتر به نام راهنما.زمانی که از راهنما چیپ و سکه می گیرم انگار مدالی قدرت را در دستام گرفتم.
پاسخ
سلام رابطه راهنما ورهجویک رابطه شخصی وحقیقی هست که باعث می شود مراحل بهبودی وزندگی به من کمک کنه تادرصداشتباهاتم کمتربشه
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان