امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
واژه های بی ارتباط با NA
واژه های بی ارتباط با NA

آنچه دراینجا مورد بحث قرار خواهد گرفت به کاربردن عباراتی است که درهیچ نشریه رسمی انجمن ثبت نشده است ولی بنا به هردلیل درجلسات ودرقسمتهای گوناگون از این عبارات وواژه ها استفاده میشودبه صورتی که به شکل یک فرهنگ وعادت درآمده است که بسیاری از آنها نه تنها جنبه بهبودی ندارند بلکه برای بسیاری از تازه وارد ها حالت بدآموزی وایجاد ترس خواهد نمود.

تجربه شما از واژه های غیرمربوط با انجمن وبازتاب آنها دربین اعضاءدرجلسات خانگی تان چیست؟
پاسخ
طبق سنت پنجم :
" هرگروه فقط یک هدف اصلى دارد، رساندن پیام به معتادى که هنوز در عذاب است. "

پس هر کاری که باعث خدشه وارد کردن این هدف باشد،
با روح NA جور در نمی آید و باعث خسارت زدن به انجمن، خودمان و معتادان در عذاب می شود.

خوب در مورد این سئوال ما خیلی از واژه ها را می شنویم که عرف شده، اما در هیچ نشریه، پمفلت یا اطلاعیه های خدمات جهانی نیست
،
و گاها بار منفی دارد، لااقل برای تازه واردی که با جو جلسات آشنا نیست
و با یک دنیا نا امیدی و عجز و آشفتگی به جلسه اومده و دنبال "جاذبه" می گرده.
مثلا برای خود من این کلمات اصلا در بدو ورود به جلسات خوشایند نبود:
واژه ی خدای انجمن ،
غول 2  بازی،
آقا جون ،
 تراز ذهنی ،
لغزشی برنامه ،
صندلی چسب دار و میخ دار ،
 معتاد بی آزار ،
من خیلی معتادم
و مانند اینها

پاسخ
به نام خدا 
سلام دوستان یااینکه من آخرخطی بودم یه کارای کردم که شمانکردیدچی مصرف میکردم من جر خوردم کسی جرآت نداشت بامن حرف بزنه
پاسخ
(۱۳۹۸/۱۰/۲۷، ۱۲:۴۵ صبح)admin.a نوشته است: واژه های بی ارتباط با NA

آنچه دراینجا مورد بحث قرار خواهد گرفت به کاربردن عباراتی است که درهیچ نشریه رسمی انجمن ثبت نشده است ولی بنا به هردلیل درجلسات ودرقسمتهای گوناگون از این عبارات وواژه ها استفاده میشودبه صورتی که به شکل یک فرهنگ وعادت درآمده است که بسیاری از آنها نه تنها جنبه بهبودی ندارند بلکه برای بسیاری از تازه وارد ها حالت بدآموزی وایجاد ترس خواهد نمود.

تجربه شما از واژه های غیرمربوط با انجمن وبازتاب آنها دربین اعضاءدرجلسات خانگی تان چیست؟
سلام داریوش معتاد
به کار بردن یک سری واژه که ایجاد شبهه میکند.مثلا فرش مقدس.هیچ کسی نتونست.پول تو سبد بنداز پولت بیشتر میشه.پاکیم تقدیم میکنم به فلانی.خوشحالی میندازم وسط برید حالش ببرین.اینجا سطل آشغال هر چی داری بریز بیرون.راهنما مقدسه.اینجا مکان مقدسه.

(۱۴۰۰/۶/۱۱، ۰۴:۱۷ صبح)Darush sistan نوشته است:

سلام داریوش معتاد
به کار بردن یک سری واژه که ایجاد شبهه میکند.مثلا فرش مقدس.هیچ کسی نتونست.پول تو سبد بنداز پولت بیشتر میشه.پاکیم تقدیم میکنم به فلانی.خوشحالی میندازم وسط برید حالش ببرین.اینجا سطل آشغال هر چی داری بریز بیرون.راهنما مقدسه.اینجا مکان مقدسه.

سلام داریوش معتاد
اشکال این که این واژه ها استفاده بشود این است که این اصطلاحات نامربوط وقتی در گروه تکرار میشود باعث میشه که اعضاء جدید فکر کنند که همین کلمات درست است و شروع به استفاده کنند و بعد از مدتی به صورت عادتی اشتباه در جامعه برده میشه و گاها مردم فکر می کنند که این ها جملات و کلمات انجمنnaهستند و ممکن است آنها هم استفاده کنند و هم واکنش هایی خوب یا بد در این باره داشته باشند که به صلاح انجمن نیست.
پاسخ
سلام
به احترام پاکی بلند شدن
حال و احساسم تقدیم به راهنما
فرزند اقاجون
برادر هم قدمی
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان