امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 3: فهرست رنجش هایی که بر سر راه تمایل شما جهت جبران خسارت وجود دارند را بنویسید
سوال 3: فهرست رنجش هایی که بر سر راه تمایل شما جهت جبران خسارت وجود دارند را بنویسید . 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
رنجش : خشمی است که در درون برطرف نشده و به مرور به قدرتشان اضافه وباعث اضطراب و ناراحتی می شود .
یکسری رنجش ها که در ان ادم احساس سوء استفاده می کند برای من جبران خسارتشان دشوار است .
تا چند وقت پیش از خودم رنجش داشتم و برای همین در خرید کردن برای خودم خیلی سختم بود وفکرمی کردم لیاقت این کارها را ندارم و همین رنجش مانع از گذاشتن وقت ، پول و انرژی برای خودم می شد .
مهم این است رنجش ها را به یاد اورم تا این رنجش ها مانع از نوشتن و لیست کردن خسارت ها نشوند .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر9 ، عباس23 ، ناظر2
رنجش از خانواده خیانت کردن دوستان کسانی که خسارت دو طرفه بوده -
به طور کلی در برخی از مسائل و روابط خساراتی زده ایم که اکنون می خواهیم چه اگاهانه و چه نا اگاهنه گروکشی کنیم و می گوئیم خود او هم بی تقصیر نبوده است اگر فلان کار را نمی کرد من به او خسارت نمی زدم
در حق من نامردی کرد و من تلافی کردم انها رابیشتر زیر ذره بین ببرم و ان وقت به خودمان بگوئیم که انها با جبران خسارت ما پرو می شوند و حق انها نیست که من از انها جبران خسارت کنم و این رنجش ها بهانه و دست و اویزی هستند برای فرار کردن از جبران خسارت و من باید دقت کنم مشغول چه کاری هستم و هیچ مانعی نباید بر سر راه بهبودی ما قرار گیرد و من باید سهم و نقش خودم را انجام دهم چون من می خواهم که رها زندگی کنم دور از احساس خجالت و گناه چشم در چشم دنیا بیاستم و در ارامش زندگی کنم و این رنجش ها نباید مانع طی مسیر روحانی من باشد
نکته : من باید بدانم  به اهمیت کاری که می خواهم بکنم ( جبران خسارت ) بالاتر از کاری است که انها در حق من کرده اند
پس اشتباهات انها را در نظر نمی گیرم و با تمرین اصل روحانی بخشش انها را پذیرا می شوم و به مسیر روحانی خود ادامه می دهیم 
پاسخ
نوشتن لیست جبران خسارت نیازبه آگاهی ، شجاعت وتمایل دارد . 

سدها وموانعی که ممکن است باعث شوند که ماشهامت وتمایل خود راازدست بدهیم وناآگاهانه این کارراکناربگذاریم عدم روشن بینی ، ترسها ورنجشهای ما می باشند .

رنجشهایی که مربوط به روابط وزندگی گذشته ما هستند و یا رنجشهایی که ازافراد داریم ویا رنجشهایی که بصورت کلی بهبودی وزندگی ما راتحت تاثیر خود قرار می دهند .

عمق این رنجشها آنقدر زیاد است که باورهای مخربی را درما بوجود آورده اند .

مانیازداریم تا درمورد آنها ترازنامه
بنویسیم ، حتی اگر رنجشها وترسهایمان
به قوت خود باقی هستند .

ماباید انجام قدم هشتم ونوشتن لیست رابه تعویق نیندازیم وزاویه دیدما درمورد رنجشهایمان به ماکمک می کند تا آمادگی کامل رابرای نوشتن ترازنامه پیدا کنیم و دراثرنوشتن لیست رنجشها اتفاق روحانی درما بوجود می آید  که روند قدم هشتم را برای ما ساده وامکان پذیر می سازد .
پاسخ
در انجام قدم 8 متوجه شدم که من از هر کسی که رنجش داشته ام و نامش را در لیست قدم 4 خود ذکر کرده ام صدمه زده ام.و تمایل جبران خسارت از اینگونه افراد کم بود چون حس میکردم بدیهایی که من در حقشان کرده بودم حقشان بوده است.اما این یک فکر بیمارگونه بود و هنگامی که تمایل نداشتم اسم اینگونه افراد را بنویسم دوباره به قدمهای قبلی خصوصا قدم 4 مراجعه میکردم
پاسخ
بزرگترین رنجشها رو از خودم دارم چرا که خسارتهای جسمی روحی  مادی  معنوی  ووو به خودم زدم  که هر روز در زندگی روزمره با اونها مواجه هستم و جبران خسارتهای دیگران در قدم یک اقرار کردم که من هیولایی بودم که نا خواسته و  دانسته یا ندانسته باعث خسارتهایی شدم  که امروز باعث شده تو ذهنم و فکرم از اونها یاد کنم
پاسخ
سلام
ممکن است من از راهنما رنجش گرفته باشم .من اگر از آن شخص که قرار است در لیست من باشد رنجش داشته باشم و ناراحت شده باشم.ترس هایی که نمی دانم چی هستند و یا چرا می آیند.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
بله حتمابایداین کارراانجام دهم یکی ازموانع بزرگ
ک برسرراه نوشتن لیست جبران خسارتها
برام وجودداره رنجشهاگناه وخجالتهاوترسهاست
که بایدبنویسم نقش خودم رادرکنارراهنمابررسی کنم
چگونگی دقیق خطاراپیداکنم تاتمایل بیشتری
برای نوشتن ترازنامه پیداکنم عمداخسارات من
ازروی تلافی خشم مسایل مادی پول ترس
واین جورچیزهاست
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
عموماخساراتی راک بباراورده ام اکثرشان بخاطررنجش وانتقام وکینه بوده زورم بطرف نرسیده یابیش ازحدعصبانی بوده ام خسارت زده ام بهش نتنهامالی بلکه احساسی شغلی یاهرچی ویارنجش ازافرادی ک هنوزازشون رنجش دارم وحتی من قربانی بوده ام ورنجیده ام خسارت زده ام درست ولی خیلی هم خسارت خورده ام وازاین دست رنجشهابرایم زیادپیدامیشه جاهایی ک ناروخورده ام و....
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان