امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 4: آیا می توانم در حال حاضر از این رنجش ها رها شوم ؟ اگر نه آیا تمایل دارم که به
سوال 4: آیا می توانم در حال حاضر از این رنجش ها رها شوم ؟ اگر نه آیا تمایل دارم که به هر حال نام این افراد را در فهرست خود بنویسم و بعداً نگران جبران خسارت از آنها باشم ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ssaeedg
برای من بله .

مهم نیست من از رنجش رها شوممهم اینه که فعلاً با وجود رنجش خسارت را بنویسم و در مورد جبران آن فعلاً فکر نمی کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، عباس23 ، ناظر2 ، ناظر10
برای بعضی از انها کمی تلاش و دعا و مشورت و بخشش بیشتری لازم است چون بار سنگینی هنوز روی احساساتم است اما به هر حال تمایل دارم اسم انها را در لیستم بنویسم
پیام سوال : من باید بدانم این قدم در نهایت هدایای همچون ارامش
صلح و رهایی برایم به ارمغان می اورد اگر دوست دارم انسانها را به همان شکلی که خداوند می بینید ببینم و همانگونه که خداوند به انها می اندیشد من نیز به انها بیاندیشم ( گمنامی فروتنی پذیرش درجه بندی نکردن تفاوت قائل نشدن عشق ورزیدن و کمک کردن )- باید ببینم اگر من جایی انها بودم ایا همان کار را نمی کردم ؟ ایا خود من در قبال ادم های دیگر همان کار را نکرده ام ؟ ایا واقعا تعریف من از اشتباه دیگران درست است ؟
وقتی صادقانه این مسائل را مورد ارزیابی قرار دهم همانگونه که من در قدم ششم و هفتم متوجه شدم که نقاط مثبت و منفی دارم و خیلی وقتها دوست ندارم از روی اشتباهاتم عمل کنم دیگران هم همینطور هستند  و من باید از نهایت درجه رنجش پایین بیایم تا حداقل اسم انها را در لیست بنویسم
من باید در قدم هشتم حساب کاری که من در حق دیگران کرده ام را با حساب کاری که دیگران در حق من کرده اند قاطی نکنم و اینها دو مقوله جدا از هم می باشند
ما دو راه داریم : 1- این که با این ادم ها کنار بیاییم و ببخشیم چون من می خواهم به ارامش برسم 2- اگر الان تمایل ندارم این رنجش را داشته باشم اما اسم انها را در لیست بنویسم تا به مرور زمان این تمایل شکل بگیرد 
پاسخ
آنچه که روح مرا از درون می خورد وباعث توقف بهبودی من شده است واجازه ارتباط با دنیای اطراف را ازمن
گرفته است رنجشهای من می باشند .

اگر نتوانم ازرنجشهای خود درقدم
چهارم وپنجم رها شوم نیاز است تا به
کمک راهنمایم  در مورد آنها ترازنامه
تهیه کنم .

بعضی از این رنجشها سد ومانعی برای جبران خسارت من می باشند وتوجیه وبهانه هایی برای انجام
ندادن آنها می باشند .

اگر عمق این رنجشها  آنقدر زیاد است
که اجازه نمی دهد بتوانم اقدامی برای
جبران خسارتهایم نمایم  و نوشتن ترازنامه  دراین مقطع کمک  به سزایی
برای رهایی از این رنجشها نمی کند ، نیازاست تا لیستی ازنام این افراد تهیه
کنم تا درموقع خودش بادرخواست کمک
ازخداوند وکمک گرفتن ازاعضاء باتجربه
دریک وضعیت روحانی مناسب قراربگیرم تاازآنها رها شوم وتمایل به انجام جبران خسارت نمایم .
پاسخ
اوایل بخاطر این مطلب خیلی در جنگ بودم اما دیدم دارم خودم را اذیت میکنم.من قرار بود بهبود پیدا کنم نه دیگران.من قرار است تغییر کنم نه دیگران.رنجشها برایم فقط ثمره خشم و عصبانیت داشت پس دست از لجاجت برداشتم و اسم همه اری کتاب گفته لیستی از تمام کسانی که..... نگفته لیستی از بخشی که... .اری من میبایست تسلیم میشدم چون جنگ فایده ای نداشت
پاسخ
دراین قدم یادگرفتم که حتی اگرنتوانم ازآن رنجشهابگذرم حداقل یادگرفتم که نام آنهارابنویسم وبدانم که من هم به چنین آدمهایی خسارت زده ام ونگران نباشم تادرقدم نهم به آنهابپردازم
تحت هرشرایط تردیدهاراکنارمیگذارم
موجه یاغیرموجه فقط مینویسم وکاری
به کارطرف مقابل ندارم
من سعی میکنم باتمایل این افرادرادرفهرست خودم قراردهم ودرقدم
نهم بامشورت باراهنمایم اقدام کنم
پاسخ
سلام
بله
من دوست دارم خودم را آزار ندهم و ترس را از خودم دور کنم.
من فقط باید لیست کنم حال خسارت خورده باشم و یا خسارت زده باشم.من تمایل خود را با نوشتن اعلام می کنم و با مشارکت به دنبال تهیه تراز نامه می روم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
4_مهم این نیست که از این رنجشها رها بشوم یانشوم،مهم این است که باید به نیروی برتر واصول روحانی نهفته دراین قدمها اعتمادکرده ودست از شک وتردید ودودلی وبهانه ها ودست آویزهابردارم وباوجودتمامی رنجشهایی که دارم کاردرست را انجام داده واین لیست راباکمک خداوند بنویسم وفعلابه هیچ عنوان به جبران کردن خسارتهایی که زده ام فکرنکنم وبعدأ ودرقدم 9باصلاحدید ومشورت راهنمایم وکمک خداوند درمسیرجبران خسارت قرارخواهم گرفت.
من باید نام این اشخاص راخصوصانام کسانی راکه ازآنهارنجش دارم رادر فهرست خودبنویسم.
فقط برای امروز،بایدروزانه دعاکنم،قدمها رامرورکنم،بطورمنظم شکرگزاری کنم وعاجزانه درخواست کنم ازخداوند،برای برطرف شدن این رنجشها.
من درحال خلاصی وجبران خسارت از اعمال ورفتارخودم میباشم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12 ، حـمـیـد ، ناظر10
سلام

در بهبودی سعی کرده ام که رنجشی ماندگار نداشته باشم ودر قسمت جبران خسارت نیز همین گونه است من بدون در نظر گرفتن خسارت طرف مقابل باید رها شوم...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
بله میتوانم فعلارهاشوم واین کارراکرده ام
نام ونوع خسارتی که زده ام 
مالی جسمی روحی روانی عاطفی....
واسم شخصی کهدباوخسارت زده ام رانوشته ام
درست است برای خیلی ازاین
مواردتمایل بجبران ندارم فعلا
ولی تمام مطالب رانوشته ام
واین مهمترین کارجهت تهیه لیست
جبران خسارتهاست وبمروربادعا
وکمک راهنماخواهم توانست بقیه
راهم جبران خسارت کنم

نوشتن نوع خسارت وشخصی یاچیزی که
ب ان خسارت زده ام
خودش بزرگترین کاریست که درجهت بهبودی
وفروتنی وصداقت من انجام میدهم 
بااین کارانکاروخودفریبی کم میشه ومیتونم
بهتروبیشترچگونگی دقیق خطاونواقص شخصیتی
خودموپیداکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، جعفر۲۱ ، ناظر10
چ بتوانم الان رهاشوم یانتوانم اینجادرقدم هشتم قراره من فقط خساراتی راکه زده ام نوع واندازشونوبنویسم وقرارنیست کاردیگه ای انجام بدم یابرم جبران خسارت فقط قراربنوشتن وتمایل برای نوشتنه واین کاررابهرحال انجام میدهم حتی اگربرای جبرانشان هنوزاماده نباشم اماتک بتکشان رامینویسم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان