امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 5: آیا کسی هست که من به او جبران خسارت بدهکار باشم ولی او تهدیدی برای سلامت یا
سوال 5:  آیا کسی هست که من به او جبران خسارت بدهکار باشم ولی او تهدیدی برای سلامت یا امنیت من باشد ، یا مورد دیگری وجود داشته باشد که من نگران حال آن شخص باشم ؟ ترسهای من چیست ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ابی ن ، ssaeedg
بله،هم افرادوهم ارگانهایی هستندکه باجبران خسارتم موردتهدیدقرارگرفته وتمامی امنیت هایم به خطر میفتند ویا آنهاموردبازخواست وخسارتهای جدید قرارمیگیرند خصوصا کسانی که با آنها روابط خصوصی داشته ام الالخصوص روابطی که از ریشه هم ناسالم و هم نادرست بوده اند.
ترس من همان مرموزی وهمان ریشه بیماری اعتیادمن است ومن بااعتمادی که به اصول کرده ام نباید ازترسیدنم خجالت بکشم ویا احساس شرم وگناه داشته باشم واین احساس گناه وخجالت نبایدجلوی نوشتنم رابگیرد وباورامروزم این است که قدم8دقیقأروی همین احساسات وترسهای من کارمیکند.
ترسهای من:ترس از آبروریزی وبهم خوردن زندگی ها،ترس ازسرزنش وقضاوت دیگران وخراب شدن باورهایشان نسبت به من واینکه اعتمادشان راازدست بدهند،ازدست دادن موقعیت اجتماعی ام،ترس از جریمه های سنگین ورفتن به زندان،وترس از اینکه حالا که لیست خسارتها وصدمه هایی راکه زده ام دارم مینویسم فرداهم بایدجبران خسارت کنم واگرنتوانم باید دردش رابکشم،ترس از اینکه شاید نتوانم درد دیدن این همه خسارت زدن راتحمل کنم وحالم خراب شود،ویا باید کلی هزینه کنم وتمامی پس اندازم را باید دراین راه خرج کنم،درواقع بیشتر نگران حال واوضاع مالی وآبروی خودم هستم تادیگران،واینکه مبادا باجبران خسارت کردن دوباره مورد سوءاستفاده واقع شوم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ابی ن ، عباس23 ، ناظر2
 تهدید امنیت : نهادها و ارگانها مامور بازی - موارد روابط جنسی دولتی مذهبی دوستانی که به انها خیانت کرده ام
 ترسها : ترس از ابرورریزی
قصاص شدن خسارت مجدد روبه رو شدن با ان اشخاص تلافی و انتقام جویی طرف مقابل راه برای تکرار ان خسارت بسته می شود اقرار به اشتباه و فکر این که شخصیتم له شود ترس از اینکه ان شخص به دیگران بگوید زندان رفتن و تاوان دادن پول نداشتن و امنیت مالی
پیام سوال : من باید این قدم را در زندگی خود به شکل یک قانون اجرا کنم و اگر بهبودی می خواهم باید این کار را با همه کسانی که خسارت زده ام چه انکه خوشم می اید و چه نمی اید
چه انهاییکه ترس دارم و رنجش دارم نگران حاشان هستم تهدیدی برای سلامت و امنیت من هستند انجام دهم این قدم به من یاد می دهد که اصل روحانی بخشش را در زندگی خود جاری کنم - 
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر11 ، ابی ن ، ssaeedg ، عباس23 ، ناظر9
انجام جبران خسارت نیاز به تجربه و
آگاهی در مورد چگونگی جبران خسارت
دارد .

ما تا جایی جبران خسارت را انجام می دهیم  که خسارت جدیدی صورت نگیرد .

مثلا تهدیدی برای سلامتی وامنیت اجتماعی واقتصادی خودمان نباشد و یا ملاحظه طرف مقابل را می کنیم .

یک  قسمت از ترسهای من صحیح هستند و دربعضی مواقع  درقالب توجیه خودشان را نشان می دهند .

نوشتن لیست اسامی کمک می کند  تا این ترسها خودشان را نشان دهند  و مشارکت نمودن در مورد آنها  و بررسی نمودن آنان  و کمک خواستن ازراهنما مشخص می کند تااینکه این ترس یک  توجیه است و یا یک نگرانی  واقعی  برای بوجود نیاوردن یک خسارت جدید .

مثلا ترس از شکستن گمنامی خود ودیگران ، می ترسم من رانبخشد ، می ترسم تمام وقت  و انرژیم به این قدم اختصاص پیدا کند .

این نوع ترسها غیرواقعی هستند ونباید باعث شوند ازنوشتن لیست اسامی کسانی که به آنها خسارت زده ایم وبررسی چگونگی دقیق خطاهایم صرف نظر کنیم .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ابی ن ، حـمـیـد ، ناظر9
بله مواردی شخصی حقیقی ویا حقوقی وجود دارد که چنانچه بخواهم در رابطه با آنها وارد مذاکره جبران خسارت شوم موجبات از بین رفتن امنیت ومسایل حاد بیشتری میشود. ترس های من عدم شناخت وآگاهی افراد خسارت دیده از برنامه انجمن بخصوص قدم ۸و۹میباشد.ترس های من گرفتاریهای مجددوشکستن گمنامیم وخدشه دار شدن آبرویم است..‌.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ابی ن ، ناظر11 ، حـمـیـد ، عباس23 ، ناظر2 ، حمید65 ، ناظر9
بله مواردی شخصی حقیقی ویا حقوقی وجود دارد که چنانچه بخواهم در رابطه با آنها وارد مذاکره جبران خسارت شوم موجبات از بین رفتن امنیت ومسایل حاد بیشتری میشود. ترس های من عدم شناخت وآگاهی افراد خسارت دیده از برنامه انجمن بخصوص قدم ۸و۹میباشد.ترس های من گرفتاریهای مجددوشکستن گمنامیم وخدشه دار شدن آبرویم است
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، حمید65 ، ناظر9
بله بسیار زیاد خسارات عاطفی و مالی در فهرست ما نداریم ترس یعنی فقدان ایمان در درون و دور بودن از قدرت الهی شاید خسارات به بار آمده را در حال و شرایط موجود نتوان جبران کرد اما با این نیت که من تصمیم دارم خسارات را جبران نموده و خود را از بندر انزلی ششها رها کنم ایده‌ی قابل قبول است به خاطر داشته باشم هر جبران خسارتی را بدور از تصمیم احساسی همراه با تعقل و مشورت به انجام برسانم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، حمید65 ، ناظر9
سلام
بله.
همیشه شرایطی به واسطه مصرف پیش می امد که بد خسارتی میزدم و حال اگر بخواهم این جبران را داشته باشد باعث شد که من نتوانم از این مکان ها جبران خسارت داشته باشم.یا ساقی مواد هم جزو این نوع جبران خسارت ها است.
پاسخ
 سپاس شده توسط آرین ی ، حمید65 ، ناظر9 ، حـمـیـد
سوال 5:  آیا کسی هست که من به او جبران خسارت بدهکار باشم ولی او تهدیدی برای سلامت یا امنیت من باشد ، یا مورد دیگری وجود داشته باشد که من نگران حال آن شخص باشم ؟ ترسهای من چیست ؟
اکثر خسارتهای ما دو مطرفه هست .
یکی دیگه از موانع بزرگ برسرراه لیست من ترس،هایی هست که دارم ؛ 
اگرطرف مقابل بخادازمن انتقام بگیره، اگه امروز زورش ازمن بیشتره، اگه قدرت و شهرت داره، اگه امروز اون سازمان گردن کلفت شده ،اگه من ضعیف شده باشم، یاترس از بوجودآوردن خسارات جدید.
من بخودم بایست یادآوربشم که درحال کارکرد قدم هشت هستم نه قدم ۹ ، من بایست جوری این لیست رابنویسم که گویی قدم ۹ وجود ندارد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید65 ، ناظر9 ، حـمـیـد
بله، بعضی از خسارت های من به شکلی هست که پای کسانی دیگه ای رو هم درگیر کرده، یامسئله ناموسیه، یابحث شراکتیه،یا موارد آبروی اشخاص وسطه و احتمال تلافی وجود دارد، نحوه جبران خسارت باعث خسارات دیگری میشه، ولی باعین حال من باید طوری با شهامت لیست خسار ها رو تنظیم کنم که انگار قدم نه وجود ندارد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حمید65 ، فریبرز۶۵ ، omed44 ، حسین یاری ، رسول۴۴ ، حـمـیـد
سلام

-خسارت زدن در کل یک سری عواقب دارد این عقوبت ها فقط  مخصوص من نیست-من به واسطه خود خواهی خسارت های میزنم که برای جبران آنها گاها تهدید هم برای سلامتی ام در پی دارد...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
بله دارم مواردی هست که اینجانمیتوانم به ان
اشاره کنم ولیهستندافرادی کهدبخاطر
خسارات خاصی که مثلا
به ابروباورواعتقادبدگویی 
خراب کردن توجامعه بهتان بستن 
بدیگران خسارات جسمی وروحی
وروانی حتی دزدی که انها
ننیدانندکه همچین خسارتی از
جانب من بوده ودرصورت 
روشن شدن یاگفتن حتمابرایم
مشکلات وتهدیدات جانی ومالی
خواهدداشت واین مواردرا
راهنمابرایم روشن میکندکه بچصورت
مستقیم یاغیرمستقیم مبران
خسارت کنم ولی درهرحال انهارا
مینویسم وباراهنمایم درمیان
میگزارم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، جعفر۲۱
مواردخیلی زیادی وجودداره ک من بخاطررنجش ویارفتاررنجش بخاط نواقص اخلاقی ویاخماری ومستی وهمچنین بخاطرتهیه پول موادب انهاخسارت زده ام وبسیاری ازخسارتهای من درصورت برملاشدن حتمابرایم بسیاربسیاردردسرسازمیشوندبنابراین درقدم هشتم من لیست کامل خسارات ونوع انهارامینویسم سپس باراهنمایم درموردچگونهدجبران کردنشان صحبت خواهم کرد
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان