امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 15 : چه اقداماتی جهت افزایش تمایل خود انجام داده ام ؟
سوال 15 : چه اقداماتی جهت افزایش تمایل خود انجام داده ام ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، عبدالرحیم_بوشهر
به قدمهای قبل و خصوصاً قدم 4 مراجعه می کنم و با دیدن دستاوردهای مثبت انها تمایل من بیشتر می شود
مشورت کردن با راهنما و اعضای قدیمی
دعا کردن و از خدا خواستن برای یاداوری خسارت ها و شهامت نوشتن انها
لیست کردن مواردی که مانع نوشتن خسارتها می شوند و مرا به انکار می برند و مشورت کردن در خصوص این موارد با راهنما
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر
اول باید بدانم این سوال از سه جنبه تمایل را می گوید : 1- تمایل برای نوشتن لیست 2- تمایل و اماده شدن برای جبران خسارت و قدم نهم 3- تمایل پیدا کردن برای اضافه کردن اسامی که می ترسم نمی خواهم و یا از انها رنجش دارم به لیستم 

اقدامات : مشارکت و مشورت ارتباط با راهنما و از تجربه او استفاده کردن دعا و درخواست کمک از خداوند- مرور قدم های قبلی مخصوصا 4 تا 7 تمرین اصول روحانی صداقت و شهامت وقوی کردن ایمان نترسیدن از قضاوت ها بررسی موانع و اقرار به انها 
پاسخ
تمایل دربیشتر موارد دراثر درد کشیدن درمن بوجود می آید . امروزبا کارکرد قدمها متوجه هستم که می شود ازطریق درخواست کمک  و بررسی وشناخت ، تمایل لازم رابرای انجام مراحل این قدم بدست آورد . تمایلی که به من کمک می کند تا برخلاف وجود موانع ، دست  به اقدام وعمل بزنم تا بهبودیم روند روبه رشد خودش راطی کند .

برای بدست آوردن تمایل دراین قدم
ازخداوند کمک وراهنمایی خواستم ،باراهنمایم مشورت می کنم وازافرادی که تجربه جبران خسارت موفق رادارند کمک می گیرم ، درباره سدها وموانعی که بر سر راه تمایلم  وجود دارد مشارکت می کنم ، انگیزه هایم را درمورد کارکرد این قدم  با راهنمایم بررسی می کنم ودرمورد آنها تجربه می گیرم .
پاسخ
در کتاب چگونگی عملکرد امده است که در قدم هشتم ما می خواهیم برای جبران خسارت تمایل پیدا کنیم وهر انچه را که می توانیم برای بدست اوردن این تمایل انجام می دهیم مخصوصا ما از خداوند درخواست می کنیم تا به کمک کند که برای جبران نمودن تمایل پیدا کنیم
پاسخ
اول اینکه مشورت می کنم ، مشارکت می کنم ، از دوستان بهبودی در مورد کارکرد این قدم تجربه می گیریم و از رهنمودهای راهنمایم کمال استقبال را می نمایم . دعا می کنم و از خداوند کمک می خواهم ، سعی می کنم اصل بخشش را در خودم شکوفا کنم تا تمایلم نسبت برای کارکرد این قدم بیشتر و باانگیزه تر شوم
پاسخ
سلام
اول اقرار به این که من نمی توانم به تنهایی کاری انجام دهم و باید این قدرت را بدست بیاورم.دعا برای تمایل به نوشتن را باید در خود تقویت کنم.بعد لیست بنویسم.
پاسخ
 سپاس شده توسط عبدالرحیم_بوشهر ، حـمـیـد ، ناظر10
سوال 15 : چه اقداماتی جهت افزایش تمایل خود انجام داده ام ؟ (قدم۸)
برای بدست آوردن تمایل نسبت به گرفتن لیست و جبران خسارت ، اول میبایست از ته وجودم دعا کنم و از خداوند درخاست کمک کنم ، میبایست موانع برسرراه تمایل را که مهمترینش ترس و رنجش هست را کنار بگذارم ، به پذیرش خسارتهایم از طریق چگونگی دقیق خطاها دست پیدا کنم، به هدف روحانیم از کارکرداین قدم فکرکنم ، باکسانی که این قدم رابرداشتن مشورت کنم، بخودم یادآوربشم که در این مسیرتنهانیستم و خداوند و راهنمادرکنارمن هستند، و اینکه استمرار در تمرین اصول قدم های قبلی به من تمایل بیشتری برای کارکرداین قدم میدهد.
پاسخ
سلام

- در قدم هشتم من فقط باید لیست خسارت ها را بنویسم ونیاز به نگران شدن نیست- من باید با مشورت گرفتن از اعضاء که این لیست را نوشته اند این لیست را بنویسم...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
برای افزایش تمایل ودوری ازتنبلی بی تفاوتی وترسها
من درهرقدمی که هستم سعی کرده ام ان قدم رازندگی کنم
درموردش تجربه بگیرم ازمنافع کارکردن ان قدم 
جویاشوم مشارکت واقرارداشته باشم 
البته صادقانه وباراهنمایم 
برای تمایل بیشتربازقدم کارمیکنم خدمت دارموبه
دیگرمعتادان تجربه ام راانتقال میدهم وهمچنان تجربه
میگیرم زمان زیادی راروزانه بمطالعه ودعاسپری
میکنم ازخداونددرخواست قدرت صداقت تمایل صبروپشتکارمیکنم
ودرهرروزبرای این قدم برنامه زمانی مشخص