امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 7:آیا هنگام کاوش روحانی خود د معتادان گمنام با تعصب یا غرض کسی روبو شدم ؟ احساس
سوال 7:آیا هنگام کاوش روحانی خود د معتادان گمنام با تعصب یا غرض کسی روبو شدم ؟ احساس من چگونه بود ؟ چگونه به اعتقتدات خود وفادار ماندم ؟ 
پاسخ
ضروریست که اجازه ندهیم تاکاوش در طریق روحانی وتعصبات خشک وغرض ورزی های خودمان ویادیگران باعث جدایی ماازانجمن شود.
مانبایدفراموش کنیم که در هرحالی ودر هرزمانی به انجمن معتادان گمنام ودوستان بهبودی نیازداریم تابتوانیم بااعتیاد ومرض خودمان کنارآمده وزنده بمانیم.من با مشورت کردن باراهنمایم ودوستان بهبودی وکمک ازخداوندی که خود درک کرده ام به باورها واعتقادات دیگران هم احترام میگذارم وخودم نیز دراین کاوش های روحانی درانجمن معتادان گمنام همیشه ازتجربیات دیگردوستانم استفاده کرده ام ودیگران نیز تجارب مراباروی باز وبدون هرگونه قضاوتی شنیده اند.
امروزه من احساس نیاز و وفاداری به انجمن و دوستان بهبودیم راکاملأ حس میکنم وبدنبال یادگرفتن وتقویت این روابط هستم.
باکارکردن این قدمهاوخدمت کردن ودعا ومراقبه وسپاسگزاری ازخداوند وماندن درمسیربهبودی،رعایت اصول روحانی وکنارگذاشتن اعتقادات پوسیده وترسناک گذشته وزندگی به روال برنامه وفقط برای امروز،رفتن به جلسات بهبودی بطورمنظم،تماس باراهنماورهجو، شنیدن مشارکت های دوستان تازه وارد و در دسترس آنهابودن ودر نهایت درک وبه مرحله عمل درآوردن اعتقادات وباورهای آگاهانه خودم به اعتقاداتم وفادارهستم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، آرین ی
بعضی اوقات تعدادی از اعضاء ما از روی نقايص خود عمل کرده و طریق روحانی دیگران را مسخره می‌کنند آنها حتی ممکن است بعضی از نشریات بهبودی را نقل‌قول کنند ، تا ثابت کنند که نظرشان درست است اما برنامه ی بهبودی هیچ طریق رسمی یا تاییدشده‌ای ندارد و آن دسته از افرادی که در حال پیگیری و کاوش روحانی هستند باید بدانند که برای به دست آوردن روحانیت رویه ی مشخصی ترسیم نشده.
پاسخ
در برنامه‌ معتادان گمنام اموختم نسبت به هیچ چیز تعصب افراطی نداشته باشم حتی نسبت به خود ان ای، در سنتها امده است که ما تنها برنامه‌ ای نیستیم که به بهبودی از اعتیاد کمک میکنیم، تعصب دیگران نسبت به هر مساله ای به خودشان مربوط است و من نباید در برابرشان گارد بگیرم، من عقاید خودم را دارم اما برنامه به من اموخت به عقاید دیگران در مورد خدا، اصول روحانی و یا هر چیزی احترام بگذارم، و در نهایت وفاداری نسبت به اصول معتادان گمنام یعنی عملکرد صحیح داشتن و یک عضو مفید و مسوول و سازنده اجتماع بودن
پاسخ
ولی برای من خیر در راه کاوش

روحانی با تعصب یا غرایض کسی

رو به رو نشده ام.. احساس من رسیدن

به یک مرحله روحانی از بهبودی بود.

با به کار بستن اصول ۱۰ قدم قبلی تعهد

خود را نسبت به بهبودی نشان داده ام
پاسخ
سلام
معمولا راهنما برای همین است که اکثر مسائلی که نیاز نیست دیگران از آن مطلع شوند.طریقه روحانی من روشی است که من برای برقراری ارتباط استفاده می کنم و این طریق به من پاسخ داده  معمولا لزومی ندارد که این طریق را به کسی بدهم.اما در مورد روش باید به صورت کلی توضیحاتی در جلسه بدهم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Iraj_z
سلام

- داشتن الگوهای رفتاری ونیز بیماری در اعضاء است ودر این مسیر نیز گاها اعضایی هستند که با تعصب به این مساله نگاه می کنند قطعا من هم نیز از این مساله مبرا نبودم...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
بله خب مسلماخودمحوری کنترل وقضاوت دیگران
همیشه درهمه مواردن تنهااین موردوجودداردتعصبات باورهای کورترسهای خودمحورانه دخالتها همیشه توسط افرادوجودداره
اماباورمن اعتقادمن بایدقلبی ومحکم باشه یعنی یقین قلبی ک تاثیرپدیرنباشه مثلاجلسه رفتن ازنظرهرعضووقت مکان وزمان خاصی داره ک حالااینوبراهم تجویزهم میکنندالبته افرادنااگاه اماطریق من وروش انجام ان تنهاوتنهافقط بمن واستمراروباورمن بستگی
داره
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، یاسی
بله خودم یه زمان هایی متعصب میشم به ان ای و راه و روشش که حتما بهترین همینه...درست ترین همینه
یه زمان هایی نسبت به دینم اینو دارم
با تعصب بقیه هم روبه رو شدم ولی روی اصولم ماندم یه زمان هایی هم دلسرد شدم و شک کردم
ولی فهمیدم راه و روش اشتباه نداریم خدا هست که هدایت میکنه
پاسخ
 سپاس شده توسط حبیب ۶۶۶

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان