امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 4 : برای من کدام اصل روحانی بیشترین ارتباط را با قدمهای دوازده کانه دارد ، و
سوال 4 :    برای من کدام اصل روحانی بیشترین ارتباط را با قدمهای دوازده کانه دارد ، و چگونهبه بیداری روحانی من کمک کرده است ؟ 
پاسخ
به نظر من صداقت اصل روحانی تمام قدم هاست .

برای من در قدم یک تسلیم قدم دوم امید قدم سوم ایمان و اعتماد در قدم چهارم تمایل ، قدم پنج شهامت ، قدم شش خویشتن پذیری ، قدم هفت فروتنی ، قدم هشت تمایل ، قدم نهم فروتنی و بخشش ، قدم ده نظم و صداقت ، قدم یازده ایمان و تعهد ، قدم دوازده عشق بلاعوض خیلی کار کرد
پاسخ
اصول روحانی نهفته درتک تک قدمها به نوعی بیداری روحانی مراتقویت کرده است . 

صداقت هم مثل آگاهی پادزهربیماری
ماست ودرتمامی قدمها من نیازمند صداقت هستم ، استارت بهبودی من در
بدو ورود به انجمن ازاقرارصادقانه شروع شد واصول روحانی به همدیگر
مرتبط هستند وهیچ اصلی درتضاد با
دیگر اصول روحانی ندارد . 

اصول روحانی مثل صداقت ، تمایل ،
روشن بینی ، تسلیم ، فروتنی ، ایمان ،
اعتماد ، ملاطفت ، بخشش ، عشق بلا
شرط و ازخود گذشتگی و... تمامی این
اصول درمقام حمایت ازیکدیگرهستند وبکارگیری یک اصل روحانی مستلزم
بکارگیری اصول دیگر است ، نمی شود
تسلیم بود ولی ایمان نداشت ، صداقت
داشت ولی روشن بین نبود . 

?فقط من باید آگاه باشم که این اصول
چگونه در زندگی من تاثیر می گذارند وبکارگیری آنها چه دست آوردی برای من
در بردارند وچطور زندگیم ازدرون
وبیرون دست خوش تغییرات می شود .

با بکارگیری اصل تمایل است که قدمها راکارمی کنیم ، آموزش پذیرمی شویم ، ازتجربیات دیگران کمک می گیریم وبا بکارگیری اصل صداقت متوجه می شویم که به تنهایی قادربه اداره زندگیم نیستم ونیاز به مشورت و آموزش دارم و بایستی سپردن به خداوند را تمرین کنم .
پاسخ
تسلیم به نظر من تسلیم کامل و عمیق دربرابر همه اصول روحانی نهفته درقدمها و زندگی به روال برنامه تسلیم برابر اصولی مانند صداقت روشن بینی و تمایل تواضع و فروتنی ثبات قدم درستکاری ایمان اعتماد و غیرو در حقیقت من تا تسلیم نشدم و نپذیرفتم بیمار هستم به دنبال مسئولیت بهبودی نبودم تا تسلیم نشدم دریچه افکارم برای دیدگاه جدید و باور وجود خداوند و برگشت سلامت عقل و شروع بیداری روحانی ننمودم و تا در قدم 3 اراده و زندگی ام را تسلیم خداوندی که درک میکردم نکردم در جنگ و کشمکش بوده و به آرامش نرسیدم و سهم و نقش خود را پیدا نکرده بودم تا تسلیم نشدم نتوانستم یک ترازنامه جستجوگرانه و بیباکانه از خود تهیه کنم ونهایت سعی و تلاش خود را برای تهیه آن بکشم و تا تسلیم نشدم نتوانستم چگونگی دقیق خطاهایم را به خداوند به خود و به یک انسان دیگر اقرار کنم تا تسلیم نشدم نتوانستم آمادگی کامل پیدا کنم که بگذارم خداوند کلیه نواقص اخلاقی ام را برطرف کند و تا تسلیم نشدم نتوانستم از او بخواهم با فروتنی که کمبودهای اخلاقی ام را برطرف کند تا تسلیم شدم توانستم لیست افرادی را که به آنها خسارت زده بودم تهیه نموده و برای جبران آن خواستار شدیم و با تسلیم بود که بلاخره در هرجاییکه امکان داشت شروع به جبران نموده و جز مواردی که اجرای جبران به ایشان و دیگران خسارت میزد با تسلیم بود که به تهیه تراز روزانه خود ادامه دادم و هرگاه در اشتباه بودم سریعا به آن اقرار کردم و با تسلیم بود که از راه دعا و مراقبه خواهان ارتقاء رابطه آگاهانه خود با خداوند بدانگونه که او را درک میکردیم شده و فقط خواهان آگاهی از اراده او برای خود و قدرت اجزایش شدیم و در نهایت با تسلیم بود که به بیداری روحانی حاصل از کارکرد این قدمها کوشیدیم که این اصول را در تمام امور زندگی به اجرا در آوریم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، محمدمهدی ۱۲ ، ناظر9
شخصی، روراستی با خود دروازه ورود به دنیای اصول ساده و روحانی برنامه است. 36 اصل روحانی را کار می­کنم تا با استفاده از آنها مفهوم بیماری اعتیاد (سوال یک قدم یک) را بهتر درک کنم پیش از آنکه از زندگی ساقطم کند و بهتر درک کنم که چگونه زندگی کنم و اجازه زندگی به دیگران هم بدهم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، محمدمهدی ۱۲ ، ناظر9
به نظرم صادق بودن
ما ابتدا تمرین می کنیم که با خودمون رو راست باشیم
وقتی با خودت صادقی (با خودت چند چندی واقعا)
می تونی با دیگران هم با صداقت برخورد کنی.
پس صداقت میشه پایه درست کاری.
هر چه قدر درک ما نسبت به اصول روحانی بیشتر میشه، بیداری روحانی ما رشد میکنه.
با بیداری روحانی هست که ما می تونیم #پیام رو برسونیم.
وگرنه دوباره به خواب می ریم.
پاسخ
داریوش معتاد
پذیرش و تعهد بهترین ارتباط را با قدمها برقرار می کند.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9
آرامش ، رضایت ، امنیت ، امید و
شادابی درونیمان افزایش می یابد ،
اعتماد به نفس داریم ،خویشتن پذیریم
به خود احترام می گذاریم ، به خودمان
خسارت نمی زنیم ، عزت نفس پیدا کرده
ایم ، فقط برای امروز و در لحظه زندگی
می کنیم
پاسخ
ماباقطع مصرف وپاک ماندن وحضوردرانجمن وکارکردن قدمهاوبه اجرا درآوردن اصول روحانی،زندگی جدیدمان را آغازکردیم وازاصولی چون، امید،تسلیم،پذیرش،صداقت،تمایل، روشن بینی،امید،ایمان،اعتماد،صبروتحمل، فروتنی وتواضع،عشق بلاعوض وبدون شرط،سخاوت ومهربانی بهره بردیم وبه همان نسبتی که بهبودی ماپیش میرود، این اصول روحانی تمامی قسمت های دیگرزندگی مارانیزدربرمیگیردوماسعی میکنیم طبق اصول روحانی این برنامه زندگی کنیم وجاری شدن تمامی اصول روحانی درزندگیم،دربیداری روحانی من سهم بسزایی داشتند،اماتسلیم،امید و شهامت بیشترکمکم کردندتابه بیداری روحانی برسم،البته برای رسیدن به این بیداری روحانی ، اصل روحانی تمایل نیزنقش بسیارخاصی داشته است.
درصبرکردن وتسلیم بودن،،امیدوار و راضی بودن به مشیت الهی همیشه به کمکمان میاید.
ماباتمایل وروشن بینی وصداقت وارد پروسه تسلیم میشویم.
هرچقدردرک ماازاصول روحانی رشد کرده وبیشترشودبه همان نسبت هم بیداری روحانی ماتقویت وبیشتر میشود.?
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد
برای من تمایل چون اصل بزرگیه واصل روحانییه ک بواسطه
اون توانجمن راه پیداکردم تمایل بپاک موندن بهبودی
خدمت کارکردقدمهاتمایل بزندگی بروال برنامه
تمایل بتغییرتمایل به دعاومراقبه وتماس باراهنما
وقتی این اصلودرراس قرارمیدم بقیه اصول رونانی
خودکاردرجریان هستندبرام ولی بانبودتمایل بقیه
اصول هم ارزششونوکم کم ازدست میداند
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، یاسی ، راکی
گمنامی...