امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
7. آيا جهت به مشاركت گذاشتن چالش ها و مشكلات خود ترديد دارم؟ زماني كه يك عضو باتجربه
7. آيا جهت به مشاركت گذاشتن چالش ها و مشكلات خود ترديد دارم؟ زماني كه يك عضو باتجربه تر در مورد مشكلات و چالشهاي خود مشاركت ميكند، احساس من چگونه است؟
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، ناظر2 ، سالار44
راه حل درچنین مواقعی همدردی وهمدلی ودرک متقابل است هرکاری دلم بخواهد انجام دهم ولی دیگران ان راانجام ندهندامروزاگرمشارکتی میکنم اقرارمیکنم ازاعضای قدیمی یادگرفتم ومدیون کل انجمن هستم اصول راازانهایادگرفتم زمانیکه ازدردمشارکت میشدمن خودراازگروه دانستم رهایی ازاعتیادباعث امیدمن بهNAشد.بایدسعی درارام کردن دیگران باشیم نه اینکه انهارابه جوش دربیاریم.12قدم به عنوان راه حل بیماری مثل خشم ناامیدی ترس ناامنی رنجش وسوسه بخشش امیدصداقت پاکی وبهبودی همراه باپیامNAبه مشارکت گذاشته میشود مشارکت من بایددرجلسه پیام داشته باشدبایداعلام کنیم که اعتیادفقط یک بیماری است ومن ازان متنفرنیستم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ناظر11 ، ناظر2 ، سالار44 ، ناظر۳
(۱۳۹۸/۱۱/۲، ۰۵:۱۲ صبح)admin.a نوشته است: 7. آيا جهت به مشاركت گذاشتن چالش ها و مشكلات خود ترديد دارم؟ زماني كه يك عضو باتجربه تر در مورد مشكلات و چالشهاي خود مشاركت ميكند، احساس من چگونه است؟
بهبودی یک فرایند است به مرور درک میکنیم که انسان منحصر بفردی نیستیم و نخواهیم بود این یکی بزرگترین چالش هاست با مشارکت احساسات افکار و موضوعاتی که بهبودی مرا تحت تاثیر قرار میدهد بزرگترین کمک را به پذیرش خود و دیگران  خواهم کرد.
این پیام که صرفنظر مدت پاکی تمامی اعضا ممکن است چالش ها و مشکلاتی داشته باشند پذیرش زندگی را راحتتر خواهد کرد.
چگونگی رو به رو شدن با چالش ها بهترین پیام برای اعضای دیگر خواهد بود.

هنگام مشاركت در يك جلسه ی NA بهتر است به خاطر داشته باشيم که در حال مشاركت در يك مكان عمومي هستيم. بعضی از چالش های ما در بهبودی ممکن است تأثیر منفی بر روی ماهیت پیام بگذارد بهتر است قبل از مشارکت در یک جلسه بسته با راهنمایمان مشورت کنیم.

زماني كه يك عضو باتجربه تر در مورد مشكلات و چالشهاي خود مشاركت ميكند، احساس من چگونه است؟

مشارکت صادقانه یک عضو با تجربه تر شیوه مشارکت چالش ها و نحوه روبرو شدن با آنها را در قالب بهبودی به من نشان میدهد مسائلی چون
مرگ عزیزان،جدایی از همسر،قطع ارتباط  با خانواده و ....
پیام امید و وعده آزادی از  طریق مشارکت صادقانه انتقال پیدا خواهد کرد.
هنر گوش دادن فعال کمک میکند این امید را احساس کنیم و به فرایند بهبودی اعتقاد راسخ تری پیدا کنیم.
احساساتی همچون?
پذیرفته شدن
فروتنی،همسانی
برابری و ...
احساساتی است  که به سراغم می آید.
پاسخ
 سپاس شده توسط سالار44 ، ناظر۳
سلام

خیر-من با در میان گذاشتن آنچه که برایم مشکل ساز شده ویا احساس ناخوش آیندی را در من پرورش می دهد می توانم بسیاری از چالش های خود را درست نمایم ودرک بهتری از مسائل پیدا نمایم.
وقتی می بینم یک عضو به راحتی و بدون ترس از قضاوت دیگران از مسائل خود در زندگی می گوید وبه زبان ساده مشارکت می کند این انگیزه وامید در من زنده می شود که من نیز می توانم به این نوع مشارکت روی بیاورم وبه راحتی از چالش ها صحبت نمایم.
پاسخ
 سپاس شده توسط سالار44 ، ناظر۳
نه تریدی نیست  چون تو جلسه باید از چالش هام و مشکلاتم مشارکت کنم و البته نحوه روبرو شدن و حل مشکلم را هم بگم که امید داخل مشارکتم باشد....همین گفتن چالش ها و مشکلات است که بقیه هم راحت تر میتونن مشارکت کنند و احساس تفاوت از آن ها گرفته شود
وقتی عضو پاکی بالا و با تجربه مشارکت میکند احساس همدردی دارم چون مشکلات و چالش ها ربطی به سن پاکی ندارد و من پیام میگیرم که فکر نکنم حالا که تو انجمن هستم مشکل و چالشی وجود ندارد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر۳

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان