امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
15. استقلال را چگونه در چهارچوب روابط خود تمرین می کنم ؟ در روابط کاری چطور؟ در خدمت
15. استقلال را چگونه در چهارچوب روابط خود تمرین می کنم ؟ در روابط کاری چطور؟ در خدمت به جامعه یا سازمان‌های دیگر چطور؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
استقلال را از طریق احساس مسئولیت پذیری در چهارچوب روابط خود تمرین می کنم.

هنگامی که می پذیرم در روابطم نسبت به خودم و دیگران مسئولیت دارم و این مسئولیت شامل ؛ احترام گذاشتن به خود و دیگران ، درک اطرافیان خودم ، با ملاطفت برخورد کردن ، احترام به نظر دیگران ، برقراری یک ارتباط صحیح از طریق انجام قدم های دوازده گانه و حفظ شخصیت اخلاقی ام باعث می شود استقلال را در چهارچوب روابط خودم تمرین کنم.

زیرا مسئولیت پذیری و تعهد خمیره اصلی استقلال شخصی من است.

در روابط کاری چطور..؟

یکی از مراحل نظم تعهد به قولی ست که به دیگران می دهم و این وفای به عهده کمک می کند تا استقلال را در چهارچوب کار خود به اجرا بگذارم. یا منصف بودن با مردم..!

در خدمت به جامعه یا سازمان های دیگر چطور..؟

اصل روحانی .ارتباط در این سنت زمینه ی استقلال در خدمت به جامعه یا سازمان های دیگر را برایم هموار می کند.
اصل روحانی ارتباط باعث می شود در خدمت به جامعه یا سازمان ها به ارزش ها و شأن انسانی ام توجه خاصی داشته باشم و از خودم رفتاری بروز دهم که مورد بی احترامی قرار نگیرم. مثلا ؛ رعایت عفت در کلام و ادب ، که مهمترین نوع خدمت به مردم یا سازمان هاست.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۳
درگذشته چهارچوب استقلال من خودخواهی-خودمحوری-خودمختاری بیمارگونه بودمیخواستم خودم راثابت کنم بهمین دلیل روابطم باشکست منجرمیشدامروزدرروابطم عشق-فروتنی-مهربانی-درک متقابل وجودداردهمچنین درکارواجتماع مشورت میکنم ایده های دیگران راگوش میکنم خسارت نمیزنم به دیگران اجازه زندگی کردن میدهم.نهایتااینکه چهرچوب استقلال زندگی امروزمن اصول روحانی است.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، ناظر6 ، ناظر۳
سلام
نبایدفراموش کنم که من یک انسان آزاد هستم با حق تصمیم گیری.مستقل باید باشم بتوانم خودم برای زندگی تصمیم بگیرم و نگذارم شخص دیگری جای من تصمیم بگیرد....در خدمات نباید تحت تاثیر حرف راهنما و یا دوست هم قدمی و بهبودی بیایم از روی احساس تصمیم بگیرم و نباید فراموش کنم که اصول مهم تر از شخصیت ها است.اما اما حتما باید نظر و مشورت بگیرم و به حرف بقیه هم گوش بدهم بعد تصمیم رو اجرایی کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6 ، ناظر۳
به خود احترام می گذارم، به خود عشق میدهم، خودم را دعوت میکنم به مهمانی و یا مسافرت و قدم زدن در پارک و خوردن یک فنجان قهوه تلخ و خرید کردن برای خودم. در کار صحمم را با صداقت و وجدان انجام می‌دهم و در خدمت هم صحم منصفانه خود با نیت خیر را انجام می‌دهم..
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر۳
15. استقلال را چگونه در چهارچوب روابط خود تمرین می کنم ؟ در روابط کاری چطور؟ در خدمت به جامعه یا سازمان‌های دیگر چطور؟(سنت۴)
داشتن حق  قضاوت مستقل به من کمک میکند که در برقراری روابط حق انتخاب دارم و البته فراموش نکنم که مسؤلیت قضاوتم در انتخابهایم بر عهده خودم است .
استقلال به من در روابطم چهاچوب میدهد.
در کارم آنطور که دوست دارم و طبق ضوابط و قوانین آن حوضه کاری عمل کنم بدور از اینکه از طرف بیرون تحت فشار باشم.
همیشه بایدمراقب باشیم آزادی و استقلالی که به همراه خدمت به ماواگذارمیکنند باعث نشود تاماازبکارگیری اصول روحانی غافل شویم ،زیراآزادی ما تاجایی است که برجامعه ،سازمانهایی که درآنهاکارمیکنیم وهمچنین گروه هایمان تأثیرنگذارد.
درکل استقلال ما تاجاییست که بنیاد روحانی سنت هایمان نادیده گرفته نشود.
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، حـمـیـد ، ناظر۳

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان