امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 51 : اگر کاملا تسلیم شوم زندگی من چگونه خواهد بود ؟
سوال 51 : اگر کاملا تسلیم شوم زندگی من چگونه خواهد بود ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ssaeedg ، ناظر9 ، ناظر۸
هنگامی که به صورت کامل تسلیم بشم از تمام چون وچراها دست بر میدارم و به دنبال راه بهبودی میروم تاثیر مثبت ان بر روی زندگی من واصول روحانی عادت من
خواهد شد در تسلیم کامل جنگی نخواهم داشت و محصول بسیار زیبای ان ارامش . پذیرش و صبر است که نصیب من خواهد شد و مطمئنا با صبر کردن زندگی من بهتر خواهد شد . باید مانند اعضای قدیمی به خودم فرصت بدهم وبه تعهد خودم عمل کنم تابه حد کمال برسم .
در کل مشورت کردن معنای تسلیم را نمیدهد اجرای ان یعنی تسلیم ...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر9 ، حوریا ___Bu ، ناظر۸
جنگ هایم از بین می رود شکست کمتری می خورم پل های پشت سر و دست اویز ها خراب می شود به مسیر روحانیت بر می گردم افکارم ارام می شود حامل صلح و عشق و دوستی می شوم امید پیدا می کنم حرکت هایم معقولانه و با مشورت است - -عقاید و باورهای نا درست را دور می ریزم فروتن می شوم و همه چیز را همانطور که هست می پذیرم حضور نیروی برتر را احساس می کنم خودمحوری نمی کنم خودم را می پذیرم و با واقعیت بیماریم در تماس هستم نظراتم را به دیگران تحمیل نمی کنم و به طور عمیق اعتماد می کنیم که ما نیز می توانیم بهبود پیدا کنیم
موضوع و هدیه بزرگ تسلیم چیست ؟   ارامش
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید ز ، حـمـیـد ، admin.a ، ssaeedg ، ناظر9 ، حوریا ___Bu ، ناظر۸
اگه واقعا بخوام تسلیم بشم زندگیم میشه بهشت....
ولی خب به خاطر ترسام و یا زمانی که بیماریم فعال میشه تسلیم نمیشم...
مثلا ترس از اینکه طرف پررو بشه ازش جبران خسارت کنم و یا محبت کردن که مبادا
از محبت من سوءاستفاده کنن .....
مث سپردن دست خدا....من که یه عمر خودخواه بودم سخته که یه مشگلی رو رها کنم و
دستای خدا بسپارم مبادا اون چیزی که من میخوام نشه....
و از این قبیل ترسها.....
ولی زمانی که بااصول و انجمن باشم حال خوبی دارم چون تسلیم شدم و عجزمو دربرابر بیماریم
پذیرفتم و فهمیدم که خودخواهی و دست و پا زدن تو باتلاق وابستگی یا بیماری برای من
حال خوب نمیاره ....
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin.a ، shapor z ، ssaeedg ، حوریا ___Bu ، ناظر۸
آرامش در زندگیم برقرار میشود . از آشفتگی هایی که خواسته یا ناخواسته برایم ایجاد میشود یا خودم برای خودم در زمان تسلیم نشدنم درست میکنم رها میشوم چون تسلیم کامل یعنی پیدا کردن راه حل برای مشکلات روز مره زندگی و رسیدن به اهداف و ایده ال هایی که در زندگی برای خودم مشخص کردم ..
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، سعید ز ، shapor z ، ناظر9 ، حوریا ___Bu ، ناظر۸
عدم مقاومت در برابر بهبودی و رشد زندگی شکوفا می‌شود، در هر قسمتی که تسلیم‌ام عمیق تر باشد رشدم بیشتر خواهد بود.

خودم را در مسیر بهبودی همراه با مسئولیت‌های آن قرار دهم و خود را ملزم به رعایت اصول برنامه کنم که در وهله اول بیماری‌ام غیر فعال می شود و این بزرگترین ثمره من از تسلیم خواهد بود .

دگرگونی‌های عظیمی رخ می دهد، تغییرات مثبتی را خواهم دید تا الان که تسلیم‌ام اینگونه بوده و با انجام اصول به: رهایی و آرامش درونی، موفقیت ،تا حدی نشاط و زیبایی و امید دسترسی داشته‌ام.
زمانی که تسلیم‌ام عمیق تر و کامل تر باشد از تمام چون و چرا ها هم دست برمی‌دارم و قدرت پذیرش و آرامش و صبر بیشتر می‌شود .

من الان دیگه نمی جنگم و درگیر نیستم ،دیگر قضاوت نمی کنم و سعی دارم که اصلاً قضاوت و کنترل نکنم، توقع ندارم و ...

به تعهدات خود عمل می‌کنم تا به حد کمال برسم.

قوه تسلیم بعد از عملکرد اتفاق می‌افتد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، حوریا ___Bu ، ناظر۸
وقتی تسلیم میشوم تلاش من بیشترمیشود,ازسردرگمی بیرون می آیم,ترسهایم کمترمیشود.فکرکنترل کردن ویکبار زدن برایم احمقانه میشود.به هدفهایم نزدیکترمیشوم .وبهبودیم
معنادارمیشود.شورومشورت درون من بیشترمیشود.تسلیم انجام دادن اشتباه نیست,تسلیم تضمین موفقیت نیست,بلکی تحت هرشرایطی ادامه دارکردن بهبودی است.دست برداشتن ازاصول قدیمی وباورهای غلط.
دربعضی مواقع نمیفهمم که دارم اشتباه میکنم ولی وقتی درمسیر بهبودی قرارمیگیرم,ازاصول استفاده میکنم,تازه میفهمم که درراه درست رفتم وباعث لذت ازعملکرد کارم وزندگیم میشود.دیگر برای حفظ شخصیت بیمارگونه ام تلاش نمیکنم .تبدیل به فردقابل قبول وسازنده اجتماع خودمیشوم. 
اهداف
مشورت کردن
وسوسه انگیز نباشد
دنبال کوتاهترین راه نباشم
بابت هدفم نقشه کشی نکنم
بابرنامه ریزی پیش بروم
نتیجه افکارم توهم زا وبیمارگونه نیست وزیربنای روحانی دارد.
هدف دست یافتنی است 
بایدمداوم باشد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، حوریا ___Bu ، ناظر۸
زندگیم به روال برنامه خواهد بود
و فقط برای امروز افکارم رو بر روی بهبودی متمرکز خواهم کرد، زندگی می کنم و بدون مصرف هیچگونه ماده مخدری روز خوبی خواهم داشت.

به کسی در انجمن اعتماد خواهم کرد، کسی که مرا باور کند و می خواهد، در بهبودیم به من کمک کند.

برنامه ای خواهم داشت و سعی خواهم کرد آن را به بهترین شکل ممکن انجام دهم.

به کمک انجمن سعی خواهم کرد از زاویه بهتری به زندگیم نگاه کنم.

ترسی نخواهم داشت و به روابط تازه ام و آن ها که چیزی مصرف نمی کنند و راه تازه ای پیدا کرده اند، فکر خواهم کرد.
مادامیکه این راه را دنبال کنم از هیچ چیز واهمه نخواهم داشت.

کتاب پایه، فصل نهم،
فقط برای امروز...زندگی به روال برنامه
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر12 ، ناظر9 ، ناظر14 ، ناظر۸
ابتدای ورود به برنامه ، تسلیم واقعی بودم ، اما با افزایش پاکی خودم صاخب نظر شده و از تسلیم خارج شدم ، نتیجه تسلیم بودن سالهای اول پاکیم حال بسیار خوب و روحانی بود و نتیجه عدم تسلیم در حال ، بالا پایین شدن دقیقه ای ، بین عدم تسلیم و استقلال فکری فقط یک تار مو فاصله است و در عمق ....‌..‌
پاسخ
اگر کاملا تسلیم شوم و به اصول برنامه سرخم کنم زندگی رو به رشدی خواهم داشت و در مسیر بهبودی هم پیشرفت خواهم کرد چون تسلیم مرا از یک جنگ دائمی خلاص میکند تسلیم باعث میشود
دریچه های کمک به روی من باز باشند
پاسخ
با سلام....
اگر کاملا تسلیم شوم دیگر با ضد و نقیضهای زندگیم در جنگ نخواهم بود و ترس از موفق نشدن ندارم و با هویت انسانی خودم آشنا میشوم.
اگر تسلیم کامل بشوم دیگر نیازی نیست برای اشتباهاتم سند سازی کنم.اگر تسلیم نشوم تقریبا همیشه با یکی از این احساسات درگیرم احساس درد ، ترس ، دوگانگی، نامیدی ، انزوا و تنهایی ، حقارت ، تفاوت و غیره
وقتی تسلیم میشوم با قسمتهایی از وجودم آشنا میشوم که قبلا به آنها بها نمیدادم تسلیم یعنی کشف نقاط جدید وجودم.
زمانیکه تسلیم نیستم یا در حال خسارت زدنم یا خسارت خوردن.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر12 ، ناظر14 ، ناظر۸
سلام
وقتی نتوانی کاری را خودت انجام دهی چه اتفاقی می افتد؟مسلما باید از کسی سوال کنم تا بتوانم ان عمل را انجام دهم .تسلیم کامل همین تجربه را به من داده.استفاده کردن از اعضاء و تجربیات اعضاء که بتوانم زندگی خود را اداره کنم و شکست نخورم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر14 ، ناظر۸ ، ناظر20
با سلام

تسلیم یعنی روشن بینی کامل ، پذیرش کامل راه وروش اصول زندگی
قابلیت کمک گرفتن از دیگران را درخود رشد می دهم ، وارد شدن به داخل فضای زندگی عادی ، هماهنگ شدن باجامعه ودنیای پیرامون ، پیدا کردن آرامش درونی ، فقط برای امروز زندگی می کنم ، رهایی از افکار خودمشغولی از قبیل : ترس ، عصبانیت ورنجش ، طبق خواست واراده خداوندزندگی میکنم Heart
پاسخ
همانطورکه بارعایت توپ ویاروزمین بازی موفق به پاکی شدم ووسوسه ازمن دورشدزندگیمدشکل ومعنای تازه ای پیداکردپس هرکجاعمق تسلیمم بیشترشودمسلمازندگیم بسوی ازادی وارامش بیشترپیش میرودوجنگم کمترمیشود
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر۸ ، اریا،ب
سلام حمید معتاد
امروزدربهبودی اگرنمیتواندکمک حالم باشد باید خودم راباشرایط کنونی وفق دهم زندگی خوب همیشه انتظارم رامیکشدتابااوپیمان ببندم میتوانم اصول رابهتراجرانمایم کمک خواستن از نیروی برترسخت نیست گوش شنوا همراه با عملکرد درست.
تسلیم همیشه کمک میکندتاخلاف اصول پیش نروم بهبودی جز زندگی بایدباشد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر۸
سلام
-گوش شنوا داشتن در زندگی تاثیر مثبتی دارد واین اتفاق باعث می شود تا من بتوانم بهبودی ام را دنبال نمایم.اگر من تسلیم اصول انجمن باشم وبتوانم اجرای اصول بهبودی را در راس اقدامات زندگی ام بگذارم قطعا بهتر می توانم زندگی ام را اداره نمایم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر۸ ، ناظر20
سوال 51 ـ اگر کاملا تسلیم شوم زندگی من چگونه خواهد بود ؟

من با درک این موضوع پس از تجربة مصیبت های دیوانگی اعتیاد متوجه شدم تسلیم بودن یعنی اقرار به اینکه حامل بیماری اعتیاد بوده و به تنهایی قادر به قطع مصرف نیستیم و فقط با کمک گرفتن از اعضای انجمن و اصول قدرت حفظ پاکی راپیدا میکنم .
وقتی تسلیم شوم درهای بهبودی به رویم باز خواهد شد . از جنگ های تکراری و دنبال نتیجه متفاوت بودن ها دست خواهم کشید . از دردها و زجر هایی که بخاطر رفتارهای اشتباهم میکشم رها خواهم شد . شکست هایم کمتر و کمتر خواهد شد و به سمت زندگی جدید به طریقه اصول پیش خواهم رفت و با صلح چه با خود و چه بیرون از خود آرامش واقعی را تجربه خواهم کرد .با دور شدن از کینه و رنجشها و احساسات بد حضور خداوند را در تمام امورات زندگیم تجربه خواهم کرد .

HH
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر۸
من دربرابرمصرف یکباروتوپ ویاروزمین بازی 
تسلیم شدم وبرای این کارسالهاست
بجلسه میرم وراهنمادارم خدمت ودعاوکارکرد
قدمهاجزیی اززندگیم شده
وقتی بادقت نگاه میکنم همینقدرتسلیم که حالاصددرصدم 
نیست زندگیموکاملادگرگون کرده
شادی نشاط ارامش و....برام به ارمغان
اورده وهرچه تسلیم ترشوم هرقدربرنامه رو
درتمام مراحل زندگیدبکاربگیرم زندگیم پرمعنی تر
ارام تروازادی بیشتری راحس خواهم کرد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر۸ ، اریا،ب
سوال 51 : اگر کاملا تسلیم شوم زندگی من چگونه خواهد بود ؟(قدم۱)
جنگ با موادمخدر برام تمام میشه و تازه بعد فروکش کردن طوفان و گردباد متوجه عمق فجایع و خسارت های مصرف میشم ، با تسلیم شدن میتوانم در ابتدای مسیر بهبودی قرار بگیرم و از تغییرات استقبال کنم ، جنگ های درونی ام هم تاحدودی کمترمیشه اما نیاز به کار بر روی خودم دارد .
دنبال راه حل میگردم و حداقل چیزی که در آن واحد و جیرنگی نصیبم میشه اینه که در حال سوختن در آتش اعتیاد نیستم و خسارتم کمتر میشه،و برای دیگران هم قابل تحمل میشم،و فرصت درخاست کمک به خودم میدم.
کاملا تسلیم شدن در قدم یک یعنی؛ فقط برای امروز مواد نزنم .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر۸
اگرواقع بینانه ب این مطلب نگاه کنم من درمقابل مصرف یکبارتسلیم شدم وبااین مطلب نجنگیدم توپ یاروزمین بازیورعایت کردم زندگیم از مین تااسمون تفاوت کردحالاهرچی تسلیم عمیق ترباشه زندگیم بهتروبهترباازادی بیشتروشادترخواهدشدوارامش بجای جنگ جایگزین میشه
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر۸ ، اریا،ب
اگرتسلیم کامل بشم فرایند بهبودی برام راحت ترخواهدشد
جنگهای درونیم فروکش خواهدکرد درمقابل راه حل های برنامه دست ازمقاومت میکشم
به سکوت وارامش میرسم
وزندگیم روبه موفقیت وبهترشدن پیش خواهدرفت
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6 ، ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر۸
سلام
شاید بخام درست بگم این طور هست که تمام درهای بهبودی از زمان تسلیم من شروع شد و الان هم هر وقت از این نقطه دور میشم بیماریم دوباره فعال میشه 
اطول برنامه رو بهتر به اجرا میزارم 
درد کشیدن در بهبودی کمتر میشه و حالم بهتره
باید کاملا تسلیم بشیم تا اتفاق های خوب بهبودی در زندگی ما خودشون رو نشان بدن
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ناظر14 ، ناظر۸
سلام و وقت بخیر
از جنگ درونی یا همان بر سر دو راهی بودن خلاص میشوم بیشتر موقع ما شندیم بهبودی درد دارد و این در خیلی مواقع به خاطر این است که ما تسلیم کامل نشدیم این رو میخام بگم اگر ما تسلیم خیلی از دردهای بهبودی کمتر میشود . خیلی راحتر اصول برنامه رو اجرا میکنم . زندگی آرامتری خواهم داشت.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حبیب ۶۶۶ ، ناظر14 ، ناظر۸ ، ناظر۱۶
زمانی که کاملا تسلیم شده باشم یعنی  / دستهای خود را بالا گرفته ای /اعلام میکنی که تصمیم به انجام کاری نداری و آماده ای هر چه را که بشنوی انجام دهی .یعنی اینکه دست از افکار خودم برداشته و احساساتم را رها کرده وپا روی ترسهای خودم میگذارم و با آرامش برای  هر موضوعی/کار یا مشکل /  از شخصی با تجربه و آشنا نسبت به همان موضوع کمک میگیرم/مشورت کردن /  و تجربیات و اطلاعات و آگاهی هایش را میشنوم  وبهترین راه و روش که تمام ابعاد را در بر گرفته را برای انجام کار و رفع مشکل انتخاب میکنم و وقتی وظیفه خود را کامل انجام داده باشم بدون ترس از آینده ,,نگرانی ,,قضاوت شدن ,,خسارت زدن ,,سرزنش شنیدن ,, تحقیر شدن ,, بی اعتنایی ,, شتابزدگی ,, عدم مسئولیت پذیری ,, پذیرفتن ,, اهمیت دادن ,,کنترل نداشتن ,,بی اراده گی ,, بی مدیریتی  و.........   وبا آرامش خاطر زندگی میکنم و سپاسگذار خواهم بود
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر14 ، ناظر۸ ، Darush sistan ، ناظر۱۶ ، ناظر۴ ، ناظر9
با سلام و درود فراوان خدمت  خدمتگزاران انجمن معتادان گمنام    با توجه به تسلیمهایی که در قدمها وجود دارد  بنده  از طریق قدمها به صلح بین عقل و دل رسیدم  در ضمن باید کمی بیشتر حواسم جمع باشد که مشورت را در اولویت بگذارم  تا بتوانم به درک بیشتری از تسلیم برسم    سپاسگزار خداوند هستم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر20 ، ناظر۴ ، ناظر14 ، ناظر9
تجربه بهم نشون داده که هروقت تسلیم هستم وطبق اصول برنامه زندگی میکنم زندگی بیرونیم واحساسات وعواطف درونم کاملا ارام شادوباارامش هستم وهروقت باکسی یاچیزی حتی خودم درجنگم خبری ازارامش دردرون وبیرونم وجودندارد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر۴ ، ناظر14

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان