امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 65 : آیا با کارهایی که باید انجام دهم تا پاک بمانم ، آشتی نموده ام؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14
لازمه پاک موندن پذیرش بیماری است من باید از اعمال ورفتارهای گذشته ام دوری کنم گاهی اوقات کارهایی انجام دادم که بر خلاف میل باطنی من بوده است
ولی چون به اصول برنامه و رهنمودهای راهنمایم اعتماد کامل داشتم هر کاری را که برای تداوم پاکی وبهبودی ام پیشنهاد شد پذیرفتم و در زندگی به اجرا گذاشتم
چند مورد بیشتر با این اصول قهر نکردم و ان مواقعی بود که ضعفهای اخلاقی بر من چیره شده بودند و بیماری من عود کرده بود وامروز سعی من بر این است
که همیشه رهجو باشم . راهنما باشم . خدمت کنم . باید درک کنم که قدمها جزیی از زندگی من است .....
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر6 ، ناظر2 ، ناظر14
بله اشتی نموده ام : به طور مرتب به جلسات می روم راهنما دارم و با اودر ارتباط هستم مشورت می کنم قدم ها را کار می کنم خدمت می کنم و با درمیان گذاشتن انچه که دارم ان را برای خود حفظ می کنم با واقعیت بیماریم در تماس هستم و با ابزارهای قدم اول از ان مراقبت می کنم
پاکی من هدیه خداوند به من است و ادامه دار کردن ان هدیه من به خداوند است 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر6 ، ناظر14
بلی.

با کارهایی مثل شرکت مرتب در جلسات ،راهنما گرفتن و گوش دادن به رهنمودهای راهنما ،کارکرد قدمها ها ، انتقال قدم ها ،اصلاح رفتار و کردار،رعایت زمین بازی و توپ بازی و یار بازی، مجالس فساد و اعتیاد گونه را ترک کردن.

•صداقت، عدم قضاوت و کنترل و مقایسه ، رعایت گمنامی ، تمایل ، روشن‌بینی ، پذیرش ، فروتنی ، و از همه مهم تر تسلیم و خود محوری نکردن از جمله کارهایی که با آنها آشتی نموده‌ام.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر14
چون بهبودیم را بعنوان یک مسیر پذیرفتم اضول برنامه را تمرین میکنم و اینکه مشکلم را دیگر به بحران تبدیل نمیکنم و و به جای بزرگنمایی مشکلات به دنبال راه حل آنها هستم ..
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، ناظر14
(۱۳۹۸/۱۰/۲۲، ۱۱:۰۱ عصر)admin.a نوشته است: سوال 65 : آیا با کارهایی که باید انجام دهم تا پاک بمانم ، آشتی نموده ام؟
آیاهفت فاکتور را رعایت میکنم ؟

اگرهرکدام را انجام نمیدهم یعنی آشتی نکرده ام.
پاسخ
بله.

امروز متوجه شدم که فاصله من با یک مصرف کننده یک دود یک قرص و یک پیک هست بنابراین از حضور در مکانهای مصرف و ارتباط با دوستان مصرف و نگهداری ابزار مصرف پرهیز می کنم.

و بهبودی را بعنوان یک واقعیت پذیرفته ام که برای پاک ماندن و پاکزیستن نیاز دارم پنج کار روزانه رو به روال برنامه دنبال کنم تا بتونم فقط برای امروز زندگی کنم.
پاسخ
بله فرآیند بهبودی را با حضور مرتب در جلسات بهبودی و خدماتی و کارکرد قدم ها و سنت ها و رعایت اصول برنامه دنبال می کنم و تا زمانی که این راه را دنبال کنم از هیچ چیزی واهمه نخواهم داشت .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر2 ، ناظر2 ، ناظر14
بله من محکوم به تغییر ورشد هستم
سعی میکنم تمرین کنم واز اصول به عنوان ابزار استفاده کنم
رعایت فقط برای امروز را رعایت کنم

رعایت مثلث بهبودی
 مشورت باراهنماوکارکرد قدمها باانگیزه،برنامه ریزی دقیق ومطالعه،حضور در جلسات بطورمنظم
نگرفتن تراز از دیگران مشورت وبکار گرفتن راهکارهاش.
خدمت گرفتن درجلسات،وخدمت به خانواده،اصلاح کردن روابط خود با خداوندودیگران
اینها همه به من کمک کرده تا اشتی کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر20 ، ناظر14
با سلام....
تا حدود زیادی بله.چون غیر از این باشد هنوز بهبودی را به عنوان آخرین راه برای زندگی کردن نپذیرفته ام،یعنی تمام سوالات قدم یک را تا اینجا فقط دفتر سیاه کردم.
درست است که ورودم و ماندنم و رفتنم تمایلی ست اما برای پاک ماندن تمایل خالی برایم کافی نیست برای پاک ماندن بایدها را باید رعایت کنم.
مثلا...باید همه آدمها را دوست داشته باشم مگر خلاف آن ثابت شود ، مثلا ببینم برای پاک نماندن چه دلیلی دارم که مصرف را برایم توجیه میکند؟؟آنرا با راهنما درمیان بگذارم این خودش یکی از باید هاست.
در کل آنجایکه از پرهیز انرژی میگیرم در صلح و آشتیم.ولی کارهایکه نباید انجام بدم و دلیل لازم برای انجام ندادنشان ندارم در جنگ هستم.گاهی هم در برابر کار های که از روی جبر و ترس و غیره انجام میدهم ولی برایم سخت است انرژی هدر میدهم و در جنگم مثل قطع رابطه ، پرخوری ، خودمحوری ولی برای پاک ماندن به آنها تن میدهم برای پاک ماندن باید به عزت نفس خودم احترام بگذارم.سوال میخواهد به من بفهماند که آیا باور کردم که اعتیاد زورش از من بیشتر است یا نه.
پاسخ
سلام
بله-من برای زندگی کردن به روال برنامه نیازمند انجام دادن قدم یک هستم.باید خود را معتاد معرفی کنم.به جلسه بروم.به راهنما زنگ بزنم.در کنار دوستان بهبودی بمانم.نشریات بخوانم.وسوسه ها را مشارکت کنم و...
پاسخ
سلام
در زمان مصرف فقط شرایط بهتر مصرف دنبال می کردم.با ورود به انجمن از من خواسته شد که راهی برای قطع مصرف پیدا کنم من هم قطع مصرف کردم.گفتند باید راهنما بگیری و قدم ها رو کار کنی و یک سری اصول ساده را رعایت کنم مانند دوری از مصرف کننده.مکان مصرف و مواد مخدر و  این شرایط را نگذارم پیش بیاید گرسنگی.تنهایی.خستگی و عصبانیت.حال باید این ها را رعایت کنم و به جلسات بیایم و قدم ها را کار کنم.
پاسخ
تا زمانی که تسلیم برنامه وتسلیم خواست واراده نیروی برتر هستم، کاملا آمادگی هرکاری برای پاک ماندن ورعایت اصول دارن ولی به محض اینکه بی تفاوتی وبی حوصلگی بسراغم میاید خودم وبهبودیم را به مخاطره میاندازم، تراز روزانه قدم10من را در چهار چوب زندگی بروال برنامه ودر تعادل نگه میدارد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، سالار44 ، حسین یاری ، omed44 ، ناظر14
سلام
بله
امروزه به واسطه دور بودن مسیر جلسه و نیز دور بودن از راهنما بهانه هایی را به افکارم راه می دهم و میخواهم بر اساس این بهانه ها جلسات راکم کنم و نیز به دیدار راهنما نروم اما بر اساس اصول بهبودی و تعهدی که به خودم بابت ادامه بهبودی و زندگی بدون مواد مخدر داده ام باید تحت هر شرایط به جلسه بروم با راهنما تماس بگیرم و نشریات مطالعه کنم و خدمت بنمایم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر2 ، ناظر20 ، ناظر14
باسلام

بله ، پذیرش کارهایی که باید انجام دهم مثل : حضور مرتب در جلسات ، ارتباط با راهنما ، گوش کردن ، دعا کردن ، مشورت کردن ، جنگ نکردن با اصول برنامه ،رعایت هفت فاکتور بهبودی ، مشارکت کردن درجلسات و اقرار به عجز ، جدی گرفتن بیماری و بهبودی
تجربه گروهی ما نشان داده است که کسانی که با اصول این برنامه زندگی می کنند هرگز لغزش نکرده اند ومن که امروز توانستم قطع مصرف کنم و لذت پاکی وبهبودی را لمس کردم دوست ندارمم به دوران گذشته خود برگردم پس هر کاری را که برای پاک ماندن وپاک زندگی کردن به من توصیه می شود را انجام می دهم . Heart
پاسخ
بله من یاد گرفتم هفت چراغ قرمز یار بازی، توپ بازی ، و زمین بازی، گرسنگی، خستگی ، عصبانی، و تنهایی را رعایت کنم ، مرتب به جلسه می روم، خدمت می کنم ، دعا و درخواست کمک از نیروی برترم می کنم ، با راهنمایم در تماس هستم، قدم کار می کنم و نشریات می خوانم و با تازه واردان در تماس هستم، تراز می گیرم و صادقانه مشارکت می کنم و اقرار به خطاهایم می کنم.
پاسخ
راستش من تو مقطع قدم یک و اون اوایل با کارهایی که برای پاک ماندنم لازم بودانجام بدم،فقط ' آشنا ' شده بودم و هنوز بطور کامل آشتی نکرده بودم .
آشتی کردن زمانی برام اتفاق افتاد که درد و نیاز تبدیل به اشتیاق شد و وسوسه تبدیل به عزم .
برنامه یک فرایند است.
آشتی کردن یعنی باسینه خیز رفتن ،یعنی باعشق انجام دادن ،یعنی پذیرش همه چیز را داشتن ، یعنی اما و اگر نیاوردن ، یعنی توجیه نیاوردن، یعنی هرچی اصول میگه انجام بدم ، ....
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر2 ، حـمـیـد ، ناظر14
سلام

بله
 من باید به صورت مرتب در جلسات شرکت کنم وحال واحساس خودم را که در ان روز برایم مشکل ساز شده را مشارکت نمایم وبتوانم در صورت داشتن رازداری با راهنمای خود مشارکت کنم.باید بر اساس قدم 5 هرگاه در اشتباه بودم سریعا به آن اقرار کنم وبرای کارکرد قدم ها برنامه ریزی داشته باشم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر20 ، ناظر14
نجنگیدن بادیگران رعایت توپ بازی
وزمین بازی
خستگی گرسنگی .عصبانیت وتنهایی رو
رعایت کردن جلسه رفتن مشارکت وسوسه ها
تمرکزروی خودوقدمها
هدف داشتن و....راهی است که تازه پیداکرده ام
ومیتوانم بااین راه زندگیدتازه ای بدون مصرف
موادمخدرداشته باشم باسعی
تکراروتمرین روزانه
پاسخ
سلام

بله رفتن به جلسه برای ارتباط با اعضاء و مشارکت بهبودی- کارکرد قدم ها برای شناخت خود و بیماری و خواندن نشریات برای درک بهتر مسائل و...
پاسخ
بله رفتن بجلسه بطورمنظمدازسکوت اول تااخردرخواست کمک واقرارازوسوسه داشتن راهنماوتماس بادوستان
کارکردن قدم ودنبال کردن برنامه طبق اصول روحانی
وفرمول فقط برای امروزپرهیزازمصرف یکبارورعایت توپ بازی یاربازی وزمین بازی
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، حـمـیـد ، ناظر14
سوال 65 ـ  آیا با کارهایی که باید انجام دهم تا پاک بمانم ، آشتی نموده ام ؟

بله آشتی نموده ام ـ من امروز پذیرفته ام راه دیگری وجود ندارد چون بارها روش های مختلف را امتحان کرده ام ولی همیشه شکست خورده ام  دیگر پذیرفته ام در مقابل مواد مخدر عاجزم چون ارده ای در مقابلش ندارم و همینطور در مقابل بیماری اعتیادم ناتوانم و برای رسیدن به توانمندی در مقابل بیماری نیاز به شعور و آگاهی دارم پس کارهایی که نیاز است مثل شرکت بصورت مداوم در جلسات ،  داشتن راهنما ، مشورت با راهنما و اعضاء قابل اعتماد ، کارکرد قدم ها و سنت ها  ، برنامه داشتن و با آن برنامه زندگی کردن ، خدمت در NA ، کمک به همدرد و خواندن نشریات انجام میدهم تا پاک بمانم . 
پاسخ
 سلام
بله
من باید با مصرف کننده ارتباط نداشته باشم. درمکان هایی که مصرف می کنند نباید بشینم باید به صورت مرتب جلسات بروم قدم کار کنم...
پاسخ
امیر معتاد 
یکی از دلایل اینکه من همین امروز پاک هستم و در حال جواب دادن به سوال و تجربه خودمو در اختیار دیگران گذاشتن هستم یعنی با این کارها
آشتی نمودم در میان گذاشتن تجربه پاکی و بهبودی با دیگر معتادان و ارائه نیرو و امید حاصل از کارکرد قدم‌ها یکی از مهم‌ترین کارهاست که من باهاش آشتی کردم
به این معنی که این کار را انجام میدم خواه از روی اجبار باشه خواه از روی عشق
حالا لازمه این عشق تسلیم بودن منه و هرچه تسلیم باشم عشق بیشتری به این کارها می‌پردازم و تبدیل به یک عادت می‌شه برام و به قول دوستان هرچه عاجزتر تسلیم‌تر
شرکت در جلسات و انجام رهنمون های راهنما و کار کرد قدمها مهمترین چیزهایی بودند که اوایل پاکیم منو با این کارها آشتی دادند و البته بعضی وقتا شرط گذاشتن برای بهبودی همه زحمات منو به زیان تبدیل میکنه
پاسخ
 سلام
من همیشه از خود محوری و احساس دانایی ضربه می خوردم.
اما حرف گوش کردن و استفاده از اصول و راهنما و کمک گرفتن از اعضاء به من کمک کرد تا پاک بمانم...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر20 ، ناظر14 ، حـمـیـد
بله حضورمرتب درجلسات دارم راهنماواقراردارم توپ بازی زمین بازی ویاربازیورعایت میکنم گرسنگی عصبانیت خستگی وتنهاییوکنارگزاشته ام ومرتب ازوسوسه هام اقرارمیکنم من سالهاست باکارهایی ک برای پاک ماندن لازم است اشتی نموده ام
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر14 ، ناظر۴ ، حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان