امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 66 : چرا برای ادامه بهبودی لازم است تا بیماریم را بپذیرم ؟
سوال 66 : چرا برای ادامه بهبودی لازم است تا بیماریم را بپذیرم ؟
پاسخ
به این علت که هر چقدر از زمان پاکی من میگذرد بیماری من هم رشد بیشتری پیدا میکند. در واقع من باید بهبودی خود را به صورت مداوم و پیوسته ارتقائ بدهم. بهبودی یک پروسه تمام نشدنی است. یعنی همو.اره در حال رشد باید باشیم. بهبودی یعنی اینکه من به زودی با شلخه های جدیدتری از بیماری اعتیاد اشنا خواهم شد بنابر این باید کاری برای ان انجام دهم. و اولین کار شناخت ندانسته های بیماری من است دوم کسب اگاهی و چگونگی بر خورد باشرایط ان زمانم است. من به طور پیوسته باید در حال پذیرش بیماری خود باشم. یعنی خودم را به روز کنم و از اصول انجمن اطاعت کنم

پذیرش=اقدام و عمل
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر2 ، admin.a
چون اگر نپذیرم در واقع واقعیت بیماریم را انکار کرده ام و وقتی انکار باشد بهبودی برایم شکل نمی گیرد مثلا من وقتی از مواد مخدر پاک شدم که واقعیت عجز  و ناکامی خود را در مقابل این بیماری پذیرفتم و حالا باید برای بهبودی از سایر رفتارهای اجباری ناشی از بیماری باید تسلیم شوم و بیناریم را بپذیرم من باید بیماریم را بپذیرم چون می خواهم با خودم در صلح باشم و در ارامش زندگی کنم وقتی من قدم اول را که شروع و سنگ بنای بهبودی ام است نپذیرم در واقع نمی توانم باقی قدم ها را برای بهبودیم به کار بگیرم 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin.a
چون اگر نشناسم نمی توانم تشخیص بدهم که بیماری‌ام چگونه فعال شده و با کدام چهره نمایان گشته و از چه راهی می خواهد مرا زمین‌گیر کند .
باید شناخت پیدا کنم تا به وقتش اقدام لازم و صحیح را به عمل آورم تا رسوایم نکند.
 یادم نرود که بیماری‌ام: لاعلاج ،مزمن، پیشرونده و کشنده است .

اقرار به تنهایی زمینه ساز بهبودی نمی باشد و لازمه آن این است که قدم در مسیر بهبودی بگذارم و بیماری ام را بپذیرم و راه بهبودی‌ام را هم بپذیرم و خود را به روز کنم و اصول انجمن را رعایت کنم.

اولین کار شناخت ندانسته‌های بیماری‌ام است دوم کسب آگاهی و سوم چگونگی برخورد با شرایط آن زمان است .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin.a
پذیرش یک مشکل باعث میشود که به دنبال راه حل آن باشم ..
اگر بیماریم را نپذیرم دیگر به بهبودی هم نیازی ندارم ..
پاسخ
(۱۳۹۸/۱۰/۲۲، ۱۱:۰۱ عصر)admin.a نوشته است: سوال 66 : چرا برای ادامه بهبودی لازم است تا بیماریم را بپذیرم ؟
پذیرفتن بیماری مرا ازافکاردور میکند.پذیرش بیماری یعنی کلی گویی ممنوع.به جزئیات بیماری بپردازمثل مشارکت کردن درست وجایی مثل گفتن نقص وبازکردن آن درجلسه .پذیرفتن بیماری,باعث حس مسئولیت میشودکه باعث تغییراتی درمن میشود.دررابطه باجلسه ,خدمت به خانواده ,وقتی میپذیرم موانع کمتر میشود.چون هرروز نیاز به شاهدان زنده داریم.دردباعث میشود بپذیرم.
اگربیماری اعتیادرابپذیرم چه میشود؟
کلی گویی میکنم,روی اقرارهایم سرپوش میگذارم,ارتباطم راازدست میدهم ,تک فکری میکنم,خودخواهی,خودمحوری,
نسبت به اصولم بی تفاوت میشوم,
مجبورمیشوم بابیماری خودم بجنگم,سعی درتغییردیگران دارم,گمنامی را رعایت نمیکنم,
جایگاه خودراازدست میدهم.تکرار
اشتباه میکنم,راحت ازبیماری استفاده میکنم.
کارهایی که انجام دهم که نشانگرپذیرفتن بیماری اعتیاداست چیست؟
پذیرفتن مسئولیت های فردی,اعتمادنکردن به راهنما,دنبال تفاوت هاهستم,هیچوقت به فکرترمیم رابطه هایم نیستم.
نپذیرفتن کلمه عاجزدرمورد رفتار وگفتار,استفاده ازنواقص.
نپذیرفتن نشانه نداشتن تعادل است.اگرتسلیم نباشم به تعادل نمیرسم که بتوانم بپذیرم .
وقتی نمیپذیرم,قابلیت رشد درمن گرفته میشود.
پاسخ
اگه فردی که مبتلا به مرض قند هست تا زمانیکه آگاهی نداشته باشه مرض قند داره پرهیز نمیکنه و زمانیکه متوجه شد که مریضه اگه مریضی شو نپذیره رعایت نمیکنه مواردی که باعث پیشروندگی مریضیشه.

داستان اعتیاد من هم همینطور بود

من که متقاعد نشدم با اعتیاد مشکل دارم ولی اعتیاد منو با رسوندن به نقطه عجز متقاعد کرد که مشکل دارم از زمانیکه آمادگی تغییر و تحول در من شکل گرفت متوجه شدم برای بهبودی نیاز به پذیرش اعتیاد دارم.

تا نپذیرم مشکل دارم بدنبال راه حل نیستم.
پاسخ
پذیرش تنها کلمه ایست که میتونه به من معتاد کمک کنه وقتی که من از نقطه انکار به تسلیم و بعداز اون به پذیرش میرسم قدم برداشتن در مسیر بهبودی راحتتر خواهد بود مثل این که من برای چرخوندن زندگیم نیاز به پول دارم پس پذیرفتم که باید کار و تلاش کنم تا به هدفم برسم بهبودی هم نیاز به تلاش داره باید قدم کار کرد .راهنماگرفت و غیره...
پاسخ
جواب سوال?من امروز باید در افکارم تجدید نظر کنم ودیگه مثل گذشته فکرنکنم  مثلا اینکه مشکل اصلی وسبب ساز همه نابسامانی های من درزندگی مواد مخدراست.
تمام شواهدی که تا الآن برای من آشکار شده اعم از یکسری ناهنجاری های رفتاری ویکسری رفتارهای ناصحیح و خلاف شئون اخلاقی وانسانی و یکسری افکار منفی ومخرب و غیر قابل اداره شدن زندگی و آشفتگی های درونی وبیرونی و خیلی چیزهای دیگر دلایل کافی برای اثبات بیماری من است و از آنها گریزی نیست پس من اگر بخواهم بهبودی ام را دنبال کنم و طالب آرامش باشم باید بیماری ام را با تمام جنبه هایش بپذیرم (مصرف مواد مخدر با تمام عواقب وخیمی که داشت فقط یکی ازجنبه های بیماری من است)وبه معتاد بودنم وعجزم در برابر بیماری اقرار کنم و به این صورت خودم را برای ادامه بهبودی وحرکت به جلو جهت ادمه کار کرد قدمهای دوازده گانه آماده کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، mehdi9666
با سلام....
پذیرش بیماری باعث قدرت بهبودی میشود.بهبودی در پذیرش بیماری اعتیاد است نه در خطاهایمان.
اگر دروغ میگویم یا از نواقصم استفاده میکنم یا هر اشتباهی که میکنم به خاطر اعتیادم است.
اعتیاد یک رفتار نیست اعتیاد چیزی ست که باعث آن رفتار میشود و باید مسئولیت اعتیادم را بپذیرم چون مرموز و ناشناخته است.مشکل من اینستکه بیماریم را نمیپذیرم اما اگر آنرا بپذیرم بَستر تسلیم در من بوجود میاید و گیرنده هایم فعال میشوند و آماده یادگیری و کمک گرفتن میشوم. من باید بپذیرم که بیماری اعتیاد دارم تا اینهمه بیخودی درد نکشم تا بتوانم برای آن چاره ایی پیدا کنم.

من تا زمانیکه اعتیادم را نپذیرم مجبورم همیشه با خودم و اطرافیانم در جنگ و ستیز باشم.
پاسخ
سلام
من یک بیماری دارم به نام اعتیاد مزمن پیشرونده و لاعلاج که ممکن است در نقطه ای از فعالیت برایم مشکل ایجاد کنداگر ان را نپذیرم این بیماری باعث فعال شدن میشود و من از نواقص جایگزین مواد استفاده می کنم.
پاسخ
با سلام

پذیرش بیماری یعنی کمک خواستن از یک نیروی برتر ، پذیرش بیماری یعنی دست آویزها وبهانه ها وتوجیه را رها کردن ، پذیرش بیماری یعنی من نمی دانم و نمی توانم  ، پذیرش بیماری یعنی جنگ نکردن با اصول برنامه و ابزار بهبودی ، پذیرش بیماری یعنی تسلیم توصیه هاواصول برنامه بودن .
پس با توجه به نکات بالا ابتدا برای بهبودی نیاز است که بیماری خودم را بپذیرم تا بتوانم تسلیم اصول وابزار برنامه گردم . Heart
پاسخ
من باید درد را بپذیرم تا درمان میسر شود و کمک بگیرم ، من اگر نپذیرم و اقرا نکنم طبیعتا" کاری هم برای آن انجام نخواهم داد و در قبال بهبودیم مسؤلیت پذیر نبود و اقدامی هم انجام نمی دهم در نتیجه در برابر اصول برنامه انتخابی عمل می کنم  مانند حضور درجلسات اما کار نکردن قدم ها و نخواندن نشریات.......
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، حـمـیـد ، mehdi9666
سوال 66 : چرا برای ادامه بهبودی لازم است تا بیماریم را بپذیرم ؟(قدم۱)
چـون تا بیماریم را نپذیرم بدنبـال راه حـل نمیگردم.
چون پذیرفتن باعث میشود از جنگ دست بردارم ، پذیرفتن باعث میشودازخودم فرار نکنم ،یعنی من در مقابل اعتیاد از خود قدرتی ندارم .
عدم پذیرش یعنی دوباره وارد انکـار شدن ، یعنی نخاستن و کمک نگرفتن ، یعنی من میدانم و من میتوانم .

پاسخ
وقتی بیماریم رابپذیرم یعنی متعهدمیشوم که
دنبال درمانش هم باشم که دراین راه فرصتهای
یک روزه بمن داده میشود
پذیرفتن بیماری یعنی نجنگیدن باخودودیگران
اسرارنکردن برایدتکراراشتباهات ودنبال راه حل بودن
بدون سرزنش کسی چیزی یاخودم 
ومفهومش تسلیم بی قیدوشرط برای من است
پاسخ
 سپاس شده توسط mehdi9666 ، حـمـیـد
شناخت بیماری وکار کردن روی ان با پرهیز مداری ممکن است و انکار ان یعنی حفظ پل های ارتباطی با گذشته 
واقعی ترین واقعیت زندگی من بیماری اعتیاد من است 
پذیرش یعنی قبول و درک واقعیتی که هست و بهبودی یعنی برخورد درست با ان شرایط 
بهبودی نوعی هماهنگی با پیرامون خود است و پذیرش خودم و پیرامونم لازمه بهبودیست در کل پذیرش کلید قدم یک و بیماری و بهبودی لازم و ملزوم یکدیگر هستند 

در پذیرش است که راه حل پیدا میشود   Heart Heart Heart Shy Shy Shy
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
پذیرفتن یعنی نجنگیدن وجزیی ازخودکردن 
تازمانی که چیزیونپزیرم درموردش جنگ وناصادقی دارم ولی باپذیرش مطلب راههای پیشنهادی برنامه روادامه میدم وخودموجدانمیدونم وجنگی هم بااصول برنامه بهبودی ندارم پذیرش بیماری وراه حلی بنام برنامه بهبودی راهیست که مراازانزواوبیماری فعال نجات میده وبهتره بگم این پذیرش سالهاست زندگی منوباارامش همراه کرده
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سوال 66 ـ  چرا برای ادامه بهبودی لازم است تا بیماریم را بپذیرم ؟

من با پذیرفتن بیماریم قدمی بزرگی برای ادامه دادن در مسیر بهبودی برداشته ام یعنی دیگرپشت دیوار انکار قایم نمیشوم قبول میکنم نمی دانم و به تنهایی نمی توانم . دست از جنگیدن ها و ناصادقی ها برداشته و تسلیم میشوم . وقتی تسلیم شوم راه باز خواهد شد برای شروع یک زندگی جدید به سبک اصول 12 قدم روحانی برای رسیدن آزادی .

HH
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
  سلام

من اگر فکر کنم که دانا وتوانایی این دارم می توانم زندگی ام را در دست بگیرم وباید دوباره آشفتگی را تجربه کنم پس باید بپذیرم که بیماری اعتیاد دارم و خود محوری ننمایم...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
نپزیرفتن بیماری یعنی من اشکال ومشکلی نمیبینم تسلیم نیستم نیازی ب انجمن واصولش ندارم وخودم بتتهایی میتونم زندگیموراست وریست کنم واین موضوع باعث تغییراولویتهام میشه وازبرنامه فاصله میگیرم پس لازمه بهبودی پذیرش بیماری وتمرکزروی پاکی وبهبودیه
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر۴ ، ناظر۱۶ ، حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان