امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال ۲ آیا درجلسات ما افراد نظر یا جواب مشارکت دیگر اعضا را می دهند ، یا فقط بروی مش
سوال ۲
آیا درجلسات ما افراد نظر یا جواب مشارکت دیگر اعضا را می دهند ، یا فقط بروی مشارکت تجربه خود تمرکز دارند ؟
پاسخ

بروی مشارکت خود تمرکز دارم ولی اگر توگروهی حضور داشته باشم ومتوجه شوم که عضوی مشارکت میکند از سازمانها وکمپها یاراهکارهایی حرفه ایی میدهد که ربطی به اصول N.A. ندارد سعی میکنم آگاهی خودمو یاتجربه خودمو نسبت به اصول انجمن مشارکت کنم?
پمفلت گرداننده تکلیف ما رو راجع به این سوال مشخص کرده و خیلی واضح چهارچوب مشارکت اعضا رو نشون داده که ما در مسایل علمی , روانشناسی و غیره توی مشارکتمون ورود نمیکنیم ولی به هرحال در بعضی اوقات اعضایی هستند که براثر عدم آگاهی توی مشارکتشون به مباحث غیر برنامه ای ورود میکنند و در بعضی اوقات  نصیحت وارشاد میکنند یاروی مشارکت دیگران مشارکت میکنند
سهم من در این زمینه اینست  که سعی کنم خودم صحیح مشارکت کنم و تمرکزم روی خودم باشد و مشارکت دیگران رو نقد نکنم چون نقد من باعث میشه که وارد حریم و مشارکت دیگران بشم.
بله،گاهی این اتفاق میفتد که بدون توجه به سنتهای ماندگارما،اصول روحانی (چون تسلیم پذیرش فروتنی ....)ومتن خواندنیهای جلسه است.
من یادگرفتم که خوب گوش کنم(قسمتی ازمراقبه شخصی)ودرراستای هدف اصلی تمرکزم برروی مشارکت(صحیح)خودباشد.بخشی ازمشارکت صحیح هم گفتن تجربه ،اصول روحانی وکاربردآنها،مطالب نشریات ودادن آگاهیست که شاید باعث شودبعداز مشارکت (بدواشتباه)شخصی  دیگراینکاررابکنم.

در پمفلت گرداننده نوشته شده که در مورد بعضی از مسائل مشارکت نکنم و یکی از این موارد مشارکت نکردن بر روی مشارکت دیگران است .گاهگاهی چنین اتفاقی در گروه ما می افتد که نظر یا جواب مشارکت دیگران را بدهند واین امر باعث از بین رفتن فضای همسانی ،طبقه بندی،کلیشه سازی وخیلی از مسائل دیگر می گردددر انجمن به ما تاکید شده که مشارکتمان بر اساس تجربه ی شخصی خودمان باشدو تمرکزمان نیز بر روی تجربه ی خود.عدم فروتنی در من باعث ایجاد چنین قضاوتها وبرخوردهایی از طرف من می شود
پاسخ
خیر هر  عضو در گروه فقط راجب به خود و تجربه اش مشارکت میکند.
پاسخ دادن به مشارکت دیگران ما رااز هدف اصلی مان یعنی دادن تجربه،نیرو و امید به دیگران دور می‌کند 
ما بواسطه ی  تجربه های شخصی خود در مورد بهبودی از  بیماری اعتیاد مشارکت میکنیم و این گرانبها ترین،ارزشمند ترین و روحانی ترین پیامی است که منتقل میکنیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر2
درود بر همه شما 
خیر ما بر روی مشارکت کلامی کسی مشارکت نمی‌کنیم ولی می‌توانیم با مشارکت کردن درست و اصولی ک تجربه ونیروی امید و اصول انجم را در اون باشد رو ب  اشتراک می‌گذاریم 
ما ب گفته، نام ، و نوشته دیگران رجوع نمی‌کنیم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر2 ، حـمـیـد
سلام

-آیا درجلسات ما افراد نظر یا جواب مشارکت دیگر اعضا را می دهند ، یا فقط بروی مشارکت تجربه خود تمرکز دارند ؟

البته که بر اساس تجربه و اصول انجمن ما بر روی مشارکت کسی  حرفی نمی زنیم.اما ممکن است گاها اعضایی باشند که این مسائل را رعایت نمی کنند وباید گرداننده قسمت تذکر به این اعضا را بخواند تا آنها متوجه بشوند.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام

مشارکت بر روی مشارکت دیگر اعضاء و نیز اعمال نظر درباره نحوه یا نوع مشارکت اعضاء بر اساس اصول انجمن ممنوع است وخلاف مساله گمنامی است. اما اگر خود شخص این درخواست را در جلسه یا بیرون از جلسه داشته باشد موردی ندارد...
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان