تالار گفتگو انجمن معتادان گمنام ایران

نسخه‌ی کامل: 10-من این سنت را چگونه خارج از NA به کار گرفته ام؟ به چه روش هایی اصول این سنت افکار
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
-من این سنت را چگونه خارج از NA به کار گرفته ام؟ به چه روش هایی اصول این سنت افکار و اعمال مرا راهنمایی می کند؟   
ابراز عقیده نکردن در مورد مسایل خارج از ان ای همیشه به من کمک کرده تا ازحاشیه ها بدور باشم و پیام را شفاف تر وبدون دردسر واسه خودم و
معتادان گمنام برسانم ، اما سنت ها آموزش زندگی جمعی و گروهی را به من میدهند به کار گیری سنت ده در خارج از برنامه و در راستای هدف اصلی
برای من این است که در زمان ارایه خدمات و معرفی  NAتحت این نام ابراز عقیده ای نکنم و در اموری که هدف برنامه برای من تعریف نکرده دخالت
نکنم که با شکل گیری و تمرین این فرهنگ که در من نهادینه شده در امور شخصی هم با رعایت موازین و چهارچوب ها به عنوان یک شهروند حقوق
اجتماعی خودم را دنبال میکنم.من متوجه شدم در بین خانواده و اجتماع نزدیک دوروبرم من رو بعنوان یک انجمنی می شناسند و تا حرفی میزنم به na
ربطش میدهند پس سعی میکنم قبل از هر حرفی و یا انتقال عقیده ای مطمئن شوم که به عقیده انجمن ربط پیدا نمیکنه و بعدا عنوان میکنم و یا اصا اظهار
نظر نمیکنم .
در جوامع بزرگتر سعی میکنم فعالیتهای اجتماعی من با حفظ گمنامی باشه تا اعضایی که تازه وارد هستند و یا آگاهی درستی از انجمن ندارند فکر نکنند
naدر این خصوص عقیده و نظری دارد .به عنوان یک انجمنی رفتار و گفتارم سنجیده تر ازقبل باشه تا به خوشنامی naلطمه نزنم...روابطم با دنیای بیرون
عاقانه باشه ...و در زندگی شخصی خودم اصول روحانی این سنت به ویژه حوصله و تحمل رو به کار گرفته ام