تالار گفتگو انجمن معتادان گمنام ایران

نسخه‌ی کامل: سوال 40:آیا امروز با خود خوب بودم ؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.

ناظر4

سوال 40:آیا امروز با خود خوب بودم ؟
اگر با معیارها و ارزشهای قدم ها زندگی
کرده ایم ، آری در غیر این صورت خیر .

حضور مرتب در جلسات ، کارکرد
قدم ها ، راهنما ، خدمت و دعا.

چون ما دیگر مواد مصرف نمی کنیم ،
بهترین دلیل است که با خود خوب
هستیم و برای این که این خوب بودن ما
بیشتر و پر رنگ تر شود باید سعی کنیم
روز به روز استفاده از نقایص مان را نیز
کم و کمتر کنیم ، تا کاملا با خود خوب
شده باشیم.
وقتی با خودم جنگ وستیز ندارم ،وقتی در لحظه زندگی می کنم ،آرامش دارم و با خودم خوب هستم و می توانم با دیگران هم خوب باشم
سلام اگه امروز هواسم به جسم و روحم بوده باخودم خوب بودم آیا افکار و احساس بدی داشتم که اقرا نکردم آیا دعا ومراقبه داشتم آیا تغذیه سالم داشتم آیا ورزش کردم آیا به خودم و دیگران خسارت زدم اگه امروز با جسم و فکر روح واحساسم خوب رفتار کرده باشم با خودم خوب بودم
سلام
بله.سعی کردم که خودم را در موقعیت درد قرار ندادم و توانستم اصول را رعایت کنم.به خودم رسیدم.برای استراحت وقت گذاشتم و به خودم محبت کردم.
سوال 40:آیا امروز با خود خوب بودم ؟(قدم ۱۰قسمت ترازنامه)
راستش خوب بودن من با خودم میتونه نسبت به دیروز، امروز صبح، یک ساعت پیش و یا حتی چند لحظه پیش باشه، دیگر لازم نیست من یک رفتار زشت ،توهین و تحقیرآمیز را ساعت ها و روزها انجام بدم ، پرسیدن این سوال بصورت هرروزی از خودم مرا منظم میکنه باعث میشه که من از حالات بد دربیام ، باعث میشه من طبق اصول زندگی کنم ،
رفتار بد من با خودم میتواند خیانت به باورها ، زیرپاگذاشتن ارزش ها، خودآزاری، خودم را در معرض سواستفاده قراردادن، بی تفاوت بودن به یک بیماری جسمی ، و...میباشد.
سلام

بله=سعی کردم امروز برای خودم کاری انجام دهم وبه خودم خدمت نمایم و برای کاری که نیاز بود ودوست داشتم اقدام کردم وبه خودم فشار نیاوردم...
مثل روزهای قبلدن اندکی تراکم فکری وترس داشتم
استراحت کافی هم نداشتم ولی درکل باخودم
خوب ومهربان بودم وخودمودوست داشتم
شایدزیادی سخت گیرم ولی باخودم درحدتوان خوب بودم
سلام

==هر زمان به احساس و افکار خودم احترام بگذارم با خودم خوب هستم.
-بله من توانستم امروز با آرامش وانگیزه کارم را شروع نمایم وبه انجام کارم امیدوار  هستم.
سلام
بله
به خودم لطف کردم چیزی که دوست داشتم خوردم .به گردش پرداختم.به پدرم زنگ زدم .به مادرم پیام دادم و حالش رو پرسیدم...
سلام بله
امروز هر افکاری که توی کله من میومد سریع تو گوشیم مینوشتم و نمیگذاشتم مخفی بمونه و انرژی منو بکشه
امروز خودم رو سرزنش نکردم
طبق اصول رفتم در حد توان

و اینکه قرار بود برم خونه یک دوستی که اونجا میدونم محفل غیبت و غر زدن و چرت و پرت گفتن محیا هست ..بعد فکر کردن لغوش کردم 
دارم تمرین میکنم به خودم احترام بزارم
 سلام

بله
 احترام به خودم
رعایت بهداشت
لباس خوب پوشیدم...