تالار گفتگو انجمن معتادان گمنام ایران

نسخه‌ی کامل: سوال 15 . ایا جبران خسارت به شخصی که فوت کرده بدهکار هستم ؟ چه چیز خاصی در مورد آن ش
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سوال 15 .  ایا جبران خسارت به شخصی که فوت کرده بدهکار هستم ؟ چه چیز خاصی در مورد آن شخص وجود دارد که ممکن است به من در نوع انتخاب جبران خسارت کمک کند ؟
بله متاسفانه......
چیزخاص اینکه چون طرف مقابلم دیگر وجودخارجی نداردوبخاطر عدم حضورش وروبرونشدن باآن شخص دیگرترسی ازقضاوت وسرزنش ومقابله به مثل وجودنداردپس خیلی راحتتر میتوان باکمک خداوندومشورت با راهنمایمان به صورت غیرمستقیم نسبت به علاقه وتمایلاتی که طرف فوت شده درزمان حیاتش داشت ازطرفش درکارهای خیروعام المنفعه هزینه کرد وبه اینصورت جبران خسارت نمود البته اگرامکان جبران خسارت مستقیم ازخانواده و ورثه اش وجودنداشته باشد.
چیزخاص تر دراین سؤال اینکه،مطالب فوق بمایادآوری میکند که به این درک ومعرفت برسیم که ممکن است شخصی که امروز به آن خسارت میزنیم فردا درقیدحیات نباشد پس علاوه برناراحتی وعذاب وجدان دیگرنخواهیم توانست بصورت مستقیم جبران خسارت کنیم وچه بساکه خودمان درقیدحیات نباشیم وابدالدهر مدیون دیگران باقی بمانیم.
پس بیاییم در رفتارمان اندیشه کرده وتجدیدنظرکنیم.
در مواردی که فرد خسارت دیده فوت کرده باشد ، راههای مختلفی برای جبران
خسارت وجود دارد که مربوط به نوع خسارتی می شود که زده ایم و یا اعتقادات شخصی یا روحانی که داریم و
مشخصه هایی که در مورد طرف مقابل
دارد و مشورت با اعضای با تجربه کمک می کند تا راه حل مناسبی را برای جبران
خسارت پیدا کنیم .
اگر فوت کرده باشد یا به خانواده و یا به ورثه و یا غیر مستقیم در راهش خیرات کنیم ؛جبران خسارت یا مستقیم است ویا غیر مستقیم . مثال کسانیکه می توانیم با آنها روبرو شویم و جبران کنیم و یا کسانیکه نمی شود به هر دلیل روبرو شویم ،ولی راهی برای جبران هست .برای فوت شدگان با مشورت راهنما جبران خسارت می کنیم .
چیزخاص اینکه چون طرف مقابلم دیگر وجودخارجی نداردوبخاطر عدم حضورش وروبرونشدن باآن شخص دیگرترسی ازقضاوت وسرزنش ومقابله به مثل وجودنداردپس خیلی راحتتر میتوان باکمک خداوندومشورت با راهنمایمان به صورت غیرمستقیم نسبت به علاقه وتمایلاتی که طرف فوت شده درزمان حیاتش داشت ازطرفش درکارهای خیروعام المنفعه هزینه کرد وبه اینصورت جبران خسارت نمود البته اگرامکان جبران خسارت مستقیم ازخانواده و ورثه اش وجودنداشته باشد.
سلام

ممکن است این مساله را داشته باشم من در دوران مصرف کارها وخسارت هایی زده ام که نمی دانم چه بوده است اما اگر این کار را یادم بیاید من قطعا با راهنمایی راهنما این جبران را انجام می دهم...
بله بتمام افرادخانواده ام پدرم مادرم برادرم
پدربزرگ ومادربزرگم عمووپسرعموهاعمه هایم
و....اماچیزی که بمن دراین موردکمک کردتاراحت تر
جبران کنم یکی اینکهدغیرمستقیم بوده
دوم ازنوع کمکی که بدیگران میکردندبرای جبران
خسارتم نسبت به انهااستفاده کردم
مثلامادربسیارمهمان نوازمهربان ودست ودل بازبود
ویاپدربهمه توکاراشون کمک میکردوبانی خیربود
وازاین قبیل مواردبمن دراین راه کمک کرد
وتوانستم الگوبگیرم
 سلام
بله
دوتا از عزیزانم و فرزندم که همچنان به این فکر می کنم که آیا توانسته ام جبران نمایم آیا من کم گذاشتن هایم تعمدا بوده و...