مدیر انجمن: ناظم‌ها
کاربرانِ درحال بازدید از این انجمن: 1 مهمان
انجمن‌های موجود در 'قدم چهارم'
  انجمن موضوع‌ها ارسال‌ها آخرین ارسال
انگيزه ها
اگر چه انگيزه ما براي كار كردن قدم چهارم به اندازه خود كار كردن اين قدم اهميت ندارد اما ممكن است دريابيم كه پيدا كردن و دفع هرگونه دست آويز و بهانه اي كه براي كار نكردن اين قدم داريم مفيد است. و بهتر است بيشتر درباره منافع كاركرد اين قدم فكر كنيم.
مدیر انجمن: ناظم‌ها
5 75 سوال 1 :ایا هیچ دست اویز ...
۱۴۰۳/۳/۱، ۱۰:۳۰ عصر
توسط بهرام.باال
جستجوگرانه و بي باكانه
اين عبارتي است كه اكثر ما را بيش از هر چيز گيج مي كند. ما احتمالاٌ درك مي كنيم كه جستجوگرانه چه معني ميدهد اما بيباكانه را چطور؟ ما چگونه مي توانيم بر همه ترس هايمان غالب شويم؟ ممكن است فكر كنيم براي اين كار به سال ها وقت نياز داريم، در صورتي كه لازم است ما فوري به نوشتن ترازنامه اقدام كنيم.
مدیر انجمن: ناظم‌ها
3 52 سوال 7:آیا با راهنمایم کا...
۱۴۰۲/۲/۳، ۰۵:۴۳ صبح
توسط Mehran270
ترازنامه اخلاقي
اكثر ما سوابق ناخوشايند متعددي در رابطه با مفهوم لغت اخلاقي داريم. اين لغت براي ما به معني چسبيدن به يك سري معيارهاي خشك و بي روح رفتاري بود.
مدیر انجمن: ناظم‌ها
3 54 سوال 8 : آیا لغت (( اخلا...
۱۴۰۲/۷/۱۲، ۱۲:۳۹ عصر
توسط mosafer8707
ترازنامه اي از خودمان
قدم چهار از ما مي خواهد تا ترازنامه خودمان را بنويسيم نه تراز نامه ديگران را. اما وقتي كه شروع به نوشتن ميكنيم و نگاهي به رنجش ها، ترس ها، رفتارها، اعتقادات و رازهايمان مي اندازيم، در مي يابيم كه اكثر آنها به افراد ديگر، و يا بعضي وقت ها به سازمان ها و نهادها مربوط هستند. مهم است تا بدانيم كه ما آزاد هستيم تا هر چه كه نياز است در مورد ديگران بنويسيم به شرطي كه ما را به پيدا كردن نقش خودمان رهنمون سازد. در حقيقت اكثر ما ابتدا نمي توانيم نقش خود را از نقش ديگران تميز دهيم.
مدیر انجمن: ناظم‌ها
1 6 ترازنامه ای از خودمان
۱۴۰۳/۲/۱۰، ۱۲:۱۵ عصر
توسط حبیب ۶۶۶
اصول روحاني

مدیر انجمن: ناظم‌ها
1 16 سوال11: تصمیم به کار کردن...
۱۴۰۲/۷/۲۷، ۰۵:۳۳ صبح
توسط Darush sistan
ترازنامه رنجش ها
اگر كه احساسات كهنه را دوباره حس مي كنيم و قادر نيستيم رها كنيم يا وقتي كه نمي توانيم چيزي كه ما را ناراحت ميكند را ببخشيم و فراموش كنيم مطمئناٌ رنجش داريم. ما به دلايل مختلفي رنجشهايمان را در قدم چهارم ليست مي كنيم. اول به خاطر اينكه كمك ميكند خشم و عصبانيتهاي قديمي را كه بر زندگي امروز ما هم تاثير مي گذارند را رها كنيم.
مدیر انجمن: ناظم‌ها
8 109 سوال 19: در رنجشهایم ، ...
۱۴۰۲/۶/۷، ۱۰:۵۵ صبح
توسط yagoub
احساسات
ما ميخواهيم احساساتمان را به همان دلايلي كه رنجش هايمان را بررسي كرديم، بررسي نمائيم: اين به ما كمك مي كند تا نقش مان را در زندگي خود كشف كنيم.
مدیر انجمن: ناظم‌ها
7 93 سوال 21: برای احساس کردن ...
۱۴۰۲/۱۱/۲۸، ۰۳:۳۰ عصر
توسط Darush sistan
گناه خجالت

مدیر انجمن: ناظم‌ها
4 37 سوال 29 : در آن شرایطی که...
۱۴۰۲/۲/۱۳، ۰۸:۴۱ صبح
توسط Mehran270
ترس

مدیر انجمن: ناظم‌ها
5 60 سوال 31 : از چه چیز یا چ...
۱۴۰۲/۷/۲۷، ۰۵:۳۷ صبح
توسط Darush sistan
روابط
نياز است كه ما در قدم چهارم درباره روابط مان نيز بنويسيم – انواع روابط، و نه فقط روابط رومانتيك – تا بتوانيم دريابيم كه درچه مواقعي انتخاب ها، اعتقادات و رفتارهاي ما باعث شكل گرفتن روابط ناسالم و مخرب گرديده اند. لازم است كه ما به روابط مان با فاميل، همسر يا معشوقه، دوستان يا دوستان قديم، همكاران يا همكاران قديم، همسايگان، افراد مختلف در مدرسه، باشگاه ها، نهادهاي مدني، سازمان ها و مسئولان مملكتي مثل پليس، زندان و يا هركس و هرچيزي كه به فكرمان ميرسد بپردازيم
مدیر انجمن: ناظم‌ها
22 288 سوال 42: آیا برای ایجاد ت...
۱۴۰۳/۱/۸، ۰۴:۰۸ صبح
توسط Darush sistan
سوء استفاده
ما بايد اين قسمت را با احتياط زيادي شروع كنيم . در واقع ممكن است لازم باشد ما اين قسمت را تا زماني كه چند وقت از بهبودي مان گذشته به تعويق اندازيم . ما بايد از همه منابعي كه در دسترس داريم استفاده كنيم تا بتوانيم تصميم بگيريم كه آيا اين قسمت را هم اكنون شروع كنيم يا نه: به اين معني كه با راهنمايمان صحبت كنيم، دعا نماييم، و بسنجيم كه آيا آمادگي تحمل دردي كه كاركرد اين قسمت براي ما به همراه خواهد داشت را داريم يا نه. شايد كه راهنمايمان قادر باشد كه به ما براي طي اين طريق كمك كند، يا شايد لازم باشد كه كمك مضاعفي را درخواست كنيم.
مدیر انجمن: ناظم‌ها
7 83 سوال 74:ایا به نیروی برتر...
۱۴۰۲/۷/۱۹، ۱۲:۵۰ عصر
توسط ebrahim28
داشته ها
اكثر سوالات قبلي به منظور كمك به ما براي شناخت ذات و طبيعت واقعي اشتباهاتمان بودند ، اطلاعاتي كه به آنها در قدم پنجم نياز خواهيم داشت . اما مهم است تا به كارهاي درستي كه انجام داده ايم و تاثير خوبي روي خودمان يا ديگران داشته اند نيز بپردازيم . ما اين كار را به دو دليل انجام مي دهيم . اول اينكه مي خواهيم توسط كاركرد قدم چهارم، تصوير كاملي از خود بدست آوريم ، نه فقط تصويري يك جانبه. دوم اينكه بدانيم ، بيشتر چه ويژگي هاي شخصيتي و رفتارهايي را مي خواهيم در زندگي مان داشته باشيم .
مدیر انجمن: ناظم‌ها
8 101 سوال 82: چگونه شکر گزاری...
۱۴۰۲/۳/۲۴، ۰۲:۱۳ عصر
توسط Mehran270
رازها
قبل از اين كه قدم چهارم را به پايان ببريم، بايد صبر كنيم و تعمق نماييم كه : آيا مواردي را عمداً يا غير عمدي از قلم انداخته ايم ؟ آيا مواردي وجود دارد كه فكر كنيم آنقدر بد است كه امكان ذكر آن در ترازنامه وجود ندارد ؟ اگر چنين است ، بايد مطمئن باشيد كه جمع كثيري از اعضاي NA اين قدم را كار كرده اند ،
مدیر انجمن: ناظم‌ها
2 25 سوال 83 :آیا اسراری وجود ...
۱۴۰۲/۳/۲۵، ۰۳:۰۲ عصر
توسط Mehran270
حرکت به جلو

مدیر انجمن: ناظم‌ها
1 3 تاثیر نوشتن ترازنامه قدم ...
۱۴۰۱/۹/۳۰، ۱۰:۴۶ صبح
توسط Darush sistan

قدم چهارم
موضوع / نویسنده پاسخ‌ها بازدید‌ها امتیاز آخرین ارسال [صعودی]
متأسفانه در حال حاضر و در زمان و تاریخ مورد نظر هیچ موضوعی در این انجمن وجود ندارد.


  دارای ارسال‌های جدید‌
  موضوع داغ (تازه‌)
  موضوع داغ (قدیمی)
  بدون ارسال جدید‌
  شما در این انجمن ارسال داشته‌اید
  موضوع بسته شده

جستجو در این انجمن:

پرش به انجمن: