مدیر انجمن: ناظم‌ها
کاربرانِ درحال بازدید از این انجمن: 1 مهمان
انجمن‌های موجود در 'قدم نهم'
  انجمن موضوع‌ها ارسال‌ها آخرین ارسال
جبران خسارت
قدم نهم ، قدمي نيست كه بتوان آنرا خيلي شسته و رفته و مرتب در يك چهار چوب زماني گنجاند. ما نمي توانيم كه فهرست قدم هشتم را بنويسيم و پس از آن خيلي مصمم و ثابت قدم شروع به جبران خسارت كنيم و پس از هر موردي روي نام شخص مربوطه در فهرست خود خط بكشيم و بگوئيم كه اين مورد هم كامل شد، انگار كه داريم ليست خريد منزل را كامل مي كنيم.
مدیر انجمن: ناظم‌ها
6 63 سوال 1 : چگونه کارکرد هشت...
۱۴۰۲/۹/۱۷، ۱۲:۵۷ عصر
توسط حبیب ۶۶۶
ترس ها و توقعات
جبران خسارات هميشه هم يك كار اعصاب خردكن و خسته كننده نيست. ما اغلب از تصور ترميم يك رابطه قديمي دچار هيجان نيز ميشويم. ما ممكن است ببينيم كه با خوشحالي منتظر تسكين و آرامشي هستيم كه جبران خسارت به همراه خواهد داشت. اگر چه اكثر ما از بعضي جبران خسارت هاي كه بدهكاريم ترس داريم، و ممكن است از اين بترسيم كه اگر از لحاظ مالي جبران خسارت كنيم، ديگر پولي براي خودمان باقي نماند. ما ممكن است از طرد شدن، يا انتقامجوئي طرف مقابل، يا چيزهاي ديگر بترسيم.
مدیر انجمن: ناظم‌ها
6 62 سوال 8: چگونه در قدم نهم...
۱۴۰۲/۱۰/۱۵، ۰۸:۳۰ عصر
توسط ali.ق
جبران خسارت - مستقيم يا غير مستقيم
ما در NA تمايل داريم كه جبران خسارت مستقيم و رو در رو را بهترين گزينه بدانيم، كه در واقع اين قدم نيز ميگويد در هر جا كه امكان دارد، اين بهترين نوع جبران خسارت است . اما جبران خسارت مستقيم تنها راه ممكن نيست، حتي در بعضي موارد ميتواند بدترين انتخاب باشد.
مدیر انجمن: ناظم‌ها
6 58 سوال 17 . آیا از لحاظ روح...
۱۴۰۳/۳/۱۹، ۱۱:۱۴ صبح
توسط rahman28
بخشش
رشد روحاني كه ما از طريق جبران خسارت مستقيم پيدا مي كنيم، اغلب به مقدار تلاش ما براي دست يافتن به آمادگي روحاني بستگي دارد. ما با رها كردن باورهاي كه ممكن است باعث شك و دودلي ما شوند يا مانع توانائي ما در انجام جبران خسارت همراه با فروتني، پذيرش و ايمان گردند، شروع مي كنيم.
مدیر انجمن: ناظم‌ها
2 22 سوال 20 . آیا همه آنها ر...
۱۴۰۲/۷/۱۰، ۰۸:۰۲ صبح
توسط Darush sistan
جبران خسارت
حال ما براي جبران خسارت كردن آماده هستيم. ما در مورد تك تك افراد و سازمانهاي كه در فهرست قدم هشتم ما قرار دارند، با راهنماي خود صحبت كردهايم و براي جبران خسارت از هر يك از آن ها طرح و برنامه داريم. ما با خداوند به آنگونه كه او را درك ميكنيم حرف زديم، و براي داشتن تمايل، آرامش، شهامت، و دانش جهت انجام جبران خسارتهاي مان دعا كرديم.
مدیر انجمن: ناظم‌ها
2 19 سوال 22 . آیا مسئولیت خسا...
۱۴۰۲/۷/۹، ۰۸:۰۲ عصر
توسط Darush sistan
اصول روحاني
در قدم نهم ما بر روي فروتني ، عشق ، و بخشش تمركز ميكنيم. فروتني كه ما در اين قدم به دست آورده ايم در نتيجه نگاه كامل ما به صدماتي كه به ديگران زده ايم و پذيرش مسئوليتهايمان در اين رابطه، حاصل شده است. ما به خود گفته ايم كه: "بله اين كاري است كه انجام داده ام و مسئول صدمه اي كه زده ام و همين طور مسئول جبران آن هستم." ما ممكن است اين آگاهي را از طريق اين تجربه كه كسي ناراحت و گريان به ما گفته كه تا چه حد به او صدمه زدهايم، به دست آورده باشيم. يا ممكن است كه مشابه خسارتي كه به كسي زدهايم از طريق شخص ديگري به خود ما زده شود، و اين تجربه چنان تكان دهنده بوده كه باعث ميشود تا عميق تر به خساراتي كه به ديگران زده ايم نگاه كنيم
مدیر انجمن: ناظم‌ها
5 44 سوال 23 . چه تجربیاتی ب...
۱۴۰۲/۷/۹، ۰۷:۵۹ عصر
توسط Darush sistan
حرکت به جلو

مدیر انجمن: ناظم‌ها
1 5 احساس من در مورداین جبران...
۱۴۰۱/۱۱/۵، ۰۷:۱۲ صبح
توسط Mehran270

قدم نهم
موضوع / نویسنده پاسخ‌ها بازدید‌ها امتیاز آخرین ارسال [صعودی]
متأسفانه در حال حاضر و در زمان و تاریخ مورد نظر هیچ موضوعی در این انجمن وجود ندارد.


  دارای ارسال‌های جدید‌
  موضوع داغ (تازه‌)
  موضوع داغ (قدیمی)
  بدون ارسال جدید‌
  شما در این انجمن ارسال داشته‌اید
  موضوع بسته شده

جستجو در این انجمن:

پرش به انجمن: