مدیر انجمن: ناظم‌ها
کاربرانِ درحال بازدید از این انجمن: 1 مهمان
انجمن‌های موجود در 'قدم دهم'
  انجمن موضوع‌ها ارسال‌ها آخرین ارسال
احساسات در مقابل اعمال
ما از قدم ده استفاده مي كنيم تا آگاهي لازم نسبت به احساسات مان ، افكارمان و مهم تر از همه نسبت به اعمال مان را به دست آوريم و آن را حفظ كنيم . قبل از اين كه بخواهيم يك روش منظم براي نوشتن ترازنامه شخصي را آغاز كنيم ، لازم است كه درك كنيم چه چيزي را ميخواهيم ارزيابي كنيم . فايده چنداني ندارد كه ما فهرستي از احساسات خود بنويسيم بدون اينكه آن ها را به اعمالي كه باعث مي شوند ، يا اعمالي كه توسط آن احساسات جلوي شان گرفته مي شوند ، ربط دهيم . ما اغلب احساس خيلي بدي داريم اما رفتارمان بسيار خوب است ، يا برعكس.
مدیر انجمن: ناظم‌ها
5 46 سوال 2: هدف از ادامه ترا...
۱۴۰۱/۴/۲۷، ۱۲:۲۰ عصر
توسط Hamid 6486
درست و غلط
قدم دهم به ما مي گويد كه وقتي در اشتباه هستيم بايد سريعاً به آن اقرار كنيم . به نظر ميرسد در اين قدم فرض بر اين است كه ما آگاهيم كه چه مواقعي در اشتباه هستيم ، اما واقعيت اين است كه اكثر ما از اين امر آگاه نيستيم ، اقلاً نه خيلي فوري . ما به تمرين مستمر در گرفتن ترازنامه شخصي نياز داريم تا در تشخيص اشتباه هاي خود خبره و حرفهاي شويم .
مدیر انجمن: ناظم‌ها
6 53 سوال 8 : آیا مواردی در به...
۱۴۰۱/۲/۳۰، ۰۵:۵۱ صبح
توسط Darush sistan
هر چند وقت يكبار بايد ترازنامه شخصي بنويسيم؟
كتاب چگونگي عملكرد مي گويد در حاليكه هدف ما اين است تا در طي روز آگاهي از خود را حفظ كنيم ، بهترين كار اين است كه هر روز در پايان روز بنشينيم و اين قدم را "كار" كنيم . لازم است كه ما هر روز كاري را انجام دهيم تا براي مان به صورت عادت درآيد و اصول روحاني حاصل از آن در ذهن و باطن ما رسوخ كند.
مدیر انجمن: ناظم‌ها
1 14 سوال 11 : چرا لازم است ک...
۱۴۰۱/۵/۴، ۰۶:۰۷ صبح
توسط آرین ی
يك ترازنامه شخصي
سئوالات زير ما را به طرف مسائلي كه بايد در ترازنامه شخصي به آن بپردازيم رهنمون مي سازد. بعضي مواقع ممكن است راهنمايمان از ما بخواهد كه ترازنامه اي از يك مورد خاص در زندگي خود تهيه كنيم ، مثلاً در مورد روابط عاطفي و عشقي خود ، يا رفتارمان در محيط كار ، يا ممكن است راهنمايمان بخواهد سئوالات بيشتري به موارد زير اضافه كند. ما بايد هميشه با راهنماي خود در مورد كاركرد قدم هايمان مشورت كنيم .
مدیر انجمن: ناظم‌ها
36 229 سوال 30:آیا امروز ترس در ...
۱۴۰۱/۶/۱۵، ۰۹:۵۰ صبح
توسط ssaeedg
اصول روحاني
قدم دهم ، ما بر روي انضباط شخصي ، صداقت ، و درستكاري تمركز ميكنيم . انضباط شخصي براي بهبودي ما ضروري است . در زمان مصرف ما افرادي خودخواه و خودمشغول بوديم . ما هميشه آسان ترين راه فرار را انتخاب ميكرديم ، در برابر رفتارهاي اجباري خود تسليم بوديم ، و تمام فرصت هاي خود براي رشد را ناديده مي گرفتيم . اگر موردي در زندگي ما بود كه به تعهد مداوم و منظم نياز داشت، به احتمال قوي ما فقط آن را در صورتي ميپذيرفتيم كه خيلي سخت نبود ، يا سد راه افراطهاي ما نميشد ، يا اينكه آنرا دوست داشتيم .
مدیر انجمن: ناظم‌ها
4 22 سوال 50:چگونه آگاه بودن ا...
۱۴۰۱/۱/۳، ۱۱:۵۰ صبح
توسط حوریا ___Bu
حركت به جلو
مسئله جالب در مورد قدم دهم اين است كه هر چه بيشتر آن را كار كنيم ، كمتر به قسمت دوم آن نياز خواهيم داشت. زيرا ديگر خيلي كمتر اشتباه خواهيم كرد. وقتي كه تازه بهبودي را آغاز كرده بوديم ، اكثر ما قادر نبوديم كه رابطه اي را براي مدتي طولاني با كسي داشته باشيم ، بخصوص رابطه اي كه نياز داشت تا در آن مشكلات و برخوردها را به طريقي سالم و با حفظ احترام متقابل حل كنيم . بعضي از ما افراط مي كرديم و دعواهاي خشونت باري با ديگران داشتيم كه پس از خاتمه هيچ وقت در مورد ريشه هاي زيربنايي آن صحبت نمي كرديم. بعضي ديگر تفريط مي نموديم و هيچ وقت با افراد خانواده يا دوستان نزديك خود ابراز مخالفت و عدم توافق نميكرديم.
مدیر انجمن: ناظم‌ها
2 10 سوال 53:در نتیجه کارکرد ق...
۱۴۰۱/۵/۱۷، ۱۰:۵۹ صبح
توسط آرین ی

قدم دهم
موضوع / نویسنده پاسخ‌ها بازدید‌ها امتیاز آخرین ارسال [صعودی]
متأسفانه در حال حاضر و در زمان و تاریخ مورد نظر هیچ موضوعی در این انجمن وجود ندارد.


  دارای ارسال‌های جدید‌
  موضوع داغ (تازه‌)
  موضوع داغ (قدیمی)
  بدون ارسال جدید‌
  شما در این انجمن ارسال داشته‌اید
  موضوع بسته شده

جستجو در این انجمن:

پرش به انجمن: