مدیر انجمن: ناظم‌ها
کاربرانِ درحال بازدید از این انجمن: 1 مهمان
انجمن‌های موجود در 'قدم دوازده هم'
  انجمن موضوع‌ها ارسال‌ها آخرین ارسال
ما كوشيديم اين پيام را برسانيم
اكثر ما اولين بار كه اين كلمات را شنيديم كه مي گفت "اگر نمي خواهي ديگر مجبور به مصرف نيستي" را به خاطر داريم. براي اكثر ما شنيدن اين پيام تكان دهنده بود. شايد هرگز از اين زاويه به موضوع نگاه نكرده بوديم كه ما »مجبور« به مصرف هستيم و از درستي اين حرف متعجب شديم. البته ما ميدانستيم كه خيلي وقت قبل حق انتخاب خود در مورد مصرف موادمخدر را از دست داده ايم. چه شنيدن اين پيام باعث پاك شدن فوري ما شده باشد، چه نشده باشد، بهر حال ما اين پيام را شنيده ايم و يك نفر آن را به ما رسانده است.
مدیر انجمن: ناظم‌ها
14 188 سوال 1 : تجربه کلی که از ...
۱۴۰۳/۳/۱۱، ۰۹:۳۱ عصر
توسط حوریا ___Bu
به معتادان
چرا در قدم دوازدهم ذكر شده كه ما پيام را به معتادان ميرسانيم؟ چرا NA در حاليكه هيچ چيز براي ما كار نمي كرد، توانست برايمان سودمند باشد؟ تقريباٌ همه ما افرادي را مي شناختيم – مثلا يك معلم، يك مشاور، عضوي از خانواده ، يا يك افسر پليس – كه به ما مي گفتند مصرف مواد مخدر دارد ما را ميكشد و همه چيزهاي كه برايمان مهم هستند را از بين مي برد و اين كه اگر بتوانيم از دوستان مصرف كننده دور باشيم يا به هر نوعي دست رسي خودمان به مواد مخدر را محدود كنيم، قادر خواهيم بود زندگي خود را تغيير دهيم. اكثر ما نيز ٌاحتمالا تا حدي با اين نظر موافقت داشتيم مگر اين كه در انكار كامل بوديم. اما پس چرا تا زماني كه معتادان گمنام را نيافته بوديم هيچ تسكيني پيدا نكرديم؟ اعضا ديگر NA چه چيزي داشتند كه توانست ما را متقاعد كند كه بهبودي امكان پذير است؟
مدیر انجمن: ناظم‌ها
3 27 سوال 16: ارزش درمانی کمک ...
۱۴۰۳/۲/۹، ۰۴:۴۱ صبح
توسط حبیب ۶۶۶
به اجرا در آوردن اين اصول در تمام امور زندگي
وقتي كه ما در مورد بكار بستن اصول بهبودي در تمام امور زندگي صحبت مي كنيم، مفهوم آن و نكته كليدي آن "تمرين" اين اصول است. فقط لازم است كه ما دائم سعي كنيم اصول روحاني را در زندگي خود تمرين نمائيم، انتظار نيست كه ما آن ها را در تمام شرايط زندگي بطور كامل به اجراء درآوريم. منافع روحاني كه از كاركرد اين قدم عايدمان ميشود به تلاش و كوشش ما بستگي دارد نه به موفقيت هايمان.
مدیر انجمن: ناظم‌ها
3 34 سوال 18:چگونه می توانم اص...
۱۴۰۲/۸/۱، ۰۸:۳۸ عصر
توسط rahman28
اصول روحاني
اگر چه اين قدم از ما مي خواهدكه كليه اصول روحاني را تمرين كنيم، اما اصول روحاني خاصي هستند كه با اين قدم مربوط مي شوند. دراين قدم ما بر روي عشق بدون شرط، از خودگذشتگي و ثبات قدم تمركز مي كنيم. تمرين اصل روحاني عشق بدون شرط در قدم دوازدهم ضروري است. هيچ كس به اندازه يك معتاد در حال عذاب به عشق بدون شرط نياز ندارد. ما از كساني كه به آنها پيام ميرسانيم چيزي درخواست نميكنيم. ما از آن ها درخواست پول نمي كنيم . از آن ها انتظار تشكر نداريم. حتي از آن ها نميخواهيم كه حتماٌ پاك بمانند. ما خيلي ساده فقط خود و پيام خود را عرضه ميكنيم.
مدیر انجمن: ناظم‌ها
2 22 سوال 21:چگونه اصل روحانی ...
۱۴۰۲/۷/۲۲، ۰۴:۵۲ صبح
توسط Reza.z1362
حركت به جلو
ز اينكه بخواهيم بيش از حد در مورد به پايان رساندن كاركرد دوازده قدم هيجان زده شويم، بايد درك كنيم كه كار ما تمام نشده است. ما نه تنها بايد به سعي خود در بكارگيري اصول روحاني دوازده قدم كه بسياري از ما آن را "زندگي به روال برنامه" مي خوانيم، ادامه دهيم. بلكه حتماً بايد در طول زندگي رسماً بارها و بارها هر يك از آنها را دوباره كار كنيم. بعضي از ما ممكن است فوراً پس از يك بار كاركرد قدمها با درك تازهاي كه از مفهوم آن ها به دست آورده ايم مجدداً اقدام به كار كرد دوازده قدم نمايند. بعضي ديگر براي مدتي صبر ميكنند يا بر روي مفهوم خاصي از قدمها تمركز مينمايند. هر اقدامي كه انجام دهيم مهم اين است تا هر وقت ديديم كه دوباره در برابر اعتيادمان عاجز هستيم يا هر زمان كه مسائل جديدي در رابطه با كمبوده ايمان و يا افرادي كه به آنها خسارت زده ايم بر ما آشكار شد، هميشه قدم ها به عنوان راهي بسوي بهبودي در دسترس ما هستند.
مدیر انجمن: ناظم‌ها
4 43 سوال 25: آیامن به بهبودیم...
۱۴۰۲/۸/۳، ۰۲:۲۹ عصر
توسط rahman28

قدم دوازده هم
موضوع / نویسنده پاسخ‌ها بازدید‌ها امتیاز آخرین ارسال [صعودی]
متأسفانه در حال حاضر و در زمان و تاریخ مورد نظر هیچ موضوعی در این انجمن وجود ندارد.


  دارای ارسال‌های جدید‌
  موضوع داغ (تازه‌)
  موضوع داغ (قدیمی)
  بدون ارسال جدید‌
  شما در این انجمن ارسال داشته‌اید
  موضوع بسته شده

جستجو در این انجمن:

پرش به انجمن: