تالار گفتگو انجمن معتادان گمنام ایران
7. خصوصیات و ویژگی های یک خدمت گذار مورد اعتماد چیست؟من کدام یک از این خصوصیات را دار - نسخه‌ی قابل چاپ

+- تالار گفتگو انجمن معتادان گمنام ایران (https://forum.nairan.org)
+-- انجمن: اصول راهنما روح سنت های ما (https://forum.nairan.org/forumdisplay.php?fid=14)
+--- انجمن: سنت دوم (https://forum.nairan.org/forumdisplay.php?fid=66)
+---- انجمن: سوالات برای اعضا (https://forum.nairan.org/forumdisplay.php?fid=105)
+---- موضوع: 7. خصوصیات و ویژگی های یک خدمت گذار مورد اعتماد چیست؟من کدام یک از این خصوصیات را دار (/showthread.php?tid=205)

7. خصوصیات و ویژگی های یک خدمت گذار مورد اعتماد چیست؟من کدام یک از این خصوصیات را دار - admin.a - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴

7. خصوصیات و ویژگی های یک خدمت گذار مورد اعتماد چیست؟من کدام یک از این خصوصیات را دارا هستم و خواهان کدام یک از آنها می باشم؟

RE: 7. خصوصیات و ویژگی های یک خدمت گذار مورد اعتماد چیست؟من کدام یک از این خصوصیات را دار - shapor z - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲

خدمت گزار یک فرد روحانی دارای رفتاری با ثبات کسی که خواهان طلح هستش

و آموزش پذیر می باشد

RE: 7. خصوصیات و ویژگی های یک خدمت گذار مورد اعتماد چیست؟من کدام یک از این خصوصیات را دار - sepher1877 - ۱۳۹۹/۴/۲۱

صداقت داشته باشه-متعهدباشد-به وظایفش اگاه وتوانایی خدمت راداشته باشد-درخدمت انعطاف پذیرداشته باشد واصول رابه شخصیتها ترجیح دهد-خودمحورنباشد-خودرابالاتروبرترازدیگران نداند-تسلیم اصول ووجدان گروه اساسنامه باشد-درخدمت کردن الگوی پیام رسانی باشد.

RE: 7. خصوصیات و ویژگی های یک خدمت گذار مورد اعتماد چیست؟من کدام یک از این خصوصیات را دار - Mohsen49 - ۱۴۰۰/۱۱/۵

حضور مرتب در جلسات
ž نمونه خدمت ایثارگرانه
žفروتنی و پذیرش
žآشنایی با نواقص و محدودیتهای خود
žصرف و قت کافی و انرژی
žشناختن مهارتهای خاص خود
ž بلوغ روحانی
žپاسخگوئی
خلاقیت žانتقادپذیری

RE: 7. خصوصیات و ویژگی های یک خدمت گذار مورد اعتماد چیست؟من کدام یک از این خصوصیات را دار - Darush sistan - ۱۴۰۱/۳/۱۳

سلام

خدمت ایثارگرانه وقت گذاشتن برای انجام کارهای یک گروه کمک کردن بدون اینکه توقعی داشته باشی و داشتن بخشش از آن چه که به ما داده شده است.خودم را صاحب پست خدماتی نمی دانم.فرصت خدمت برای دیگر اعضاء فراهم کنم.ایده هایی جهت بهتر شدن خدمات می دهم و کمک می کنم تا این خدمات جاری شود.

RE: 7. خصوصیات و ویژگی های یک خدمت گذار مورد اعتماد چیست؟من کدام یک از این خصوصیات را دار - مهدی ناحیه ۲۰ - ۱۴۰۱/۴/۵

درود ب شما  
صداقت داشته باشد 
بر روی بهبودی شخصی متمرکز باشد 
آشنایی داشته باشد با ۱۲ قدم ۱۲ سنت و۱۲ مفهوم خدماتی 
بدون غرائز خدمت کند 
خود خواه و خودمحور نباشد 
انعطاف پذیر و انتقاد پذیر باشد 
وب روز باشد در روند خدمت 
من ب شخصه تمرکز بر بهبودی شخصی و بروز بودن و آموزش پذیری رو همیشه برای خودم در نظر میگیرم

RE: 7. خصوصیات و ویژگی های یک خدمت گذار مورد اعتماد چیست؟من کدام یک از این خصوصیات را دار - hosseinheydari84 - ۱۴۰۱/۱۱/۳

حضور مداوم در جلسات داشته باشد .
در حال کارکرد قدم ها و آشنا با سنت ها  و مفاهیم باشد . (یعنی در حال بروز کردن خود نسبت به اصول روحانی )
خودخواه و خودمحور نباشد .
دارای پذیرش بالا باشد .
انتقاد و انعطاف پذیر باشد . ( در راستای اصول نگاهی به ایده های جدید هم داشته باشد )
به وظایف خود چه در انجمن چه در اجتماع درست عمل کند .
وقتی پست خدمتی گرفت مثل یک عضو رفتار کند و خود را جزئی از کل بداند نه صاحب .
من تمام سعیم این است بهترین عملکرد را بعنوان یک خدمتگذار و هم یک عضو داشته باشم .
HH

RE: 7. خصوصیات و ویژگی های یک خدمت گذار مورد اعتماد چیست؟من کدام یک از این خصوصیات را دار - آرین،ی - ۱۴۰۲/۵/۲۲

7. خصوصیات و ویژگی های یک خدمت گذار مورد اعتماد چیست؟من کدام یک از این خصوصیات را دارا هستم و خواهان کدام یک از آنها می باشم؟(سنت۲)
توانایی و تمایل انجام وظایف محوله را داشته باشد،
اساس نامه محورباشد و اصول را به شخصیت ها ترجیح دهد،آموزش پذیر باشد، مشورت کند ، در انجام مسؤلیتش درخواست کمک،نصیحت و راهنمایی کند،
خواص شخصیتی که در رابطه بابیداری روحانی میباشد رابه نمایش بگذارد، وفادار به ان ای و اصول باشد، اصول روحانی صداقت،روشن بینی، تمایل ، فروتنی ،پذیرش ، ...را دارا باشد.
پاسخگویی شفاف داشته باشد، باثبات و قابل اتکا باشد، به فکر توسعه na باشد و نه توسعه خودش، 
قدرت تشخیص این را داشته باشد که اعمال امروز ما به کجا منجر میشود و آینده نگر باشد .
یک خدمتگزار میداند که کجاخدمت کند و چه موقع وقت آن است که از خدمتی کنار برود و اصل چرخش را در مورد خدمات انجام میدهد.
_ هیچ رهبری نمونه کامل همه این ویژگی ها نیست، اینها ایده آل های رهبری مؤثراند که هرخدمت گزار مورد اعتمادی آرزویش را دارد.