تالار گفتگو انجمن معتادان گمنام ایران
سوال 16 . کدام یک از رفتارهای من نیاز به اصلاح وجبران دارد ؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- تالار گفتگو انجمن معتادان گمنام ایران (https://forum.nairan.org)
+-- انجمن: راهنمای کارکرد قدم های دوازده گانه انجمن معتادان گمنام (https://forum.nairan.org/forumdisplay.php?fid=4)
+--- انجمن: قدم نهم (https://forum.nairan.org/forumdisplay.php?fid=35)
+---- انجمن: جبران خسارت - مستقيم يا غير مستقيم (https://forum.nairan.org/forumdisplay.php?fid=240)
+---- موضوع: سوال 16 . کدام یک از رفتارهای من نیاز به اصلاح وجبران دارد ؟ (/showthread.php?tid=665)

سوال 16 . کدام یک از رفتارهای من نیاز به اصلاح وجبران دارد ؟ - admin.a - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸

سوال 16 . کدام یک از رفتارهای من نیاز به اصلاح وجبران دارد ؟ 

RE: سوال 16 . کدام یک از رفتارهای من نیاز به اصلاح وجبران دارد ؟ - sepher1877 - ۱۳۹۸/۱۲/۷

کلیه الگوهای غلط گذشته ام در روابطم با دیگران یعنی درک صحیح رمانتیک وافلاطونی (احساسی و منطقی-ورفتارهايي که باعث شده بود من به ديگران خسارت بزنم

RE: سوال 16 . کدام یک از رفتارهای من نیاز به اصلاح وجبران دارد ؟ - Essi.toobchi - ۱۳۹۹/۴/۲۹

قدم نهم قدمی نیست که بتوان آنرا دریک چارچوبه زمانی مشخصی قرار داد
وانجام آن یک فرایند مستمر ومداوم است.

وقتی برای یک جبران خسارت اقدام می کنیم در واقع متعهد می شویم به فرایند مداوم تغییر و این یعنی اصلاح وتغییر رفتارها وجبران رفتارهای گذشته از طریق رفتار سالم.

ممکن است درلیست جبران خسارت
ما اسامی باشند که دسترسی به آنها مشکل باشد ویا ما آمادگی لازم رابرای
جبران خسارت نداشته باشیم.

در این موارد نیاز است تا اولا ازرفتارهایی که باعث آن خسارت شده اجتناب کنیم وروحیه تمایل به جبران خسارت راحفظ کنیم.

عدم تمایل وانگیزه های غلط ، سلطه
گری و خود فریبی اجازه نمی دهند که
ما به نظرات وعلایق جمع وخانواده احترام  بگذاریم . قضاوتهای عجولانه  ما
در مورد دیگران که باعث خسارت زدن و
تیرگی روابط و بی توجهی به دیگران می شود از این موارد است . من امروزه
با مشورت بادیگران وخانواده وهمچنین
شنونده خوبی بودن وصبر کردن ، الگوهای رفتاری غلط خود را اصلاح می کنم.

RE: سوال 16 . کدام یک از رفتارهای من نیاز به اصلاح وجبران دارد ؟ - sepher1877 - ۱۳۹۹/۴/۳۱

از مهمترین سوالات قدم 9است که چطور خود را اصلاح کنم و چگونه تغییراتی می باید درمن بوجود بیاید تا به بروز خسارت جدید منجر نشود .یکسری از خصوصیات رفتاری اخلاقی من رفتار های اجباری است که منجر به خسارت به دیگران خصوصا کسانیکه به من نزدیکتر هستند می شونند . مثل ،بداخلاقی غرور خود خواهی ،بدقولی،سوءذهن،بدبینی و... این نواقص باعث خسارت به خودم و دیگران می شود برای اصلاح نیاز است تا اینگونه رفتارم را خوب ببینم و بشناسم و تغییر دهم

RE: سوال 16 . کدام یک از رفتارهای من نیاز به اصلاح وجبران دارد ؟ - Essi.toobchi - ۱۴۰۰/۱/۲۱

هررفتاری ک باعث صدمه وخسارت به دیگران شد

هررفتاری ک باعث آزار دیگران شد

خسارت های مالی وعاطفی اینها نیازبه جبران خسارت دارد.اما باصلاح دید راهنما

RE: سوال 16 . کدام یک از رفتارهای من نیاز به اصلاح وجبران دارد ؟ - Darush sistan - ۱۴۰۰/۱۲/۲

سلام

همه رفتارهای من نیاز به اصلاح داردمن در زمان مصرف تمام الگوهای منفی و مخرب داشته ام والان نیاز است که من به دنبال بازنگری در باورها ورفتارهایم دارم.البته تا هر زمان که قدم ها را کار کنم این تغییرات انجام می شود و با این مسیر قم ها می توانم برای بهتر شدن رفتارهایم امیدوارانه به پیش بروم.رفتار من با فرزندانم بر اساس پدر سالاری است ونیاز به تغییر دارد.

RE: سوال 16 . کدام یک از رفتارهای من نیاز به اصلاح وجبران دارد ؟ - Darush sistan - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷

سلام

- رفتارهای من در زمینه روابط عادی نیاز به اصلاح دارد البته من مسئاله اصلی ام نوع رفتار دیگران است که گاها درباره آن من عکس العمل بدی نشان می دهم...

RE: سوال 16 . کدام یک از رفتارهای من نیاز به اصلاح وجبران دارد ؟ - Mehran270 - ۱۴۰۱/۱۱/۴

شوخی های افراطی من واینکه
زبانم گاهی تندونیش زننده است
گاهی دررفتاروحرفام بروی دیگران
میارم که براشون چیکارکردم
وتوقع جبران دارم 
گاهی هم تورنجشهازیادتندمیرم
وطرف مقابلوبارفتاررنجش بیش
ازحدنابودمیکنم درکل زبانم بزرگترین
مشکله این روزابرام زیادی تندوتیزه
بایدنوع گویش وطرض گویشموعوض کنم
تااسیب نه بزنم نه بخورم نرم ترومهربان
ترحرف بزنم وشوخ
ی افراطی نکنم
وهمه این مواردبه نوع حرف زدن پرحرفی
وزبانم مربوط است

RE: سوال 16 . کدام یک از رفتارهای من نیاز به اصلاح وجبران دارد ؟ - Darush sistan - ۱۴۰۲/۷/۱۰

سلام
من سال ها بر اساس یک سری الگوهای رفتاری اشتباه و توقعات عمل می نمودم.
حال شروع به تغییر کرده ام
قطعا در همه رفتارهایم باید تغییر ایجاد نمایم...