تالار گفتگو انجمن معتادان گمنام ایران
سوال 18: چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- تالار گفتگو انجمن معتادان گمنام ایران (https://forum.nairan.org)
+-- انجمن: راهنمای کارکرد قدم های دوازده گانه انجمن معتادان گمنام (https://forum.nairan.org/forumdisplay.php?fid=4)
+--- انجمن: قدم اول (https://forum.nairan.org/forumdisplay.php?fid=5)
+---- انجمن: آخر خط : ياس و انزوا (https://forum.nairan.org/forumdisplay.php?fid=186)
+---- موضوع: سوال 18: چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ (/showthread.php?tid=74)

سوال 18: چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - admin.a - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲

سوال 18:  چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟

RE: سوال 18: چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - سعید ز - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲

ما زندگی را به نام راه حل زندگی خود انتخاب کرده ایم.مصرف متوالی و برگشتبه جای اول چه در زمان بهبودی(نواقص) و چه در زمان مصرف(مواد مخدر)احنمالا متقاعدمان میکندما در بهبودی حتا یک روز همنمیتوانیم نقص مصرف کنیم و بتوانیم ان را کنترل کنیم. امروز قول میدهیم عصبانی نشویم ولی بر خلاف تمام قول و قرار ها عصبانی میشویم. ما نمیتوانیم خودمان را متقاعد کنیم و بگوییم امروز خدا رو شکر حال خوبی دارم. ما دیگر نمیتوانیم در بهبودی سر خود را کلاه بگذاریم. ما در بهبودی وقتی موفق میشویم که صداقت داشته باشیم یعنی رو بازی کنیم. . هر چه تلاشمان بیشتر باشد موفق تر خواهیم بود.

اصول رو حانی در زندگی پیاده شود موفقیت تکمیل خواهد شد.

RE: سوال 18: چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - b.d - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰

تجربیاتی که به مکررات داشتم،
تجربیات اعضاء که در مشارکتها در اختیارمان گذاشته‌اند
حال که با کارکرد قدم در بخش عجزهایم اقرار کردم به این موضوع،
چیزی بنام مصرف با موفقیت کلا وجود ندارد،
به طور کامل تسلیم شده‌ام و این در موفقیت کمکم میکند.

RE: سوال 18: چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - حـمـیـد - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳

سی سال از عمر مصرفم در بیخبری گذشت و از دنیای جوانیم هیچگونه لذتی نبردم . دربدری و آوارگیهایی که نا خواسته گریبانگیرم شد و چقدر حبسهای به ناحق در زندان شدم و دردهایی که در کل زندگیم کشیدم و در کل هیچگونه موفقیتی در زندگی نداشتم ..

RE: سوال 18: چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - آزاد۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳

سلام..مصرف موفقیت آمیز برای من معتاد وجود ندارد عین سراب است
امکان نداره هم مصرف کنم هم حالم خوب باشه 
عین مصرف مواد چند لحضه وچند ساعت بیماری لذت میبره پشت بندش احساس گناه احساس حقارت خودآزاری وخسارت زدن هم به خودم هم به دیگران اینها عوارض مصرف نقص است
نمیتوانیم مصرف کنیم ولی داریم جون میکنیم زور میزنیم که با دلایل ظاهرا موجه حق مصرف را برای خود حفظ کنیم
بنابراین انتطار هم نداشته باشیم که زندگی به ما لبخند بزند وحال خوشی داشته باشیم 
بدون داشتن عوارض وپیامد نمیتوان قول دو بازی کرد
بدون داشتن عوارض نمیشود از ۰۰خشم عصبانیت۰۰غرور۰۰تایید طلبی..ووو   استفاده کرد۰

RE: سوال 18: چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - sepher1877 - ۱۳۹۹/۵/۴

بله ما پس از رسیدن به آخرخط ، بارها و بارها سعی کردیم که مشکلمان را برطرف کنیم و یا آنرا اصلاح کنیم ، فکر میکردیم که اعتیادمان یک مشکل فردی و یا یک ضعف اخلاقیست و لذا به تنهایی سعی در حل کردن این مشکل که در واقع همان بیماری اعتیاد بود میکردیم . ما در واقع فکر میکردیم که مشکل اساسی ما فقط مواد مخدر است لذا تمام سعی و تلاشمان را میکردیم تا موادمان را ترک کنیم و مدتی هم به همین منوال طی میشد و ظاهراً پاک میشدیم اما بدلیل فعال بودن شاخصه های دیگر از بیماری اعتیاد سرانجام لغزش میکردیم

زمانی که متوجه شدم اختیار مصرف مواد ازدستم خارح شده وقتی که دست به هر کاری زدم با شکست رو برو شدم هر کاری برای رفع و رجوع ان می کردم بدتر می شد دروغ میم گفتم انکار می کردم بازهم بدتر می شد .
هیج وقت امید نداشتم از این دام بیرون بیام تمام ارتباطات من قطع شد .
تنهای گریبانم را می گرفت و مسرفم بیشتر می شد تمام نقشهایم نقش بر اب می شد در نتیجه دوباره احساس تنهایی می کردم منزوی می شدم . امروز با کار کرد قدمها و انتقال انها که خود را با ادم های عادی مقایسته می کردم متوجه شدم که اعتیاد جزیی از مشکل منشد ه درد خماری را به جان می خریدم و سعی می کردم اعتعیاد را انکار کنم یا با ان کنار بیایم در بهبودی هنگامی که فهمیدم تمام مشکلات از روز بیماری اعتیاد است نه بخاطر مصرف مواد نه بخاطر رفتارم سعی کردم ان ارا اصلاح کنم

RE: سوال 18: چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - بَرمک - ۱۳۹۹/۵/۵

با سلام
غیر قابل اداره بودن زندگیم دیدن آشفتگیهای پس از مصرف و دردهایی که میکشم.
مثلا ترور شخصیت شدن بخاطر دخالت در حریم خصوصی افراد.نداشتن حق انتخاب در زنگیم.عذاب وجدان گرفتن بخاطر رفتارهای ناسالمی که انجام میدهم.دیدن تنهایم وقتی داشته هایم را به رخ دیگران میکشم.توجه کردن به تجربه های دردآور خودم و دیگران.خودآزاریهایی که بعد از مصرف ابزارهای دوران مصرفی به سراغم میاید.دیدن عجز و ناتوانیم در مقابل افراد و افراط و تفریط.
در کل چیزی که باعث میشود تسلیم شوم انرژی ست میسوزانم و از دست میدهم وقتی با بیماریم زندگی میکنم.

RE: سوال 18: چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - Essi.toobchi - ۱۳۹۹/۵/۱۰

تمام تلاشم با شکست منتهی میشد
و دوباره ب اول خط برمیگشتم 
این سئوال برای من جالب است و میخواهد بیماری اعتیاد و عاجزیت من در برابر اون و مصرف مواد مخدر و تلاشهای ناآگاهانه برای رها شون را بمن گوشزد میکند

RE: سوال 18: چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - kakam04 - ۱۴۰۰/۸/۱۳

باسلام
زمانی که بدنم به همان مقدار مصرفی وزمان مصرفی جواب نمیداد واحساس نیاز بیشتری می کردم تا حرکت کنم ، وقتی رابطه ام با خانواده ومردم ،دوستان و همکارانم قطع شد ، وقتی به خاطر ظاهر آشفته ام نتوانستم درجامعه ظاهر شوم ، وقتی که خانواده ودوستانم به خاطر کارها ورفتارهایم به من اعتراض می کردند ، وقتی اداره کارها وزندگیم از دستم خارج شد ،وقتی که انجام کارهای روزانه ومسئولیت هایم مرتب به عقب انداخته میشد، وقتی که احساس تنهایی می کردم
الف : بله – باجایگزین کردن قرص والکل وسایر مواد دیگر وبه دلیل اینکه راه حل مناسبی برای نیاز ومشکلاتم نداشتم با اولین شرایط مصرف میکردم
ب – خیر – ترس از درد فیزیکی ، ترس از خماری و بی حوصلگی وکسل بودن ،نمی توانستم لذت مواد رافراموش کنم چون جایگزین مناسبی نداشتم ، پیدا نکردن جواب مناسب به سئوالاتی چون اگر مصرف نکنم چکار کنم واز زندگی چگونه لذت ببرم ویادوستانم را چکارکنم . Heart

RE: سوال 18: چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - Saghar d - ۱۴۰۰/۸/۲۷

عجز و اشفتگی هایم . کم اوردن در همه امورات زندگی و اینکه غیر قابل اداره شده بودم . تنهایی و طرد شدن از خانواده و اجتماع . مصرف مواد مخدر یا یکی از نواقص فرقی نداشت و در هر دو حالت با سریع ترین روش ممکن من را به اخر خط می کشاند

RE: سوال 18: چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - ali.jp45 - ۱۴۰۰/۸/۲۷

(۱۳۹۸/۱۰/۲۲، ۱۰:۴۹ عصر)admin.a نوشته است:  سوال 18:  چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟
باسلام : هربار که ذهنم به‌من گفت این‌بار بادفعات قبل فرق میکنه تو می‌تونی و با دلایل‌به‌ظاهر موجه ولی غیرواقعی مصرف کردم دچار دردورنج بسیارحاصل از مصرف ، آشفتگی و به‌هم‌ریختگی درونی و بیرونی ، سردرگمی و بلاتکلیفی شدم ، ذهن من اول مرا متقاعد میکنه که مصرف کنم بعد شروع به سرکوفت زدن و سرزنش کردنم می‌کنه که : ای احمق نادان ، ای بی‌شعور چرااین‌کارو کردی و ... مرا دچار حال‌واحساس منفی ، بیزاری از خود ، عذاب وجدان و احساس گناه می‌کنه تا بتواند دوباره مرا در شرایط قرار دهد اماموضوعی که مرا به‌خود مشغول میکند و دقیقاً نمی‌دانم که برایش چه اقدام‌وعملی انجام دهم این‌است که حالا که متوجه شدم نمیتوانم مصرف کنم و حال واحساس خوبی داشته باشم ( مصرف مواد مخدر یا نواقص) چه اقدام و عملی باید انجام دهم ، من عمرم را صرف مصرف کردم و امروز به وضوح می‌بینم که اصلا هنر زندگی کردن را بلد نیستم و اصلا تعادلی در هیچ زمینه‌ای توزندگی ندارم ، حالا چکارکنم تا زندگی کنم ، الان که به‌مردی میانسال تبدیل شدم و هیچی بلد نیستم چطور این زمان کوتاه عمرم را به‌نیکی و سالم و مفید سپری‌کنم؟
سوال 18: چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟

RE: سوال 18: چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - Darush sistan - ۱۴۰۰/۹/۱۲

سلام
تجربه
در گذشته انواع و اقسام روش های قطع مصرف امتحان کردم برنامه های بسیاری برای ادامه دادن چیدم اما در همه روش ها با شکست مواجه شد.برای انجام درست زندگی مشکل داشتم.با ورود به انجمنna متوجه شدم در مصرف مواد و نواقص موفقیت وجود ندارد و فقط شکست است از تجربه اعضاء استفاده کردم و برای پاک زندگی کردن تلاش کردم و دارم سهم خودم را انجام می دهم.

RE: سوال 18: چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - حمید8515 - ۱۴۰۱/۳/۲۲

هنگامی دربدرشدم ودیگرجایی برای خواب راحت نداشتم همه از من فرارمیکردند چهره کاذب داشتم زندگی نابسامان داشتم فقط فکرم موادومصرف موادبودخودم خودم رانمیتوانستم تشخیص بدم اشتیاق به زندگی نداشتم حق به جانب بودم مقصر دیگران رامیدانستم بی پول بودم غذانمیتوانستم بخورم نابجایی که دیگرموادمراارضا نمیکردودیدم دیگرموفقیتی وجودندارد

RE: سوال 18: چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - Darush sistan - ۱۴۰۱/۵/۳

سلام

تجربه
بارها مصرف را کنترل کردم اما فرقی نکرد.از اجبار وقوه قهریه استفاده کردم اما باز تاثیری نکرد.روش های مصرف را تغییر دادم .شهرم را عوض کردم.نوع موادم را تغییر دادم به این امید که در شرایط بهتری برای مصرف قرار بگیرم اما باز هم هیچ توفیقی ایجاد نشد ومن همیشه بدتر از قبل می شدم.

RE: سوال 18: چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - آرین ی - ۱۴۰۱/۵/۸

سوال18:چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟(قدم۱)
در نقطه به خصوصی مصرف ما حالت ضداجتماعی و غیرقابل کنترل به خود گرفت، این جا نقطه پایان دوران خوش بود، این درجه انحطاط در مورد هریک از معتادان متفاوت است.(کتاب پایه،ص ۷)
تجربه تلخ گذشته خودم حاکی از این است که معتاد تفننی وجودندارد.
شناختم ازبیماری و تأثیرجنبه های جسمی،فکری وروحی آن مرا متقاعد کرد که من دیگرمال مصرف نیستم.

RE: سوال 18: چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - Mehran270 - ۱۴۰۱/۶/۲۲

ساده ترین چیزی ک مرامتقاعدکردنمیتونمدبازمصرف کنم نگاه بزندگی گذشته وسعی درمصرف کنترل شده بودتجربه سالهاجنگ بی هوده برای فقط یکبارمصرف برامن این جاافتاده ک ازیک طناب بطورروزانه یک گام بالابرم وارتفاع بگیرم بعدفقط برای یکباردستمورهاکنم ازهمون طناب وانتظارداشته باشم دوباره بتونم طنابوتوارتفاعی ک بودم بگیرم واین مساوی باسقوط ومرگ منه

RE: سوال 18: چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - Mehran270 - ۱۴۰۱/۷/۵

گوش دادن به مشارکتهای اعضای جلسه وخصوصالغزشی هاتمرکزروی قدم اول وتمرکزبروی تجربیات تلخ گزشته خودم درک مفهوم بیماری اعتیادخصوصادرموردمصرف یکبارزیادوهزاربارکافی نیست وعدم تعادل وبحث ویاربرای منبطورزنده جاافتادنگاه درتلاشهای گذشته تغییرموادزمان ومقدارمشخص کردن استفاده ومصرف ازدارووالکل ودرنهایت مصرف بی رویه وافراطی موادبدترازقبل متقاعدم کردکه چیزی بنام مصرف موفقیت امیزوجودنداردحدالعقل برای من وجودندارد

RE: سوال 18: چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - Darush sistan - ۱۴۰۱/۸/۱۷

سلام

تجربه بهترین درس زندگیم بود.تجربه اولین بار مصرف ...تجربه قطع مصرف های کوتاه به من نشان داد که مصرف موفقیت ندارد وامکان کنترل ان نیست و من نمی توانم اینها را انجام دهم.

RE: سوال 18: چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - جعفر۲۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۳

درود تجربه گذشته که بعدازاولین مصرف دوباره درهمان چرخه مصرف واشفتگی برمیگشتند و حق انتخاب دوباره باشروع مصرف ازمن گرفته می شود موفقیت وقدرت من فقط تا مصرف نکردن بار اولیهاست  امروزهم برایم همانطور است برای وسوسه دیگر که اگر درپرهیز هستم یادرموقعیتش قرا نگرفته ام  قدرت فقط برای انحام ندادن اولین بار رادارم برایم مصرف مثل این است  که ازته چاه باطناب دارم بالا می ایم وفکرکنم اگرطناب رارهاکنم  پرت نمی شوم به ته چاه

RE: سوال 18: چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - Mehran270 - ۱۴۰۱/۱۲/۱۰

برامن که بارهاترک کردم وگفتم توزمان خاص مقدارخاصی مصرف میکنم یااصلاالکل میخورم یاازماده مخدردیگه ای استفاده میکنم ودست اخراوضاع بدترومصرفم بازهرروزه شدوباکارکردقدم یکم بباوررسیدم من ویاریاالرژی دارم وسیستمی دردرونم هست که نمیزاره مصرفموکنترل کن
عدم تعادل درمصرف برام روشن شدوفهمیدم بامیزان پاکی زیادهم موفق درمصرف نخواهم بودیابایدمصرف دایموانتخواب کنم یاقطع مصرفوحدالعقل فقط برای امروز

RE: سوال 18: چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - آریا داریوش - ۱۴۰۲/۱/۲

درود

همیشه وسوسه دارم اما مساله اصلی من این است که بارها تجربه کرده ام ولی باز شکست می خوردم به همین دلیل من تصمیم گرفتم که دیگر مصرف نداشته باشم بدلیل این که مصرف با برنامه و یا موفق وجود ندارد.

RE: سوال 18: چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - Mehran270 - ۱۴۰۲/۵/۳۰

کارکردقدمهاخصوصاقدم یکم مطلع شدن ازویارجسمی وعدم کنترل وهمچنین تجربه تمام ترکهای گذشته وناکامی دران مرامتقاعدکردبرای من قابلیت مصرف کنترل داشتن وموفقیت درمصرف وجودنداردومصرف یک بارزیادوهزاربارکافی نیست درموردم صدق میکند

RE: سوال 18: چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - اریا،ب - ۱۴۰۲/۹/۷

درک مفهوم بیماری اعتیاددرموردویارجسمی وکلامصرف یکبارزیادوهزاربارکافی نیست وعلاوه براینهاتجربه شخصی خودم درموردقطع مصرف تغییرموادمصرفی زمان بندی کردن و...که هرباربه مصرف قبل ک نه شدیدترازان وبصورت افراطی خودبرگشت مرامتقاعدکردکه من قابلیتدمصرف راازدست داده ام