امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا خودمونو معتاد معرفی میکنیم؟
چرا خودمونو معتاد معرفی میکنیم؟

کلیه نظرات ارائه شده در این تالار نظر شخصی اعضا بوده و بدیهی است نظر رسمی انجمن معتادان گمنام نمی باشد .
روز اولی که وارد جلسه شدم وسط جلسه یکی از بچه محلهای قدیمیو هم مصرفیمو دیدم که خیلی هم خوشحال نشدم و وقتی زمان اعلام پاکی رسید شروع کرد سیخونک زدن که دستتو بگیر بالا و خودت معرفی کن: " مسعود معتاد تازه‌وارد"!؟
البته تا چند جلسه مصرف میکردم و میومدم و اونقدر زوار دررفته بودم که با کلمه "معتاد" هم هیچ مشکلی نداشتم و با دیدن لپای گلی بچه‌ها حاضر بودم هر راهی که اونا رفتن برم و مثل اونا بشم ولی!!!...
اون اصراری که دوستم داشت بشدت معذبم کرده بود و لجبازی معتادگونه‌ام باعث شد منزوی‌تر بشم و اصلا خودمو معرفی نکنم.
راستی رفتار سالم چی بود؟[تصویر:  huh.gif]
اینکه من امروز پیام رو گرفتم و چندین ساله که پاکم نشون دهنده صحیح بودن تمامی رفتارهای اون اعضاست؟یا ممکنه در بعضی موارد اشتباه هم کرده باشن؟[تصویر:  heart.gif]
اصلا چرا خودمونو معتاد معرفی میکنیم و آیا الزام یا اجباری هست؟[تصویر:  angry.gif]
اینکه "معتادان امروز خوشبخت ترند" در این امر هم میتونه دخیل باشه؟ [تصویر:  smile.gif]
پاسخ
اینکه فراموش نکنم از کجا اومدم و اینکه ماهیت بیماری من هرگز تغییر نمیکنه. من هر روز خودم رو معتاد معرفی میکنم تا در تماس دائم با واقعیت بیماریم باشم و صداقت باخود رو تمرین کنم.
پاسخ
سلام
فراموشی یک نقطه ضعف معتاد است.خودم را معتاد معرفی می کنم که یادم نرود من بیماری اعتیاد دارم. خودم را معتاد معرفی می کنم که در جلسه همسانی را رعایت کنم و بدان متعلق به کجا هستم.من برای شکست غرور کاذب نیاز به اعتراف به اعتیاد خود دارم.من خودم را بدلیل اینکه گذشته ام را به تجربه داشته باشم معتاد می نامم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد
(۱۴۰۰/۷/۱۶، ۰۱:۲۹ عصر)elnaz_12 نوشته است: اینکه فراموش نکنم از کجا اومدم و اینکه ماهیت بیماری من هرگز تغییر نمیکنه. من هر روز خودم رو معتاد معرفی میکنم تا در تماس دائم با واقعیت بیماریم باشم و صداقت باخود رو تمرین کنم.
انسان ذاتا فراموش کار است وبا گذشت یه مدت از بهبودی وآمدن آب زیر پوست به خودش می بالد که بنده زینال قدیمی نیستم واز گفتن کلمه معتاد خوداری میکنم گفتن معتادبه خاطر این است که گذشته خود را فراموش نکنم .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
      تنها لازمه عضویت تمایل به قطع مصرف است.
·        به علت نبود تبعیض بین مواد مصرفی
·        دوری از شخصیت‌پردازی و یکسان بودن اعضاء
·        برای فراموش نکردن گذشته
·        یادآوری جمیع و کل وابستگی ها
·        یادآوری بیماری غیر قابل کنترل و غیر قابل علاج.
·        با بکار بردن کلمه معتاد احساس تفاوت‌ها به کناری رفته و تمرکز بر روی بیماری قرار می‌گیرد.
·        بیماری را شخصی و فردی نکرده و با بکار بردن کلمه معتاد وجه مشترک خود را با سایر اعضا اعلام می‌کنیم.

ما خود را معتادان گمنام معرفی می‌کنیم و برای این عنوان حد و مرز بسیار واضحی مشخص شده است. وقتی که ما این حد و مرز خود را رعایت می‌کنیم از هدف اصلی‌مان منحرف نمی‌شویم.

ما خود را "معتاد"می نامیم زیرا:این بیماری مزمن وپیشرونده است.دایمأ همراه من است ودر هر لحظه به شکلی خود را در زندگی ما نشان میدهد

ما خودرا "معتاد"می نامیم زیرا:اعتقاد داریم دلیل اعتیاد ما بیماری ماست نه مواد مخدر.

ما خود را "معتاد"می نامیم زیرا:استفاده از مواد مخدر تنها نشانه ای از اختلالات روانی ورفتاری من بوده است.

ما خود را "معتاد"می نامیم زیرا:تا مادامی که رفتارمعتادگونه خود را اصلاح نکرده ام آزادی واقعی امکان پذیر نخواهد بود واین زمان مشخصی ندارد.

ما خود را "معتاد"می نامیم زیرا:رهایی از مصرف تنها یک آغاز است واولین هدیه به خاطر پاکی ماست .

ما خود را "معتاد" می نامیم زیرا:ما فقط مهلت روزانه ای،از بیماری خود گرفته ایم وهیچ ضمانت نامه ای برای پاکی دایمی به ما داده نشده است.

ما خود را "معتاد"می نامیم زیرا:هر روزی که فکر کنیم دیگر با مواد مخدر مشکلی نداریم آن روز مشکل ما آغاز می شود.

ما خود را "معتاد"می نامیم زیرا:ما باید مرتباّ به خود یادآور شویم که از کجا آمده ایم واعتیاد ما را به کجا برد.

ما خود را "معتاد" می نامیم زیرا:هرآن ممکن است بار دیگر سعی کنیم که آن خلاء وحشتناک درونی را که گاه وبی گاه به سراغ مان می آید،با چیزی خارج از خودمان پر کنیم(مواد،الکل،سکس،قمار،برتری جویی،تاًیید طلبی،خود محوری و....

پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان