امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 24 . من چگونه به دیگران خدمت می کنم و از خود مایه می گذارم .
سوال 24 .   من چگونه به دیگران خدمت می کنم و از خود مایه می گذارم . 
پاسخ
اول چون صحبت خدمته : 12 اردیبهشت  "روزِ جهانیِ خدمت" بر همه خدمتگذاران انجمن مبارک باشه . قبل از آمدن به انجمن زندگیم در خدمت مصرف مواد بود . در بیشتر موارد انرژی کمتری را برای فعالیتهای کاری و روابط اجتماعی داشتم . بهبودی قدمها تونست زندگی ساده و بهتری به من بده و شروع به پاک ماندن و بهبودی کردم و تونستم انرژی خودمو صرف بهبودی و روابط درست و سالم کنم . از طریق شرکت در جلسات احساس با ارزش بودن به من دست میداد و متوجه شدم میتونم به دیگران کمک کنم و فردبا ارزشی باشم و تونستم در لحظه دیگران رو قضاوت نکنم مواظب گفتار و رفتار خودم باشم و خسارت جدیدی نزنم و میتونم در خدمت بیماریم نباشم و شروع به خدمت به خداوند و دیگران کنم...
پاسخ
آنچه کمک می کند تا عشق در درون من توسعه پیدا کند و شعله های آن افروخته بماند ، درمیان گذاشتن و ارائه این عشق به دیگران است و این امر می تواند از طریق اصلاح و تقویت روابطم با دیگران اتفاق بیفتد .

محبت وتوجه وسپاسگزار بودن نسبت به آنها ویاآغاز روابط جدید باروحیه عشق ومحبت وخیرخواهی وازهمه مهمتر خدمت کردن به دیگران با
انگیزه درست است . عشق بلاعوض  و
بدون چشم داشت و خدمت کردن به همدردان و هم نوعان به نوعی جبران
خسارت می باشد واین کار قابلیت های
فردی مرا آشکارتر می سازد.

من ازطریق محبت و توجه کردن به
اطرافیانم و کمک کردن و درک آنها می
توانم به نوعی به ایشان خدمت کنم .
پاسخ
بررسی و تشخیص عمق صدماتی را که زده ام و روشن شدن نقش من در آن خسارت ها باعث شد تا با تمام وجود عمق خسارت را درک کنم . لیست رنجش های قدم 

چهار و لیست قدم هشت می تواند به من در وضوع خسارت ها کمک کند .  وقتی برای جبران خسارت اقرار می کردم و طرف مقابل با حیرت به من نگاه می کرد ، تازه 

متوجه حد خسارت هایم می شدم . وقتی کسی را می دیدم که به دیگران خسارت می زند ، یاد خودم می افتم .

این امر باعث شد تا با این دید بتوانم ، فرصت اشتباه را به دیگران بدهم و واقعیت را بپذیرم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9
آگاهی از اینکه من در رفتار گفتار خودم نیاز به یه سری تغییرات دارم باعث میشه نقاط ضعف و.قوت خودم را شناسایی کنم و.به اندازه واقعی خودم پی ببرم این یعنی دستیابی به اصل مهم فروتنی

قدم نه قدم شعار و.بلف زدن نیستش قدم شعور و عمل هستش وقتی در فرایند جبران خسارت قرار میگیرم تازه به فهم این موضوع میرسم که رنجش چیه و رهایی واقعی از رنجش چه لذت روحانی میتونه داشته باشه این فهم میشه تجربه روحانی من در فرایند جبران خسارت
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9
سلام
صرف وقت یکی از راه های خدمت به دیگران است وقت دادن به یک تازه وارد که با من صحبت کند.گوش دادن علی رغم دغدغه های که در ذهن دارم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر10
من در اين قدم با اصل خويشتن پذيرى به طور عميق اشنا شدم و همين مسئله روى بهبودى‌ام عملكرد خوب گذاشته و مهربانی و خدا محوريم در راس بهبوديم به وجودآورم و خودم را در مسير اصول روحانى قرار دادم تا ديگر خسارت نزنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12 ، ناظر9 ، ناظر10
سوال 24؛من چگونه به دیگران خدمت می کنم و از خود مایه می گذارم ؟(قدم۹)
یکی از راه های جبران خسارت، خدمت کردن و عشق ورزیدن به همدردان و دیگران است .
کتاب پاک زیستن میگوید؛ زمانی که دوازده قدم را کار میکنیم ،عشـق محور تمام کارهایمان میشود .
قدم نهم هم به ما یادآورمیشود که زمانی که از عشـق اشبـاع می شویم،احساس تعهـدمیکنیم که این عشق را توسط تقویت روابط مان ،ایجاد روابط جدید و مشارکت ایثارگرانه بهبودی،صرف وقت برای دیگران، ارائه منابع ، و مهم تر از همه بخشش از وجودمان باکسانی که نیازمندهستند،را به اجرا بگذاریم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6
سلام

- خدمت به فرزندانم بابت خسارت های که زده بودم- محبت کردن و نیز در نظر گرفتن نیاز آنها و این که برای خدمت همیشه آماده هستم...
پاسخ
بهترین ووالاترین خدمت برای من خدمات درگمنامی وبتازه
واردین است وبعدازان کمک معنوی یک معتادبه معتاددیگر
حمایت سبدسنت هفتم برای من راهی دیگراست
اهدای خون دربانک خون غذادادن به پرندگان یاموجوداتی
که من مالکشان نیستم وازاندخداوندهستند
درختدکاری درشهرویافضاهای سبز
کمک به جمع اوری اشغالهاوزباله ازکنارجاده ها
ویاطبیعت سرزدن به بیمارانی که بی سرپرستندوکسیوندارند
وراههای متعدددیگه که برای من کارکردهاند

پیش سلامی وخنده رویی بامردم توجلسات جامعه
ومحیط کاروخانواده باعثرصفاوجلای