امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 2 : ایا اعتقاد داشتم که می توانم مصرفم را کنترل کنم ؟ چند مثال در در مورد تجربه
مثلا من گاهی با این فکر که هر موقع خواستم میتوانم بحث را تمام کنم بحث رو شروع میکنم بعد آخرش با دلخوری یکی از ما بحث تمام میشود.از همان لحظه که فکر میکنم چیزی را میتوانم کنترل کنم حق انتخابم را از دست میدهم چون بخاطر نتیجه دلخواه هر کاری میکنم.
این سوال فقط راجب بخش روانی کنترل در اعتقادات و انتخابهایمان است یعنی چرا یه اعتقاد پوسیده و ناکارآمد را بارها تکرار میکنم و هر دفعه فکر میکنم که ایندفعه جواب میدهد سوال میخواهد خطاهایکه در زندگی تکرار میکنیم را پیدا کنیم و ببینیم چرا از یک اشتباه تجربه کسب نمیکنیم؟؟در واقع ما بخاطر استدلال هایمان و تصورات باطلمان از یک موضوع بارها و بارها چوب میخوریم.
مثلا میخواهم NAایی خوبی باسم از کارم غافل میشوم یا میخوام به فرزندم تجربه بدم تهش به درگیری ختم میشود و گندش را در میاورم.
سوال میخواهد نداشتن سلامت عقل را برایمان توجیه کند.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ssaeedg ، حـمـیـد ، ناظر9 ، hesam.jv60 ، حوریا ___Bu ، mehdi9666 ، ناظر14 ، 2 ساعت پیش">Reza.z1362 ، 1 ساعت پیش">ناظر۸

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 2 : ایا اعتقاد داشتم که می توانم مصرفم را کنترل کنم ؟ چند مثال در در مورد تجربه - توسط ahmad13 - ۱۳۹۹/۸/۲۹، ۱۲:۰۸ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان