امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
14-چه زمان هایی مسایلی که غیرمهم به نظر می رسید تبدیل به یک تضاد شدند؟این شرایط در NA
سوال 14 ـ  چه زمان هایی مسایلی که غیرمهم به نظر می رسید تبدیل به یک تضاد شدند ؟ این شرایط در NA  و خارج از آن چه نکات مشترکی دارند ؟
هرگاه دانسته‌های خودم را مرجع نهایی یا فهم و درک خودم را بهترین دانستم و با این باور بر روی دانسته‌ها و تجاربم پافشاری کردم و یا خواسته ام افکار یا رفتارم را به دیگران تحمیل یا القاء کنم همیشه تضاد به وجود آورده‌ام ، حتی نسبت به NA یا جلسه یا مکانی احساس مالکیت می‌کنم همین تضاد را در دیگران ایجاد کرده‌ام .
وقتی متعصبانه نسبت به جایی یا افکار یا باوری نگاه کرده‌ام ، نه نتوانسته ام آن را مال خود کنم نه توانسته ام افکار یا باورم را ترویج ( انتشار ، تبلیغ ، رواج ) دهم ، بلکه دیگران را نسبت به آن دچار تضاد یا گارد یا دوگانگی کرده ام ، حتی اگر آن فکر یا رفتار صحیح بوده باشد .
من باید به عقاید و نظرات دیگران، در اجتماع در خانواده و در NA احترام گذاشته و به عنوان یک عضو نظر، پیشنهاد یا تجربه خودم را بدهم و تصمیم نهایی را به عهده آنها گذاشته و پافشاری نکنم .
در پایان در این سنت یاد گرفتم NA هم هیچ نظر و عقیده نسبت مسایل خارج از خود ندارد و در راستای خط مشی خود حرکت میکند یعنی کمک یک معتاد به معتاد دیگر در راستای تجربیات اعضاء در راستای اصول روحانی 12 قدم و سنت ها و هر نظری خارج از این هم به خارج از NA مربوط بوده و هیچ نظریه یا تجربه ای داده نخواهد شد .
HH
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: 14-چه زمان هایی مسایلی که غیرمهم به نظر می رسید تبدیل به یک تضاد شدند؟این شرایط در NA - توسط hosseinheydari84 - ۱۴۰۲/۵/۳۰، ۰۹:۰۷ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان