امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 13 :آیا در بهبودی زمانهایی بوده که احساس کنم که اراده و زندگیم را به دست خود گرف
با سلام....
قسمت اول سوال:بله
وقتی در بیماری اعتیاد بسر میبرم حتما اراده خودم برایم کار میکند و توجهی به هشدارها ندارم.
مثلا زمانیکه امنیتهایم برقرار است ، جاییکه پافشاری روی اعتقاداتم میکنم ، وقتی یا در گذشته یا در آینده هستم ، جاییکه میدانم مشورت کردن درست است ولی مشورت نمیکنم ، وقتیکه از ارتباطات سالم فاصله میگیرم و تماسهایم با راهنما کم میشود یا جلسه قدم را یک خط درمیان میروم علائم هشدار دهنده پیدایشان میشوند مثلا دوربینهایم روشن میشود ، کم تحمل میشوم ، خودخواه و خودمحور میشوم و خود راهنما میشوم.

خدا نکند در یک تصمیم بدون مشورت موفق شوم (یابو را سوار میشوم)
در NA شاید کسی نتواند به خودش کمک کند ولی آیا میتواند به من کمک کند؟ پاسخ بله است.
در این سوال تعهد به بهبودی معنا پیدا میکند یعنی هر کجا اعتیاد و اراده شخصی ما را از مسیر دور کرد تعهد میتواند ما را در مسیر سالم قرار دهد.
یکی از چیزهایی که باعث هشدار به من میشود زمان است یعنی متوجه میشوم به اندازه زمانی که صرف کردم رشد نکرده ام در واقع کسانیکه مشورت میکنند از زمان سریعتر حرکت میکنند و کمتر درجا میزنند.
اقرا ، باز کردن دریچه افکار ، دیدن نقش خود ، بالا بردن سطح آگاهی خود از اراده شخصی از اقداماتی هستند که میتوانم انجام دهم.
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 13 :آیا در بهبودی زمانهایی بوده که احساس کنم که اراده و زندگیم را به دست خود گرف - توسط بَرمک - ۱۴۰۰/۱/۲۰، ۰۴:۲۱ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان