امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشارکت برای شما چه معنائی دارد؟
مشارکت برای شما چه معنائی دارد؟

کلیه نظرات ارائه شده در این تالار نظر شخصی اعضا بوده و بدیهی است نظر رسمی انجمن معتادان گمنام نمی باشد
سه روز بود که پاک بودم و با درد جسمی و خماری فراوون،لنگان وخیزان خودمو به جلسه رسوندم.
گرداننده یه پیرمرد جا افتاده با یه دنیا کوله‌بار کارتون خوابی و دربه‌دری بود که به‌نظرم سالها دبیر دبیرستان بود و قصه دربه‌دری‌ها و عجزا و بعدشم بهبودیش رو باچنان فن بیان قشنگ و شعر و غزلای زیبایی درهم آمیخته بود که من در تمام طول صحبتاش درد خماری رو یادم رفته بود و بعد از اون شب ، تو تمام جلسات چشم میکشیدم که اون دوستمون گرداننده باشه و چنان تعصبی بهش پیدا کرده بودم که یکی دوسال طول کشید تا قبول کنم اون شب پیام امید و بهبودی یک معتاد نبود که منو جذب کرده بود بلکه فن بیان و شعر و غزل گویی یک عضو بود که مدتها فرصت شنیدن هزاران تجربه سایر معتادان درحال بهبودی دیگر رو از من گرفته بود.
مدتها بعد وقتیکه ترازنامه نویسی گروه ،ناحیه و ساختار ازطریق ساختار خدماتی به گروه‌ها منتقل شد بحث مشارکت صحیح در گروه‌ها مطرح شد که خیلی زود توسط بعضی از اعضا مورد انتقاد قرار گرفت که:"مگر مشارکت درست و غلط دارد؟" و خیلی زود کلمه "سالم" بجای "صحیح" نشست. ولی من ترجیح دادم حتی از " مشارکت سالم" هم درعنوان موضوع استفاده نکنم چراکه معتقدم خود کلمه" مشارک " به‌تنهایی گویا می‌باشد و کافیست از خودمون بپرسیم "مشارکت در چه؟"
"فقط برای امروز افکارم را بر روی بهبودیم متمرکز خواهم کرد..."
لطفا هر چقدر می‌توانید این موضوع را به چالش بکشید و در این مورد بحث کنید که هرقدر در این رابطه آموزش ببینیم پیاممان گسترده‌تر و مؤثرتر خواهد بود.
این دفعه رو ببخشید که زیادی نوشتم امیدوارم تکرار نشه.
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
مشارکت برای شما چه معنائی دارد؟ - توسط admin.a - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷، ۱۲:۴۹ صبح
RE: مشارکت برای شما چه معنائی دارد؟ - توسط sepher1877 - ۱۳۹۹/۳/۲۸، ۰۴:۰۲ صبح
RE: مشارکت برای شما چه معنائی دارد؟ - توسط Essi.toobchi - ۱۳۹۹/۳/۲۸، ۰۸:۴۱ عصر
RE: مشارکت برای شما چه معنائی دارد؟ - توسط sepher1877 - ۱۳۹۹/۴/۳، ۰۹:۱۵ صبح
RE: مشارکت برای شما چه معنائی دارد؟ - توسط مرجان - ۱۳۹۹/۷/۱۲، ۰۴:۵۴ عصر
RE: مشارکت برای شما چه معنائی دارد؟ - توسط Darush sistan - ۱۴۰۰/۶/۱۶، ۰۳:۱۲ صبح
RE: مشارکت برای شما چه معنائی دارد؟ - توسط elnaz_12 - ۱۴۰۰/۷/۱۸، ۰۹:۳۱ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان