امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1-NA در مورد چه مسایلی عقیده ای دارد؟درک من از عقیدهNA چیست؟تفاوت بین مشارکت عقاید با
1 در مورد چه مسایلی عقیده ای دارد؟درک من از عقیدهNA چیست؟تفاوت بین مشارکت عقاید با مشارکت تجربیات چیست؟
پاسخ
 سپاس شده توسط sepher1877 ، حـمـیـد ، ناظر6
راه روش NAپرهیزکامل ازهرگونه ماده مخدراست بهبودی یعنی رهایی ازاعتیادفعال سنت10یک تابلوی راهنماواخطاراست شرط بقایNAواردنکردنNAبه مباحث اجتماعی که باعث پایبندی وبقای انجمن مامیباشد.اگردارای مذهب یافرقه ای هستیم یاسیاسیک که برای مابسیارمهم است بااین اهمیت کاری که درNAانجام میدهیم متفاوت است احترام گذاشتن به این تفاوت برای حفظ درستکاری انجمن وبرای بهبودی شخصی حیاتی است بحث یعنی عدم توافق وداشتن نظرات متضاد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، آرین ی ، ناظر6
 عقاید NA : در مورد قدمها - سنتها - حفظ و بقاء انجمن ( اتحاد - فهم جمعی - روحیه برابری - استفاده از گوناگونی و تنوع - حفظ گمنامی شخصی اعضا - در مورد چگونگی بهبودی از بیماری اعتیاد ( کمک یک معتاد به معتاد دیگر ) ترجیح اصول به شخصیت ها - از معتاد برای معتاد با معتاد ( واقع بینانه ) نظم ترتیب و انظباط - خودکفایی - هم دل بودن برای یک هدف - در مورد چگونگی ارتباط با دنیای بیرون و داخل NA - تقریبا همه متون و نوشته های نشریاتمون .. 
درک من از عقیده NA : یا کمک کنم یا کمک بگیرم - این برنامه یک برنامه اموزشی است - سمبل انجمن ( نشانه - پرچم و علامت ها باید سادگی داشته باشد) عقاید شاید روشی باشد که ما هنوز بکار نگرفته باشیم ...
تفاوت مشارک عقاید و تجربیات : عقاید = برگرفته از دانش و اطلاعات بیرونیست - هر لحظه در معرض تجدید نظر و اصلاح قرار دارند - برگرفته از فرهنگ و اداب ورسوم همان منطقه است - احتمال داره برگرفته از خرافات یا اطلاعات گذشته باشد ..
تجربیات = برگرفته از درد ، رنج ،تلخی و شادابیست که هر شخص خودش تجربه کرده - ساده شفاف و همراه با بصیرت است - نیرو امید و درد دل صادقانه است - نحوه بکار گیری عمل و بازتاب اعمال ماست ..
پاسخ
 سپاس شده توسط sepher1877 ، آرین ی ، ناظر6
سلام

انجمن معتادان گمنام در مورد کمک یک معتاد به معتاد دیگر عقیده ای تجربی دارد والبته در این مورد اصراری ندارد-
درک من از عقیده انجمن معتادان گمنام بی طرفی و بی نظری در شرایط و مسائل خاص وحرفه ایی است-
عقیده ممکن است به طور خاص آن را خودم مشاهده نکرده باشم ولی تجربه مساله ایی است که خودم آن را دیده ام و انجام داده ام.
پاسخ
 سپاس شده توسط آرین ی ، ناظر6 ، آریا داریوش ، ناظر20
1- na در مورد چه مسایلی عقیده ای دارد؟درک من از عقیدهNA چیست؟تفاوت بین مشارکت عقاید با مشارکت تجربیات چیست؟(سنت۱۰)
تنهاعقیده na بهبودی از طریق ۱۲قدم معتادان گمنام میباشد، na هیچ عقیده ای در موردمسایل خارجی(سیاسی،اجتماعی،نظامی،فرهنگی، اقتصادی، روانشناسی،پزشکی،خانوادگی و...ندارد و نظری نمیدهد.
درک من ازعقیده na اینه که اینکارباعث میشودکه ماواردمباحث بحث برانگیز و خطرناک خارجی نشویم . ما معتادان ستیز را دوست داریم و حفظ و مراقبت از تنها عقیده na ،در واقع ما را از شر خودمان حفظ میکند.
اینکه ماخارج ازتاریخ زندگی نمیکنیم وهرکداممان فکرمیکنیم وعقایدشخصی خودراداریم که البته تمایزدادن عقیده شخصی خود از عقیده na هم به نفع ما و هم به نفع برنامه است،وبهتراست عقایدشخصی خود راکه ممکن است باعث سؤبرداشت دیگران شود و پیام رامخدوش کند خارج ازجلسات بگذاریم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6 ، ناظر20

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان