امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
12-کنار گذاشتن بحث و مجادله در محل کار،خانواده و جنبه های دیگر چه ارزشی برای من دارد؟
-کنار گذاشتن بحث و مجادله در محل کار،خانواده و جنبه های دیگر چه ارزشی برای من دارد؟
پاسخ
محصول دوری کردن و پرهیز از بحث و مجادله صلح و آرامش است وقتی هم که آرامش چاشنی زندگی من باشد در کار ، رفتار و روابط وخدمات موفق
تر خواهم بود و نتیجتا رشد بهتری نیز خواهم داشت محصول دوری کردن و پرهیز از بحث و مجادله صلح و آرامش است وقتی هم که آرامش چاشنی
زندگی من باشد در کار ، رفتار و روابط وخدمات موفق تر خواهم بود و نتیجتا رشد بهتری نیز خواهم داشت در کل آرامش و تمرکز بیشتر بر اهداف و
روابط مستحکم تر با اطرافیان ... درگیری هرج و مرج و تنش کمتر و در نتیجه رنجشی به وجود نمیاد...بحث ومجادله برای من زمانی پیش می آید که یک
قسمت از امنیت های من به مخاطره بیوفتد مثل امنیت اجتماعی ؛شخصیتی؛ عقیدتی؛ مالی و ..... که تنشهای ناشی از این مجادله ها باعث سلب آرامش از
من میشود و مدام واکنشهای رفتاری بیمارگونه به دنبال خواهد داشت.
کنارگذاشتن بحث و مجادله اولین ارمغانش ثبات وحفظ آرامش برای من است که در سایه آن رفتار و شخصیت من اصاح شده خواهد بود و ارتباطات من
مسیر درستی خواهد داشت که ارزشهای من روزبروز رشد کرده و مستحکم تر میشود.وقتی با عقیده دیگران در تضاد نمی افتم و عقیده خود را تحمیل
نمیکنم در حقیقت فردی مورد اعتماد از خود می سازم و این باعث ایجاد آرامش در محیط جامعه کاری و خانوادگی میشود ، جلوی جنگها و لجبازیهای
آینده گرفته میشود و مسالمت آمیز و با احترام در کنار هم میشود به زندگی ادامه داد
پاسخ
سلام

معمولا بحث و جدل هیچ زمان نتیجه مناسبی نداشته است وبیشتر مواقع باعث رنجش وبیشتر شدن مشکل می گردد واین اگر در هر نقطه باشد می تواند باعث اختلاف و از بین رفتن آرامش و بیشتر شدن بحث می شود ونتیجه ایی از آن حاصل نمی شود .در این مباحث بیشتر هر طرف قضیه می خواهد حق به جانبی خود را اعمال کند که معمولا به شکست می انجامد.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان