امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خلاقیت
#1
مثال: خلاقیت
 
دیدن خلاقیت دربین فهرستِ اصول روحانی، ممکن است برای برخی از ما عجیب به نظر برسد اما پمفلت"نگاهی دیگر" عملکردِ خلاقانه را درکنارِ آزادی و نیت خیر، به عنوان یکی از اهدافِ بهبودی لحاظنموده است. این پمفلت چنین توضیح می دهد: "عملکرد خلاقانه یک روش مرموز نیست، هرچند که آن اقدامی درونی است ." این اقدام، اغلب به معنای گوش دادن به آن گمانه ها و احساساتِ غریزی است که ما فکر می کنیم برای دیگران یا خودمان مفیداند و برحسبِ آن فی البداهه عمل می کنیم.  
 
برای خلاقانه عمل نمودن باید دست از کنترل برداریم و همه چیز را رها کنیم. زمانی که دست و پای ما توسط عدم احساس امنیت و نیازِ به کنترل نمودن بسته می شود، تلاش های مان برای خلاقیت منجر به ناکامی و رنج خواهد شد. وقتی به خودمان اجازه می دهیم به آن صدای درونی گوش فراداده و برطبق آن عمل کنیم، توسط آنچه که می توانیم انجام دهیم و آنچه که دردرونِ خویش کشف می کنیم، متعجب خواهیم شد. برخی ازما خلاقیت مان را در هنر و موسیقی بیان می کنیم، اما اغلب، خلاقانه ترین کاری که می توانیم انجام دهیم زمانی نمایان می گردد که با ازخودگذشتگی خدمت کنیم. وقتی خدمت مان را به عنوان یک عملِ خلاقانه تجربه می کنیم، خودمان را به صورتِ ابزاری تجربه می کنیم که جزئی از چیزی برتر می باشد. اعمال مان هدفمند اند و زندگی هایمان مفهوم دارند. وقتی خلاقیت مان را اقرار   می کنیم و به خود اجازۀ بیان کردنِ آن را می دهیم، ارادۀ نیروی برترمان را دراعمال مان مشاهده      می کنیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر۳
#2
خلاقیت مهمترین قابلیت و توانایی هر انسان و شاید یکی از اصلی ترین عوامل ایجاد ارزش در هر انسانی باشد . چون خلاقیت باعث میشه انسان از تقلید کردن و پیروی محض از یک خط مشی یا یک روش مرسوم و خسته کننده در یک مورد خاص پرهیز و جهت رسیدن به نتیجه ای متفاوت یا پیشبرد هدفی در شرایط معمولی یا هدفی خاص و یا هدفی از پیش تعیین شده درشرایطی غیر معمولی .خلاقیت یعنی نوعی ابتکار و نو آوری .
در سنت چهارم خلاقیت یعنی ما ضمن پیشرفت در بهبودی شخصی و حفظ انسجام گروهی چالشهای احتمالی موجود در گروه رو به سلامت در مسیر پیشبرد هدف اصلی هدایت کنیم . و همچنین تغییر فرمتهای برگزاری گروهها که هر کدام تنوع خاص خودشو پیداکرده مثل اضافه شدن روح سنتها ، پاک زیستن ، روزهای آموزش یا فقط برای امروز یا چیزهای دیگه که به فرمت برگزاری گروهها اضافه شده ...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۳
#3
اصل روحانی خلاقیت درسنت چهارم ازادی واستقلال گروههارابنمایش میگزاردوبیانگراین است ازاین اصل جهت تنوع دربرگزاری جلسات موضوعات شکل چیدمان جلسه استفاده ازنظرات وپیشنهادات اعضااستفاده کنیم تاجلسه یکنواخت وکسل کننده نباشدواین تنوع برای اعضای قدیمی وتازه واردهاجادبه ویژه داشته باشد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر۳


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان