امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دوستی ها
دوستی ها
ممكن است اولین كسانی را كه در بهبودی به آنها نزدیك می شویم فقط به این دلیل انتخاب کنیم كه در دسترس مان قراردارند و یا در جلسات خانگی مان شرکت می کنند. وقتی خود را دربحران میابیم , بدون توجه به اینکه آیا به شخصی اعتماد داریم یا خیر, دستهایمان را بسوی او دراز می کنیم و خدا را شکر می کنیم كه كسی هست تا دستمان را گرفته و ما را از لبۀ پرتگاه به عقب بكشد. حتی قبل از اینكه تشخیص دهیم چه كسی قابل اعتماد است, ما نیاز داریم شروع به اعتماد کردن کنیم . درك وتشخیص این نکته، از تجارب دشواری مانند: اعتماد نمودن به كسانی كه نمی باید به آنها اعتماد می کردیم، رنجیده خاطر شدن و با این وجود مجددأ به جلسات بازگشتن, حاصل می شود. به همان نسبت كه احترام مان نسبت به خودمان بیشتر میشود، در انتخاب كسی كه بتوانیم با او درد دل كنیم دقیق تر میگردیم. یكدیگر را بهتر می شناسیم و درعین حال خودمان را نیز بهتر شناخته و درک می کنیم كه دریک رابطۀ دوستانه, خواهان چه چیز بوده و استحقاق چه را داریم . درواقع شروع به تشخیص این مسئله می كنیم كه عوامل یك رابطۀ سالم چیست. احساس امنیت کردن بزرگترین تفاوتیست که در روابطمان بوجود میاید و ما شروع به داشتن این احساس میکنیم که میتوانیم به دیگران اعتماد كنیم و درعین حال خودمان نیز قابل اعتماد تر شویم.
سنت سوم ما به ما می آموزد كه همه ما در NA پذیرفته می شویم و ارتکاب اشتباه منجر به اخراجمان نخواهد شد.
بنابراین فرصت آن را به دست میاوریم که انواع روابط وهمچنین انواع تضادها را تجربه کنیم و با کمال اطمینان بدانیم كه علی رغم همه چیز, هنوز به ما خوشامد گفته خواهد شد. یكی از چیزهایی را كه در بهبودی متوجه میشویم داشتن این فرصت است كه انواع دوستی ها را تجربه و آزمایش کنیم و راههای ارتباط گذاشتنی را که با آنها راحت تریم, شناسایی نماییم, راههایی که خود نیز مرتب در حال تغییر و تحول اند. روابط, سیال و انعطاف پذیر می باشند که این خود منجر به چالش انگیز بودن آنها می گردد. روابط دائمأ درحال تغییر و تحولند. عضوی كه سال ها به نوعی می شناخته ایم ,ما را برای قهوه دعوت می كند و ما سریع با هم دوست می شویم و یا می بینیم از كسی كه سال ها است با او نزدیك بوده ایم كمی فاصله گرفته ایم و دیگر به اندازه گذشته وجه مشتركی با او نداریم. توقعات ما از اینكه یك دوست )یا همسر یا راهنما یا پدر ومادر( باید دارای چه خصوصیاتی باشد می تواند از پرداختن ما به واقعیترابطه مان جلوگیری كند.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9
چالش دوستی ها برای من در انجمن معتادان گمنام بسیار گسترده است انواع دوستی ها را در این انجمن تجربه کردم خیلی مواقع دوستان بسیاری احساس صمیمیت داشتم و بعضی موقع از همه آنها رنجش داشتم از آنها دوری می کردم مدت زیادی در برنامه طول کشید تا در انتخاب دوست هایم ثبات پیدا کنم امروز لیست تلفن های زیادی از دوستان بهبودی در موبایل من موجود است و هر موقع نیاز داشته باشم یا احساس کنم دوستان من به من نیاز دارن با آنها ارتباط میگیرم بعضی از دوستانم در انجمن از خانواده به من نزدیک تر شدند و بیشتر اوقات مرا به آنها می گذرد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9
ازچیزهایی كه ما را از خود و دیگران دور می كنند دست می كشیم. قدم ها و سنت ها به ما كمك میكنند یادبگیریم
چگونه اصول انجمن را تمرین نموده و آنچه كه دیدن واقعیت را دشوار می نماید از میان برداریم. یكی از اعضا
اینطورمی گوید : "به خاطر صدمات دوران كودكی قسمت هایی ازوجودم یخ زده باقی مانده بودند. بنابراین تصمیم
گرفتم دیگر نگذارم کسی به من صدمه بزند و فقط به خودم تكیه كنم. چنین اقدامی دنیای بسیار تنهایی را برایم بوجود
آورده بود که درآن جایی برای کس دیگری وجود نداشت, حتی برای نیروی برترم. با كاركرد جدی قدم ها متوجه شدم
چگونه روابط اولیۀ زندگی ام الگویی برای روابط بعدی ام شده بود".
هستۀ مركزی بیماری ما خودمشغولی است و ما باید از همان آغاز بهبودی و طی مابقی عمرمان بدان بپردازیم. این را
از همان باراولی که وارد جلسات شده و حس میکنیم كه به جای درستی آمده ایم شروع به آموختن می کنیم: شباهتی
را كه احساس می كنیم واینكه دیگران می دانند چه رنج هایی را متحمل شده ایم, یوق خود مشغولی مارا درهم می
شکند و ما را از دست خودمان رها می نماید.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9
هدایای بهبودی در دسترس همۀ ما قرار داشته و از طریق ما نیز به دیگران انتقال داده می شوند. ما غم وشادی یكدیگررا حس می كنیم، رشد یكدیگر را می بینیم و از صمیم قلب می خواهیم به یكدیگر كمك كنیم, حتی اگر این مساعدت سودی برای ما نداشته باشد. هم دلی یعنی قابلیت وصل شدن به دیگران در سطح قلب و روح. برای اینکه یادبگیریم حس همدلی خود را در خود پرورش دهیم باید وجدان و آگاهی مان را نسبت به آنچه که در بیرون از ما قراردارد, گسترش دهیم. ما اهمیت و علاقه ودر بعضی موارد عشق به دیگران را بدون هیچ چشم داشتی در خود پرورش می دهیم. همدلی کمک می کند یكدیگر را در همان جایگاهی كه هستیم ببینیم.

_پاک زیستن_
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، آریا داریوش

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان