امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه یک ایده از دل یک گروه به یک نشریه معتبر در انجمن معتادان گمنام تبدیل میشود؟
#1
چگونه یک ایده از دل یک گروه به یک نشریه معتبر در انجمن معتادان گمنام تبدیل میشود؟
پاسخ
#2
سلام و درود خدمت تمامی اعضا و خدمتگزاران تالار
تا جای که من اطلاع دارم برای نوشتن یا ویرایش یک کتاب
نظرات و پیشنهادات از گروه ها شروع میشه به روابطین میرسه و رابطین 
ان موضوع را به خدمات جهانی میرسانند و در انجا به دست هئیت امنا میرسه
به رای گذاشته میشه  اگر رای بیاره چند تن از اعضای خدمات جهانی و رابطین و هئیت امنا که از پاکی بالا و تجربه برخوردار هستند
انتخاب میشن و ان موضوع را در سایت اصلی NA قرار میدهند به زبان انگلیسی و از تمام همدردان درخواست میشه که تجارب خودشون رو بدن البته به انگلیسی در ایران دفتر خدمات جهانی ایران تا جای که امکان داشته باشه تجربه ها رو به انگلیسی ترجمه میکنه و میفرسته 
و در همین تالار هم از همدردان تجربه ها گرفته میشه و در اختیار ان ها قرار گذاشته میشه.بعد از ان هئیت امنا چند نفر حرفه ای استخدام میکنه تا یک پیش گفتار و یک مقدمه از تجربه ها جمع اوری کنه تا کتاب اماده ای چاپ بشه
پاسخ
#3
سلام خدمت همدردان عزیزم
مطلبی که در پایین مطالعه میفرمایید
نحوه تهیه و چاپ کتاب پایه معتادان گمنام میباشد .

" ثمره کوششهاى عاشقانه، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت
خود فرا مى رسد ... "
مطالب این کتاب چکیده تجربههاى شخصى معتادان عضو انجمن معتادان گمنام است. این کتاب پایه، بر اساس زمینه کتابچه سفید معتادانگ تنظیم شده است. هشت فصل اول، بر مبناى عناوین مندرج در کتابچه سفید و باهمان متون به رشته تحریر درآمده است. فصل نهم، تحت عنوان فقط براى امروز و فصل دهم، تحت عنوان الهامات تازه.... دو فصل ضمیمه شده به کتاب هستند. تاریخچه مختصر این کتاب به شرح زیر است.
معتادانگمنام، در ماه جولاى سال 1953 تشکیل شد و اولین جلسه آن درجنوب کالیفرنیا برگزار گردید. رشد انجمن در ابتدا نامتعادل بود، اما بهسرعت به نقاط مختلف آمریکا گسترش یافت. از ابتدا مشهود بود که براى تقویت انجمن، نیاز به یک کتاب در مورد بهبودى داریم. سرانجام در سال 1962کتابچه سفید «معتادانگمنام» منتشر شد.
در آن دوران انجمن ما ساختار مختصرى داشت و دهه 1960 براى ما دورمشکلى بود. در این دهه تعداد اعضاء براى مدتى به سرعت بالا رفت و سپس سیرنزولى خود را آغاز کرد. این مطلب به خوبى نیاز به داشتن یک خط مشىمشخصتر را نشان مىداد. سرانجام در سال 1972 انجمن ما با تشکیل دفترخدمات جهانى NA در لوسآنجلس، بلوغ خود را نشان داد. گشایش این دفتر،هدفمندى و اتحادى را که بدان نیاز بود براى انجمن به ارمغان آورد.وجود دفتر خدمات جهانى، باعث تثبیت و رشد انجمن ما شده است.امروزههزاران معتاد در حال بهبودى، در جلساتى که در سراسر آمریکا و بسیارى ازکشورهاى دیگر تشکیل مىشود، شرکت مىکنند و دفتر خدمات جهانى، درحقیقت خدمتگزار یک انجمن جهانى شده است.معتادان گمنام، مدتهاست که لزوم یک کتاب پایه جامع، در مورد اعتیاد راتشخیص داده است، کتابى که براى معتادان، در مورد معتادان و توسط معتادان نوشته شده باشد.
پس از تشکیل دفتر خدمات جهانى و به چاپ رسیدن یک جزوه راهنماىخدماتى به نام درخت NA این تلاش قوت گرفت. این جزوه، راهنماى خدماتى اولیه انجمن ما بود که به مرور با جزوههایى جامعتر دنبال و اکنون به راهنماى خدماتى NA تبدیل شده است.در طرح خدماتى جزوه راهنما، یک کنفرانس خدمات جهانى گنجانیده شدهبود و کنفرانس خدمات جهانى هم به نوبه خود شامل یک کمیته نشریات میشد. تحت توجهات دفتر خدمات جهانى و عدهاى از اعضاى هیأت امناء وکنفرانس، سرانجام کار شروع شد.
همانطور که نیاز به نشریات، به خصوص یک کتاب پایه جامع، بیشتراحساس مىشد، کمیته نشریات نیز گسترش مىیافت. در اکتبر سال 1979 اولینکنفرانس جهانى نشریات، در ویچیتا - کانزاس تشکیل شد و سپس باکنفرانسهایى درلینکلن - نبراسکا، ممفیس - تنسى، سانتامونیکا - کالیفرنیا وارن - اوهایو و میامى - فلوریدا دنبال شد.کمیته فرعى نشریات کنفرانس خدمات جهانى، در کنفرانس و به طور انفرادى، صدها صفحه مطلب از اعضا و گروههاى مختلف انجمن دریافت و جمعآورى کرد. این مطالب با زحمت فراوان طبقهبندى ، تصحیح ، تنظیم ومجدداً تجزیه وتنظیم شد. دهها نفر از نمایندگان محلى و منطقهاى که با کمیته نشریات همکارى مىکردند، هزاران ساعت از وقت خود را وقف تهیه این کتابکرده اند و از همه مهمتر این اعضاء با وجدان بیدار خود، خواهان تضمین“وجدان گروه “ در نگارش کتاب بوده اند.ضمن رعایت اصل گمنامى، ما کمیته فرعى نشریات کنفرانس خدمات جهانى، مناسب مى دانیم مراتب قدردانى و سپاس خود را به طور اعم از این انجمن وبه طوراخص از آنهایى که مطالبى براى انعکاس در این کتاب اهدا کردهاند ابرازداریم. مااحساس مىکنیم مطالب این کتاب ترکیبى از وجدان جامع گروهىانجمن ماست وهر یک از ایدههایى که بدست ما رسیده است، به طریقى در آنگنجانده شده است.این کتاب پایه، جهت معتادانى که خواستار بهبودى هستند در نظر گرفته شده است. بعنوان معتاد، ما درد اعتیاد را خوب مىدانیم، اما لذت بهبودى را نیز درانجمن معتادانگمنام تجربه کردهایم. به اعتقاد ما اکنون زمان آن فرا رسیدهاست که چگونگى بهبودى خود و آنچه را که بدست آوردهایم با خواستارانبهبودى به صورت مکتوب در میان بگذاریم و به جاست که این کتاب را وقف آگاهى یکیک معتادان کنیم:


فقط براى امروز، دیگر هرگز مجبور نیستى چیزى مصرف کنى!
بنابراین،
با سپاس از بهبودى خود کتاب NA را وقف خدمت عاشقانه به نیروى
برترمان مىکنیم، تا از طریق ارتقاء رابطه آگاهانه با خداوند، دیگر لازم نشود
هیچ معتاد خواستار بهبودى، بدون فرصت یافتن یک زندگى بهتر از بین برود.
ما همچنان خدمت گزاران مورداعتمادیم و با سپاس در خدمت عاشقانه خود
باقى مىمانیم.

کمیته فرعى نشریات
کنفرانس خدمات جهانى
معتادانگمنام
پاسخ
 سپاس شده توسط sepher1877 ، Essi.toobchi ، eshgholi ، Mehran270


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان