امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال ٩_ چگونه تعیین میکنیم که آیا هرگونه تخفیف یا کمیسیون گرفتن هنگام خرید برای انجمن
سوال ٩_
چگونه تعیین میکنیم که آیا هرگونه تخفیف یا کمیسیون گرفتن هنگام خرید برای انجمن کار صحیحی
است یا خیر ؟
پاسخ
منظور این سوال اینه که وقتی برای خرید تخفیف میگیریم جوری نباشه که نام انجمن رو به عاریت بدیم یا اینکه از
سازمان یا نهادی تخفیف بگیریم باعث بشه از نام  NAسو استفاده کنند مثال تو گزارشات مالیشون بنویسند کمک به انجمن
معتادان گمنام ، یا از بازار و اصناف تخفیف بگیریم با نام انجمن و آنها این تخفیف رو تو محافل با نام کمک به  NAیاد
کنند
یادمان باشد که تخفیف گرفتن باعث نشه به خوشنامی انجمن لطمه و صدمه وارد بشه و یادمان باشد که توی این کشور
هرکسی هر چیزی خریداری کنه میتونه تخفیف بگیره و ما هم از این قاعده مستثنی نیستیم ، میتونیم تخفیف و کمیسیون
بگیریم بدون استفاده از نام NA
تخفیف گرفتن کار صحیحی است و حق هر خریدار هست ولی تو انجمن باید سنت هفتم رعایت بشه و اصل متکی بودن
رو زیر سوال نبره و باعث نشه زیر بیرق یک سازمان و نهاد خارجی بریم
پس از بررسی و مشورت برای وجهی که پرداخت میکنیم مثل تمام کسایی که ازین حق در کشورمان برخوردارند ما نیز
ازین قائده مسثتی نیستیم و میتوانیم درخواست تخفیف کنیم ولی نه التماس برای تخفیف دادن .... مثا ما برای تهیه کپی از
صورتجلسات مبلغ فرضی  ۱۱۱تومن پرداخت میکردیم که با توجه به مسافت وقت بیشتری از ما میگرفت ولی حاا در
نزدیکی مان این امکانات پیدا شده ولی مبلغ فرضی  ۱5۱تومن را میخواهد ... ما میتوانیم بگوییم اینکار را جای دیگر
انجام داده ایم و صد تومان پرداخت کرده ایم و اگر شما هم این تخفیف را میدهید به شما این کار را واگذار میکنیم ..در
مورد گرفتن کمیسیون خیلی جاها ممکنه بخاطر شناخت از ما و از روی نا آگاهی نسبت به سنت  7ما ، پیشنهاد کمیسیون
دهند که باید بصورت شفاف اعام کنیم این وجه کمیسیون بعنوان تخفیف از شما قبول میکنیم و مستقیما بعنوان تخفیف و یا
فاکتور مطابق با وجه درخواستی برای ارائه گزارش مالی شفاف در نظر گرفته و در صورتحساب مالی نیز لحاظ شود .
تا وجهه انجمن را بدرستی نشان دهیم و این خود جاذبه ای هست که خدمتگزاران فقط به فکر انجمن هستند.
تااونجایی که امکانش هست سعی میکنم ازنام انجمن بعنوان تخفیف یا کم کردن مبلغی بعنوان اینکه فان کاا برای انجمنه
یعنی جوری عمل کنم.که باعث بشه انجمن زیر دین کسی یاجایی بره انجام نمیدم مثا مرتب میبینم بچها میرن ازبهزیستی
وام میگیرن نام ان ای به عاریت میدن وبعنوان معتادان بهبود یافته وام میگیرن ولی من علیرغم اینکه
توفشار قرار میگیرم وازم دارم اینکار نمیکنم حتی بعضی جاها برای برگزاری کارگاه دوست دارن مجانی به ما بدن ولی
ما قبول نکردیم سعی کردیم مبلغی هرچند ناچیز پرداخت کنیم تخفیف گرفتیم ولی نه به معنی اینکه محتاج به شما هستیم
پاسخ
سلام
در زندگی روزمره معمولا برای خرید هایم تخفیف می گیرم و یا چانه میزنم و در زندگی برای اجرای بهتر مدیریت مالی انجام می دهم.انچه مسلم هست در زمانی که پول سبد سنت هفت رو هم برای خرید استفاده می کنم باید از تخفیف استفاده کنم و مراقب باشم که نام انجمن را استفاده نکنم و به عاریت ندهم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، آریا داریوش

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان