امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ایمان یافتن
#1
ایمان یافتن
درمقایسه با مابقی دنیا ,NA تعابیر متفاوتی از موفقیت و شکست را به ما ارائه می دهد. زندگی های ما موفق هستند چونکه ما پاکیم, به دیگران کمک می کنیم و با نیرویی برترازخودمان رابطه داریم .ناگفته نماند زمانی که شرایط بیرونی مان بحرانی هستند, به یاد داشتن این واقعیت می تواند برایمان مشکل باشد. زندگی یک رویا است اما برخی اوقات ممکن است برایمان مانند یک کابوس به نظر آید. زندگی پرازفراز و نشیب است اما ما مبتلا به یک بیماری هستیم که بدون توجه به اینکه اوضاع چقدرخوب یا بد می باشند, به ما می گوید: " شرایط همیشه به همین روال بوده و خواهند بود". این باعث می شود تصورکنیم که ما هرگز شکست نخواهیم خورد و یا اینکه شرایط همیشه برایمان دشوارخواهند بود. هریک از ما شرایط دشوار و موفقیت های بزرگ را تجربه نموده و یادمی گیریم که این نه تنها کل داستان نبوده بلکه حتی مهمترین بخش آن نیز نمی باشد.

برای ما هم موفقیت و هم شکست می تواند چالش برانگیز باشد .چونکه برخی از ما نمی دانیم چطور با تجارب مثبت زندگی کنار بیاییم, برای خودمان بحران ایجاد می کنیم. شاید ازموفقیت بترسیم و تصورکنیم که آن منجر به مسئولیت های بیشتری شده و ما را دریک تله گرفتار خواهد نمود. شاید نگران شویم که مبادا موفقیت مان باعث شود نتوانیم بر روی پاک ماندنمان تمرکز کنیم. و ممکن است که خیلی ساده, تصورکنیم اجتناب از درگیری, برایمان آسان تر از احتمال شکست خوردن باشد .حتی شاید احساس بی ارزشی کنیم و یا عدم موفقیت برایمان چیزی کاملأ عادی باشد.

بهبودی یک فرایند تکاملی است و ما خواهان آنیم که به بهترین شخصی که می توانیم باشیم تبدیل شویم, کارهایی را که مهم تلقی می کنیم انجام دهیم و احساس کنیم که دیگران دوستمان دارند و برایمان ارزش قائلند .نظر باینکه همه مان با یکدیگر فرق می کنیم, طبیعتأ بیش از یک راه برای این کار وجود دارد .ما می خواهیم یک نقشۀ موفقی ت موبه مو دراختیارمان قرارداده شود اما چنین نقشه ای برای تعداد بسیار کمی از ما کارآیی خواهد داشت. ما با استفاده از تلاش های خودمان ,آنچه را که مناسب شرایط مان است میاموزیم.
پاسخ
#2
ممکن است زمانی که وارد برنامه می شویم هیچگونه آرزویی نداشته باشیم و تجربه به ما آموخته باشد که مشارکت
رویاهایمان کار امنی نیست و ما نباید بیش از حد پیگیر آنها باشیم. اما باید راهی را برای شنیدن خواسته هایمان پیدا
کنیم. به موقع خودش درک بهتری را از مفهو م در سازگاری زندگی کردن با باورهایمان, بدست خواهیم آورد. حتی
زمانی که زندگی خود را با دیگران مشارکت می کنیم, توانایی مان در احساس نمودن عشق و رضایت از زندگی, به
تمایل مان برای انجام مسئولیت هایی که در قبال خود داریم, , بستگی دارد. چیزی که حائز اهمیت است, آن
درستکاری است که طی زندگی مان به کارمی گیریم. درهرصورت, اگر از آنچه که هستیم و آنطور که عمل می کنیم
خوشمان نیاید, اگر نسبت به خودمان احساس راحتی نکنیم, آیا واقعأ مهم است که چه داشته هایی را بدست آورده ایم؟
پاسخ
#3
لازمۀ زندگی کردن رویاهایمان این است که ایمان داشته باشیم می توانیم بدانها دست یابیم. هنگامی که اعمالمان براساس ایمان انجام می گیرند, ما درجهت مثبتی حرکت می کنیم. این می تواند بسیار خوفناک و برخی اوقات عجیب غریب باشد. ایمان کورکورانه از ما می خواهد اعتمادداشته باشیم که یا زمین درزیر پاهایمان قرار خواهد گرفت و یا ما قادر به پرواز خواهیم بود. قدمهای کوچک شهامت لازم را برای جهش مان فراهم می کنند.

(پاک زیستن)
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حوریا ___Bu ، حـمـیـد ، آریا داریوش
#4
...سنت پنجم هدف را به زندگی ما بازمی گرداند یعنی رساندن یک پیام ساده به معتادان در حال عذاب جهت خدمت به این هدف ما دست یاری به سمت دیگران دراز می کنیم ما جلسات را راه اندازی و از آنها حمایت می کنیم ما به آنچه که می گوییم عمل می کنیم قدمها را کار می کنیم اهمیت می دهیم و مشارکت می کنیم. عشق ما به بهبودی یک منبع مداوم جهت سپاسگزاری است ما با پاک شدن فقط یک معتاد متوقف نمی شویم ما به یاری رساندن ادامه می دهیم حتی وقتی صد یا هزار یا ده هزار معتاد هم پاک شدند باز هم متوقف نمی شویم همیشه یک معتاد در حال مرگ دیگر وجود دارد که نیاز به شنیدن پیام NA دارد...

?کتاب روح سنتها. سنت پنجم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
#5
سلام

 پیدا کردن یا کاوش کردن در اصول روحانی انجمن ___
راه و روشی که من بتوانم ایمان نویافته ام را پرورش دهد...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان