امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 37:آیا معذرت خواهی یا جبران خسارتی بدهکار هستم ؟
سوال 37:آیا معذرت خواهی یا جبران خسارتی بدهکار هستم ؟
پاسخ
از گذشته ( قدم های ۸ و ۹ ) یا در
امروز ( قدم ۱۰ )

بسیاری از ما هنوز بابت خساراتی که
قبلا به دیگران زده ایم جبران خسارت
بدهکاریم که باید در صورت آماده بودن
اقدام به جبران نماییم و اکنون نیز اگر 
در طول روز خسارتی به دیگران زده ایم
قبل از این که چون گذشته بر روی هم
انباشته شوند ، اقدام به جبران خسارت
نماییم ؛ زیرا جبران خسارت لازمه تداوم
بهبودی می باشد.
پاسخ
بله فراموش نکنیم که معذرت خواهی یاجبران خسارت جزءبدهکاریهای مامحسوب میشودوتاپرداخت نشودبهبودی کامل نیست ونخواهدشد
امافاصله معذرت خواهی تاجبران خسارت بستگی به نوع ومقدارخسارتی که واردکرده ایم دارد
یعنی هرخسارتی رانمیشه بامعذرت خواهی حل کردبایددقت کرد
اگرجیب یارورازدم بامعذرت خواهی
جبران نمیشود
پاسخ
مفهوم این سئوال این است که ما دیگر بابت عذرخواهی و جبران خسارت از دیگران نگران نیستیم
هر وقت که اشتباه می کنیم به سرعت به اشتباهمان اقرار می کنیم و سریعا اقدام به جبران خسارت از دیگران می کنیم.
چون این کار آزادی ای برای مان به ارمغان می آورد که هرگز در زندگی تجربه نکرده بودیم.
زیرا دیگر این کار برای ما وحشتناک نیست
زمانی اقرار به اشتباه بیانگر این بود که ما " کمتر از دیگران " هستیم و این باعث حقارت مان بود
اما با کارکرد قدم ها فهمیدیم که اصلا حقیر نیستیم و درست به اندازه دیگر انسان ها ارزش داریم پس دیگر اقرار به اشتباه برای مان دردناک نیست
پاسخ
سلام بله من بابت بدقولی کردنم خیلی وقتها معذرت خواهی بدهکارم وقتی تکراراشتباهاتم بیشتر میشه متوجه یک چیزمیشم که باید برگردم ترازنامه قدم ۱۰رابنویسم
پاسخ
بله،هنوزهم چندموردجبران خسارت پیچیده ومشکل باقیمانده،دارم که انجام آنهابرایم واقعأسخت ومشکل شده وتنهاراه کمک گرفتن از خداوند و جایگزین کردن خواست اوبجای اراده خودم است.خداوندکمکم میکندوهرروز نام جدیدی به فهرستم اضافه میشود،از خداوندعاجزانه خواسته ام که بتوانم بدون درنظرگرفتن احساسات بدم ویا کینه ونفرتی که شاید هنوز دروجودم باقیمانده است ازکسانی که به آنها آسیب زده ام جبران خسارت کنم.
کینه ورنجش وتنبلی راه رابرای بوجود آمدن توجیه وبهانه وجبران خسارت نکردن هموارمیکند.
ازخداوند میخواهم مراازشر احساسات بدنسبت به کسانی که به آنهاجبران خسارت بدهکارم رهاسازدتابتوانم به جبران کردن خسارت هایی که زده ام ادامه دهم واززیرچترعجزهایم خارج نشوم
پاسخ
سلام داریوش معتاد
بله
جبران خسارت هایی از گذشته دارم که هنوز توانایی انجام ان را ندارم
پاسخ
سلام
بله
البته سعی می کنم که خسارت جدیدی نزنم.اما از گذشته من جبران خسارت بدهکار هستم.
پاسخ
سلام

- از قبل من مقداری جبران خسارت دارم اما به هر حال هر جبرانی شرایطی دارد که با راهنما در مورد آنها صحبت می نمایم...
پاسخ
بله هستم من بخاطرانسان بودن واحساساتم ک متقیره
گاهی الان کلامی یارفتاری حرکتی یاحرفی میزنم ک سریعا
متوجه وپشیمان میشم واکثرامعذرت خواهی میکنم تولحظه
گاهیم حق بجانب میشم ومیرم
ولی ازقبل خیلی جبران خسارت بدهکارم
ک هنوزانهاراانجامدنداده ام
پاسخ
سلام
بله
 از گذشته همچنان هستم در این دوره بهبودی نیز دارم اما سعی کردم که بشود عذرخواهی ام را انجام دهم و برای آینده نگذارم...
پاسخ
 سلام

بله
 هنوز هم مقداری جبران خسارت دارم که راهنمایم هنوز اجازه آن را نداده است...
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان