امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 52:قدم دهم چگونه به من کمک می کند تا در زمان حال زندگی کنم ؟
سوال 52:قدم دهم چگونه به من کمک می کند تا در زمان حال زندگی کنم ؟
پاسخ
تراز قدم دهم یکی از ابزارهای بودن در زمان حال است.

قدم دهم به ما آموخت چه در لحظات شاد و چه غم، چه خوب، چه بد از خود تراز بگیریم از لحظات غم و رفتار منجر به آن تجربه کسب کنیم و برای استمرار لحظات شاد دعا کنیم و شاکر خالقمان باشیم. 

تراز ما را به این درک عمیق نایل می‌کند که اگر احساس بدی داریم به خاطر این است که نمی‌دانیم در مورد احساساتمان چه رفتاری را بروز دهیم، یا یک پایمان در گذشته است و یک پای دیگرمان در آینده، قدم دهم ما را به زندگی در لحظات حال دعوت می‌کند.
پاسخ
 سپاس شده توسط Nazer 5 ، ssaeedg ، ناظر6 ، ناظر10
وقتی هر روز از خود تراز می گیرم
نقص هایم و خوبی هایم را در یک ترازو می گذارم
جنس های بنجل مغازه و تجارت روحانی خود را برانداز می کنم
و اونهایی که به دردم نمی خوره رو دور می ریزم
و دیگه از اون نقص مصرف نمی کنم
و هر روز خودم رو با همون روز می سنجم
برای خوبی هام و داشته هام سپاسگزارم
و برای نقص هام و رها شدن ازشون اقدام و عمل می کنم و تمایل نشون می دم تا خدا برطرف شون کنه
و اینگونه یاد می گیرم فقط برای امروز زندگی کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط آریا داریوش
اصلیترین خاصیت این قدم این است که مسایل روزانه روی هم انباشته نشود تا مثل گذشته دنبال مسکن برا بیحس کردن خودمان بگردیم.
رنجش ها  و ترس های روزانه رو بررسی میکنیم و این کمک میکند تا بتوانیم در زمان حال زندگی کنیم 
کمک میکند که گذشته و آینده در زندگیمان زیاد مهم نباشد 
و این آرامش بخش ترین زندگی رو برایمان به ارمغان می اورد .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6 ، ناظر10
سلام
پس از کارگرد قدم ها نیاز به یاداوری دارم و باید بتوانم اصولی که در قدم ها نوشته و پیدا کرده ام اجرا کنم و برای عمل روزانه از آن استفاده نمایم برای انجام و یاداوری تراز کارکرد قدم ده به من این کمک را می کند تا بتوانم اصول را به صورت روزانه تمرین کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6 ، ناظر10 ، آریا داریوش
اگردرقدم دهم زندگی کنیم آنچه برای یک روز خوب نیاز داریم به ماعطاخواهدشدواگران طور که باید الان استفاده کنیم میتوانیم به هرروزبپردازیم یعنی فقط برای امروز.ماصاحب توان شهامت کارگاهی در لحظه زندگی کردن میشویم تابااتفاقات برمبنای روزانه بپردازیم کیفیت زندگی نادرست خود ماست
اماقدم دهم نیزمسئولیت فراوانی بردوش مامیگذاردباکارکرد۹قدم اول که ردکرده ایم ابزارتغییررادراختیارداریم(هرآنچه که اتفاق می افتدمسئولیت آن برعهده ماست نه مقصرخداونداست نه کس دیگر)وازانجاکه این مسئولیت برعهده ماست میتوانیم انراتغییردهیم
پاسخ
 سپاس شده توسط آریا داریوش
سلام
مسائلی در گذشته هستند که من را آزار می دادند و اتفاقاتی در امروزه هستند که من را در مسیر بهبودی ام نگران می کنند و به من ترس القا می کند و یک سری نگرانی ها هم مال آینده هستند که باید برایشان فکر و عمل داشته باشم این مسائل را در تراز روزانه خود پیدا می کنم...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، آریا داریوش

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان