امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 8: علیرغم هرنوع طریق روحانی که دنبال میکنم آیابازهم تماس دائم خودراباNAحفظ مینما
سوال 8: علیرغم هرنوع طریق روحانی که دنبال میکنم آیابازهم تماس دائم خودراباNAحفظ مینمایم؟
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد
انجمن ما تنهاراه برای پاک ماندن نیست ، اما برای من بهترین و مناسب ترین راه است ، من ازاین طریق نه تنها پاک ماندم ، بلکه توسط حضورم درجلسات ، بکارگرفتن تجربه اعضای دیگر ، کارکرد قدمها ، سنتها ، مفاهیم وخدماتم دربرنامه رشد کردم . قابلیتهای فردی خودم راشناسایی کردم و درک عمیق تری ازنیروی برترم پیداکردم ، حال اگرقرار است با بکارگرفتن ودنبال کردن یک طریقه روحانی روابطم راباخداوند بهبود بخشم آزادم وحق انتخاب دارم تا ازمنابع مختلفی که دراختیاردارم استفاده کنم ، اما می بایست مراقب باشم تا این کاوش من راازبرنامه بهبودی روزانه ام جدانکند
 من بواسطه بیماریم تاثیر پذیر و فراموش کار می باشم و آنچه کمکم می
کند تا از تمام  ابعاد بیماریم بهبود پیدا کنم دنبال کردن برنامه روزانه معتادان
گمنام می باشد . 

نه فقط یک روش خاص روحانی بلکه
من نیازمند به پالایش ذهن دارم وبطور
مداوم می بایست اعتقادات ، باورها و
ارزشهای مورد قبول خودم را مورد
ارزیابی قرار دهم و ازاین طریق است که
می توانم تماس خودم را با NA  حفظ
کنم تا علیرغم هرنوع روش روحانی که
دارم ازبرنامه جدا نشوم وازمسیر منحرف نگردم.
پاسخ
روحانیت ،وبرنامه naدو خط موازی هستند و هرکلام نباشد دیگری وجود و کاربردی ندارد .طریق روحانی هرچه که باشد در کنار naودرکنار بهبودیر معنا پیدا می کند .اگر بهبودی نباشد خبری از معنویت و روحانیت و ارتباط سالم با خداوند هم وجود ندارد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، ناظر9 ، حـمـیـد
چرا که برای پاک ماندن و بهبود یافتن
هیچ طریق دیگری جوابگوی ما نبوده
است و اکنون آگاهیم که اگر هر طریق
روحانی یا مذهبی بر ما اثر مثبت
می گذارد ، بدلیل نجات یافتن مان از
راه NA بوده است ، در نتیجه لازم است
الویت را به اصول یا برنامه NA دهیم

بسیاری از ما با ارتباط مرتب خود با
راهنما ، حضور مرتب در جلسات ،
ارتباط و انتقال تجارب خود به رهجو
تماس خود با برنامه را حفظ می کنیم ،
چون می دانیم اگر غیر از این کنیم
احتمال بازگشت ما به زندگی گذشته
بسیار وجود دارد.
پاسخ
سلام
طریق روحانی مساله است که مکمل بهبودی است و برای حفظ انجمن در وجود من است.من با طریق روحانی ذهن و افکارم را آرام می کند وقتی ذهن من ارام باشد می توانم راه جدید در زندگی را ببینم.
پاسخ
سوال 8: علیرغم هرنوع طریق روحانی که دنبال میکنم آیابازهم تماس دائم خودراباNAحفظ مینمایم؟(قدم ۱۱)
مبادا اجازه دهیم توسط روحانیتمان زمین گیر شویم.
من برای کاوش در روحانیت هرکاری که بکنم و به هرجا که بروم میبایست ارتباط مستمرم را با ان ای و اصول حفظ کنم ، این دو لازم و ملزوم همدیگر هستند.من اگر برنامه نباشه هیچ وقت نمیتونم طریق روحانیم را حفظ کنم.
کتاب کارکردقدم میگه؛ممکن است براحتی برروی ابری از ذوق وشوق یاتعصب مذهبی ازبرنامه خارج شویم و به کلی فراموش کنیم که معتادهستیم وبیماری لاعلاج داریم.
پاسخ
سلام

- من انجمن را در جلسات معتادان گمنام پیدا کردم ومسیر بهبودی ام را مشخص کرد-من توانستم برای انجام بهتر بهبودی تماس دائم با جلسات برقرار نمایم.حال اگر هر طریقی بخواهم برای روحانیت استفاده نمایم فرقی ندارد من باید به جلسات معتادان گمنام بروم...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
برای من بله طریق روحانی من بطورمستقیم یاغیرمستقیم
ب برنامه واصول ان ربط داره مثل سکوت اول
تاسکوت اخرشرکت درجلسه مثل کارکردن روی 
قدرت گوش دادن وقضاوت نکردن
بنابراین بله برای من ارتباط جدی ترومشخص تر
وکارامدبااصول برنامه جزیی ازروش روحانی
مندبحساب میادچون برام کارمیکنه
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، یاسی
هنوز به قدم یازده نرسیده بودم که میرفتم سمت مذهب و بیماری من به من القا میکرد نیاز به انجمن نداری و این تکمیله

امروزه فهمیدم با همین ان ای بود که من با مذهبم آشتی کردم
من نمیتونم بدون ان ای به زندگیم ادامه بدم و روحانیت من و انجمن مکمل همن
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان